Østerliveien 66BLambertseter
- Lambertseter
- Østerliveien 66B
- Prisantydning
- 4 700 000,-
- Totalpris
- 5 062 837,-
- Felleskost/mnd
- 6 684,-
- BRA-i
- 70 m2
Lambertseter
Attraktiv og romslig 3-roms endeleilighet med innglasset og solrik balkong | Fyring og varmtvann inkl. | Bad fra 2017
Velkommen til Østerliveien 66B! En lys og innbydende 3-roms aksjeleilighet i høy 1. etasje. Leiligheten er en endeleilighet med god planløsning og ligger i populære Østerliveien med usjenert beliggenhet. Lambertseter Senter og T-banestasjon ligger i gangavstand fra leiligheten. Det er også kort vei til vakre Østmarka med utallige tur- og rekreasjonsmuligheter. - Solrik og innglasset balkong på 9 kvm - Lys stue med god plass til sofagruppe og spisebord - Strøkent bad som ble pusset opp i regi av aksjelaget i 2017 - Nye vinduer på kjøkken og soverom i 2025 - Varmtvann og fyring inkl. i husleien - Stort hovedsoverom - Romslig og god planløsning - Godt med lagringsplass i kjeller- og loftsbod - Få minutters gange til Lambertseter senteret og T-bane - Parkering etter venteliste - Ingen dok.avg
Nøkkelinformasjon
- Boligtype:
- Aksjeleilighet
- Byggeår:
- 1956
- Etasje:
- 1
- Soverom:
- 2
- Prisantydning:
- 4 700 000,-
- Omkostninger:
- 12 060,-
- Fellesgjeld:
- 350 777,-
- Totalpris:
- 5 062 837,-
- Felleskost/mnd:
- 6 684,-
- Fellesformue:
- 19 886,-
- Totalt BRA:
- 92 m2
- Energimerking:
- G - mørkegrønn
Visninger
Alle våre visninger har påmelding. Passer ikke tidspunktet, send megler en e-post og avtal tid for privatvisning.
Presenteres av
Har du finanseringsbevis på plass?
I samarbeid med
En personlig rådgiver fra vår samarbeidspartner Storebrand Bank vil hjelpe deg å gjøre deg klar til budrunden.

Nøkkelinformasjon
Oppdragsnummer
44-0122/25
Boligtype og eieform
Aksjeleilighet (Aksje)
Adresse og betegnelse
Østerliveien 66B, 1153 Oslo
Gnr. 159, bnr. 112 i Oslo kommune.
Aksjenr. 47 i Østerli Boligselskap AS, orgnr. 932594803
Part.obl. nr. 47 med pålydende verdi kr. null,-
Selger(e)
Cecilie Kristiansen
Kasper Hauge Kristiansen
Kjøpesum og omkostninger
4 700 000,- (Prisantydning) Omkostninger: 6 570,- (Eierskiftegebyr aksjer ) 3 217,- (Pantenotering kjøpers pant aksje) 2 273,- (Transportgebyr partialobligasjon) 9 300,- (Boligkjøperpakke* (valgfritt)) -------------------------------------------------------- 12 060,- (Omkostninger totalt (uten Boligkjøperpakke)) 21 360,- (Omkostninger totalt (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- 4 712 060,- (Totalpris inkl. omkostninger (uten Boligkjøperpakke)) 4 721 360,- (Totalpris inkl. omkostninger (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses et pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i offentlige avgifter/gebyrer.
Om boligen
Byggeår
1956
Etasje
1
Arealer
BRA-i: 70 kvm
BRA-e: 13 kvm
BRA-b: 9 kvm
Totalt BRA: 92 kvm
Beskrivelse:
Kjeller:
BRA-e: 11 kvm. Boder.
Totalt BRA: 11 kvm
1. etasje:
BRA-i: 70 kvm. Entré/gang, bad, kjøkken, to soverom og stue.
BRA-b: 9 kvm. Innglasset balkong.
Totalt BRA: 79 kvm
3. etasje:
BRA-e: 2 kvm. Bod.
Totalt BRA: 2 kvm
Fellearealer og rettigheter til bruk:
Det gjøres særskilt oppmerksom på at bod som er medtatt som BRA-e og i totalt BRA ligger på aksjelagets fellesareal, men disponeres av denne leiligheten. Aksjelaget kan på et senere tidspunkt omdisponere denne bruken.
Takstmannens kommentar til arealoppmåling:
1.etasje BRA- i:
Entré/gang, bad, kjøkken, 2 soverom og stue. Stuen har utgang til innglasset balkong med gulvareal på ca. 7,3 m². I arealoppstillingen inkluderer balkongens areal også vegg mot leiligheten (i henhold til gjeldende måleregler).
_
Loft (fellesarealer BRA-e):
Leiligheten disponerer 1 loftsbod med ett gulvareal på ca. 9 m² (skråtak). Deler av boden er ikke måleverdig pga skråtak.
Kjeller (fellesarealer BRA-e):
Leiligheten disponerer 2 kjellerboder med ett gulvareal på ca. 4,6 m² og 6,1 m². Bodene er merket med nr. 47/H0101.
_
Innvendig målte arealer. Alle innvendige sjakter, rørkasser o.l. er medberegnet i boligens areal. I arealoppstillingen er alle arealer avrundet til nærmeste hele tall.
Dette er i henhold til gjeldende måleregler (NS3940). Leiligheten er målt til 69,5 m². Det er bruken av rommet på befaringstidspunktet som avgjør rommets navn og definisjon i arealoppstillingen.
Antall soverom
2
Innhold
Boligen inneholder entré, bad, kjøkken, to soverom og stue. Innglasset balkong. Tre boder. Parkering etter venteliste.
Standard
Stue Lys og hyggelig stue med plass til både stue- og spisestueinnredning. Utgang til innglasset og usjenert balkong fra stuen. Store vindusflater gjør rommet lyst og luftig. Balkong Innglasset balkong på ca. 9 kvm. Balkongen vender mot sørøst og har god plass til stoler og bord, og den fungerer som en naturlig forlengelse av stuen i sommermånedene. Kjøkken Flott kjøkken i separat rom med store vindusflater og hyggelig utsyn. Kjøkkenet var nymalt i 2024 og er godt utstyrt med integrert induksjonsplatetopp, stekeovn, mikrobølgeovn, oppvaskmaskin og kjøle/fryseskap. Videre har kjøkkenet innredning med glatte fronter og benkeplate i tre. Glassplate på vegg over benk, samt lys under overskap. Ventilasjon med kullfilter. Godt med skap- og benkeplass. Soverom Boligen har to romslige soverom med god plass til seng, nattbord og garderobeløsning. Bad Strøkent og moderne bad som ble pusset opp i regi av aksjelaget i 2017. Rommet har fliser på gulv og vegger, samt malt himling. Varmekabler i gulv. Videre er rommet innredet med servant med speil, toalett, dusjhjørne og opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Entré Innbydende og hyggelig entré med plass til å henge fra seg yttertøy og sette fra seg sko. Overflater Gulv: 3-stavs parkett. Fliser på bad. Vegger: Glatte, malte flater. Fliser på bad. Himlinger: Glatte, malte himlingsflater.
Parkering
Mulighet for leie av parkeringsplass etter venteliste.
Moderniseringer og påkostninger
Selger opplyser om følgende utbedringer/oppgraderinger/påkostninger som er gjort med boligen:
- Nye vinduer på kjøkken og begge soverom 2025
- Nymalt entré/gang, stue og kjøkken 2024
- Bad/WC fra 2017 i regi aksjeselskapet
Sammendrag selgers egenerklæringsskjema
Selgers egenerklæringsskjema følger vedlagt salgsoppgaven. Interessenter oppfordres til å gjennomgå dette nøye. Følgende opplysninger er spesielt viktig å merke seg: Vet du om det har det blitt utført arbeid på bad/våtrom, enten i din eller tidligere eiertid? Ja, faglært. Firmaets navn og beskrivelse av arbeidet: Renovering av våtrom i regi av askjelaget. Ferdigstilt 2017. Arbeid utført av AF Gruppen. Vet du om tettesjikt, membran eller sluk ble fornyet eller oppgradert? Ja, faglært. Firmaets navn og beskrivelse av arbeidet: All informasjon om renoveringen er dokumentert i detalj boligperm. Vet du om det finnes dokumentasjon på hvordan bad eller vaskerom er bygget opp? Ja, faglært. Firmaets navn og beskrivelse av arbeidet: All informasjon om renoveringen er dokumentert i detalj boligperm. Vet du om det er gjort endringer eller reparasjoner på tak, fasade, pipe/ildsted, terrasse, garasje, bod eller lignende, enten i din eller tidligere eiertid? Ja, faglært. Firmaets navn og beskrivelse av arbeidet: Det ble i egen regi gjennomført innglassering av balkongen høsten 2022. Arbeid utført av Christiania Balkonginnglassing. Vet du om det er eller har vært feil med dreneringen? Eller om det er eller har vært fukt, sopp eller råteskader i underetasjen, kjeller eller krypkjeller? (herunder også sameiet/borettslagets fellesarealer) Ja. Beskriv: Har vært enkelte tilfeller av vanninnsig i kjeller (ved bodene) i forbindelse med styrtregn/ etter flere dager med kraftig regn. Vaktmester har utbedret og det er plassert en luftavfukter i kjelleren som tiltak. Vet du om det er eller har vært sprekker i mur/skjeve gulv/setningsskader eller liknende? Ja. Beskriv: Det ble målt en høydeforskjell på ca. 10mm i stue over en avstand på ca. 2m ved tidligere takst. Ingen tiltak ble ansett som nødvendig. Vet du om det er eller har vært feil på tilbehøret som følger med eiendommen? Ja. Beskriv: Kjøleskapet er ikke integrert/ble aldri montert til skap. Det ligger deler som følger med, men vi har ikke installert dette. Vet du om det finnes planer, vedtak eller forslag til vedtak som kan øke husleien/festeavgiften /fellesutgiftene/fellesgjelden? Ja. Beskriv: Det ble vedtatt en 3,5% økning i fellesutgifter fra og med 01.01.26 ifb. økte kostnader og økonomi.
Bygningssakkyndig
Taksator AS v/ Morten Sæther
Byggemåte
Det er i forbindelse med salget utarbeidet en tilstandsrapport fra bygningssakkyndig. Tilstandsrapporten er en teknisk gjennomgang av boligen med oppdagede avvik. Vedlagt salgsoppgaven følger tilstandsrapporten og selgers egenerklæring. Disse må leses nøye av interessenter før bud inngis. Opplysninger gitt i tilstandsrapporten anses å være kjent for kjøper, og det kan derfor ikke reklameres på forhold som fremkommer av tilstandsrapporten. Forhold som har fått TG2 og TG3 må gjennomgås spesielt nøye, da disse indikerer avvik fra normal slitasje og/eller høy alder, med mulig behov for utbedring. Bygningsdeler som har fått TGIU er ikke undersøkt av takstmann. Beskrivelsen av boligen som følger er hentet fra tilstandsrapporten: 3-roms leilighet i 1. etasje med innglasset balkong, beliggende på Lambertseter, bydel Nordstrand i Oslo. Leiligheten holder en gjennomgående normal standard. Naturlig avtrekksventilasjon. Leiligheten har oppvarming ved sentralfyring med radiatorer, samt varmt forbruksvann. IKEA kjøkkeninnredning opplyst å være fra 2012 i regi av tidligere eier. Glatte fronter med heltre benkeplate. Integrerte hvitevarer. Flislagt baderom med varmekabler på gulv opplyst å være fra 2017, i regi av sameie. Veggmontert klosett og dusjsone med svingbare glassdører og regnfallsdusj. Opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Utgang fra stue til innglasset balkong. Leiligheten disponerer 3 stk boder Utvendig: Vinduer: Vinduer med trerammer og isolerglass, merket med produksjonsår 2024. Gjelder vinduer på soverom og kjøkkenet. _ Det bør på generelt grunnlag påregnes at vinduer har behov for justering med jevne mellomrom. Eldre vinduer: Eldre vinduer i stuen med trerammer og isolerglass, merket med produksjonsår 1984. _ Det bør på generelt grunnlag påregnes at vinduer har behov for justering med jevne mellomrom. Entrèdør: Brann- og lydklassifisert entrèdør. På befaring ble det påvist noe slitasje på dørblad. _ Det bør på generelt grunnlag påregnes at dører har behov for justering med jevne mellomrom. Dører: Balkongdør med trerammer og isolerglass fra 1984. _ Det bør på generelt grunnlag påregnes at dører har behov for justering med jevne mellomrom. Balkonger, terrasser og rom under balkonger: Utgang fra stue til innglasset balkong stål- og betongkonstruksjoner. Tremmer på dekke. Rekkverk med plater. Innglassingen kan skyves til side og åpnes helt, opplyst av selger. _ Utelys montert på yttervegg, på befaring ble det påvist det må byttes pære. Rekkverkshøyden ble målt til ca. 1,02 m. _ Innglassing er ikke testet på befaring. Innvendig: Etasjeskille/gulv mot grunn: Etasjeskillere i armerte betongkonstruksjoner (betongelementer) fra byggeårene. _ Det ble utført målinger for å sjekke evt. høydeforskjell (i stue og på soverom). Lokale skjevheter kan forekomme. _ Det gjøres oppmerksom på at målinger er utført med møbler. Oppgitte skjevheter gir her en indikasjon om at det er skjevheter i boligen og får å få helt nøyaktige nivåforskjeller må målinger foregå i en umøblert bolig. Det vil si at det derfor ikke kan utelukkes at det er ytterligere skjevheter i boligen som ikke lot seg måle grunner møbler mm. Bygningsdeler som har fått TG2: Eldre vinduer Karmene i vinduer er slitte og det er sprekker i trevirket. Det er påvist andre avvik:. Vindusglass er hele og det ble ikke observert punkteringer. Ved befaringen ble det ikke foretatt kontroll på åpne- og lukkemekanismer av alle vinduer. Punkterte glass kan være vanskelig å avdekke med sikkerhet under forskjellig type vær og lys. Det utelukkes ikke at det kan forekomme punkterte glass som ikke ble registrert på befaringstidspunktet. Det påpekes at vinduer er over 20 år gamle og har oversteget halvparten av forventet levetid. Likevel oppfyller bygningsdelene tiltenkt funksjon. TG 2 er gitt som en påpekelse da vinduer har høy alder med høyere sannsynlighet for punktering samt noe redusert isoleringsevne sammenlignet med dagens/nye vinduer. Det kan også være forhold som ikke ble oppdaget ved befaring, som eksempel sopp, råte o.l. Dette fordi slikt kan være avhengig av vær, klima o.l. ved befaring. TG2 på slike bygningsdelers må sees på som en varsel på at vinduer må beregnes byttet på sikt. Konsekvens/tiltak: Det må foretas lokal utbedring. Det må påregnes noe vedlikehold og at enkelte vinduer må skiftes ut. Bygningsdelene oppfyller tiltenkt funksjon men utskiftning må påregnes på sikt. Dører Karmene i dører er værslitte utvendig og det er sprekker i trevirket. Isolerglass er hele og det ble ikke observert punkteringer. Ingen unormale avvik registrert sett ut fra bygningsdelenes alder. Tilstandsgrad er satt ut fra en helhetlig vurdering av bygningsdelenes stand, funksjonalitet samt alder. Punkterte glass kan være vanskelig å avdekke med sikkerhet under forskjellig type vær og lys. Det utelukkes ikke at det kan forekomme punkterte glass som ikke ble registrert på befaringstidspunktet. Det påpekes at døren er over 20 år gammel og har oversteget mer enn halvparten av forventet levetid. Likevel oppfyller bygningsdelene tiltenkt funksjon. Det kan også være forhold som ikke ble oppdaget ved befaring, som eksempel sopp, råte o.l. Dette fordi slikt kan være avhengig av vær, klima o.l. ved befaring. TG2 på slike bygningsdeler må sees på som en varsel på at dører må beregnes byttet på sikt. Konsekvens/tiltak: Det må foretas lokal utbedring. Bygningsdelene oppfyller tiltenkt funksjon, men utskiftning må påregnes på sikt. Etasjeskille/gulv mot grunn Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. På befaring ble det påvist en høydeforskjell på ca. 15-20 mm i stue og ett soverom. Konsekvens/tiltak: For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak. Innvendige dører Det er påvist avvik som tilsier at det bør foretas tiltak på enkelte dører. På befaring ble det påvist at flere dører tar i karm/terskel. Konsekvens/tiltak: Det bør foretas tiltak på enkelte dører. Lokal utbedring, justering av dører. 1. Etasje - Bad - Overflater vegger og himling Det er påvist at flisfuger har riss/sprekker. Det er påvist sprekker i fliser. Det er påvist tegn til fuktskader i overflater. På befaring ble det påvist utslag av fuktindikator i dusjsonen. Konsekvens/tiltak: Overflater må utbedres eller skiftes. Fliser må skiftes. Det må gjøres tiltak for å utbedre avviket. Fuger bør skiftes ut. Det er pr. idag ingen behov for tiltak. Det er ikke unormalt at dører blir plassert i baderommets definerte våtsoner da dette ofte kan være eneste praktiske plasseringen av dører og åpninger. Man må følge med på materialene og sørge for at disse er godt beskyttet mot vannsøl og fukt. 1. Etasje - Bad - Overflater Gulv Det er påvist andre avvik:. På befaring ble det påvist en sprukket gulvflis i dusjsonen. Konsekvens/tiltak: Våtrommet fungerer med dette avviket. 1. Etasje - Bad - Ventilasjon Rommet har kun naturlig ventilasjon. Rommet har kun naturlig ventilasjon. Dette var vanlig løsning da bygningen ble oppført men er dårligere enn dagens krav. Konsekvens/tiltak: Elektrisk avtrekksvifte bør monteres for å lukke avviket. Dårlig ventilasjon på et våtrom kan føre til alvorlige konsekvenser som fuktskader og muggvekst. Det kan være at borettslag/sameie har egne vedtekter som hindrer montering av mekanisk avtrekk fra rommet, anbefalt tiltak må derfor avklares nærmere med styret i borettslag/sameie før det eventuelt kan gjennomføres. 1. Etasje - Kjøkken - Avtrekk Kjøkkenet har ventilator med omluft (kullfilter). Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak. Ventilasjon Det er påvist andre avvik:. Bygningen har den naturlige ventilasjon som var vanlig på byggetiden. Ventilasjonsløsningen er enklere enn det som benyttes i dag. Naturlig ventilasjon gis på generelt grunnlag tilstandsgrad 2 da dagens strenge krav til ventilasjon ikke er oppfylt, til tross for at denne typen ventilasjon er normalt for boliger/leiligheter bygget i denne tidsperioden. Kapasitet og mengde luftutskiftning er ikke kontrollert da det krever eget utstyr for måling og det hører ikke inn under en nivå 1 undersøkelse. Konsekvens/tiltak: Dagens løsning fungerer som tiltenkt, men man må være klar over at denne type ventilasjon ikke har samme effekt som dagens løsninger med balansert eller mekanisk ventilasjon. Ved endret bruk eller behov bør det vurderes å etablere tilluft eller oppgradere ventilasjonen, for å redusere risiko for dårlig inneklima og fuktskader. Elektrisk anlegg På befaring ble det påvist kabelinnføringer i sikringskap ikke er tette, samt det er opplyst at en stikkontakt på stort soverom ikke virker. Det anbefales at det gjennomføres en utvidet EL-kontroll i boligen, av anlegget i sin helhet. En utvidet EL-kontroll er en vesentlig grundigere og omfattende kontroll av EL-anlegg enn kun tilsyn. Det påpekes at dette kun er en anbefaling da takstmann ikke har kompetanse eller lov til å utføre full vurdering av det elektriske anlegget. Generell kommentar: Dette er utenfor takstmannen sitt kompetanse område, det anbefales å utføre en utvidet El-kontroll. Anlegget er opplyst at det fungerer i dag. Bygningsdeler som ikke er undersøkt (TGIU): 1. Etasje - Bad - Tilliggende konstruksjoner våtrom Det er ikke utført hulltaking da dusjsonen grenser til murvegg/yttervegg. Dette er i henhold til gjeldende forskrift.
Innbo og løsøre
Følgende hvitevarer følger med boligen:
Oppvaskmaskin
Kjøleskap
Mikrobølgeovn
Komfyr
Stekeplate
Følgende hvitevarer følger ikke med boligen:
Vaskemaskin
Tørketrommel
Vedlagt salgsoppgaven følger NEF sin standardliste "Oversikt over løsøre og tilbehør". Med mindre annet fremkommer av salgsoppgaven gjelder denne listen.
Dersom det er noe i overnevnte liste som ikke finnes på eiendommen, vil det heller ikke medfølge. Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti. Hull og merker etter feste av innredning og utstyr som ikke følger med, aksepteres av kjøper.
Adgang til utleie
Det er begrenset adgang til å leie ut bolig i boligaksjeselskap. Med styrets godkjenning og på visse vilkår kan boligen leies ut for inntil 3, år. jf. borettslagsloven § 5-3 til § 5-10. Aksjeeier som bor i boligen selv, kan leie ut deler av boligen til andre uten godkjenning, jf. borettslagsloven § 5-4. Kortidsutleie er tillatt i opptil 30 døgn i året, uten samtykke fra styret.
Energi og oppvarming
Energimerking
G - mørkegrønn
Se fullstendig energiattest fra selger som vedlegg til salgsoppgave. Megler har intet ansvar for informasjon som følger av energiattesten.
Oppvarming
Boligen har følgende oppvarmingskilder: Leiligheten har oppvarming ved sentralfyring med radiatorer. Varmekabler på bad. Dersom rom mangler fast installert oppvarmingskilde på visning, følger ikke dette med i handelen.
Informasjon om strømforbruk
Selger opplyser å ha et årlig strømforbruk på ca. 3 500 kWh. Energiforbruket vil variere fra husstand til husstand. Selger har ikke inngått avtale om Norgespris.
Økonomi
Felleskostnader
Kr. 6 684,- pr. mnd
Inkluderer: Felleskostnader:
Avdrag felleslån kr 535,-
Avdrag felleslån kr 386,-
Renter felleslån kr 773,-
Felleskostnader kr 3 914,-
Renter felleslån kr 733,-
Tilleggsytelser:
Trappevask kr 94,-
Bredbånd kr 249,-
Fellesutgiftene inkluderer: Oppvarming, varmtvann, grunnpakke internett, betjening av andel fellesgjeld, vaktmestertjenester, trappevask, styrehonorar, revisjonshonorar, forretningsfører, felles forsikringer, kommunale avgifter, drift og vedlikehold.
Styret vedtok på siste styremøte å øke felleskostnadene til drift med 3,5% fra den 01.01.2026. Bredbånd justeres ned fra 329,- til 249,-. Det er forventet økning på forsikring, strøm og kommunale avgifter, i tillegg til økning på alle priser på våre avtaler med leverandører og styret mener derfor det er viktig at det setter opp felleskostnadene slik at de har god økonomistyring i året som kommer.
Formuesverdi
Det er ikke registert/mulig for megler å innhente formuesverdi for boligen. Skatteetaten beregner en boligverdi (beregnet markedsverdi for bolig) basert på SSBs statistiske opplysninger om omsatte boliger. I beregningen tas det hensyn til din boligs beliggenhet, areal, byggeår og type bolig. Formuesverdien er en prosentandeldel av denne boligverdien. For mer informasjon om formuesverdi, se Skatteetatens nettsider.
Aksjeselskapet
Om aksjeselskapet
Aksjeselskapet består av 147 leiligheter knyttet til aksjer. Østerli Boligselskap AS er registrert i Foretaksregisteret i Brønnøysund med org.nr. 932594803, og ligger i bydel Nordstrand i Oslo kommune med følgende adresse: Lambertseterveien 46, Østerliveien 57A-B, 66A-B og 55, Gina Krogs Vei 3A-B, 5A-B, 7, 11A-B og 13A-B. Aksjeselskapet har 4 felles vaskerier. Fellesvaskeriene skal brukes i henhold til gjeldende regler og vaskekort fås kjøpt i styrerommet på samme tid som styremøtene. Vaskemaskinene vil ikke bli reparert ved kostbare feil, og de vil heller ikke bli erstattet. Over tid blir fellesvaskeriene faset ut. Tørkeskap vil fortsatt driftes. Nøkler og skilt til ringeklokke kan kjøpes hos vaktmester. Skilt til postkasse bestiller man selv. Større, utførte vedlikehold og rehabiliteringer: 1990: Pussrehabilitering fasade Pussrehab med AG-Rock (lite vellykket) 1998: Nye tak ferdigstilt 1999: Oppgradering av utearealer 2004 - 2005: Full fasade- og balkongrehabilitering. 2006: Nytt komplett fyringsanlegg inkl. nye radiatorer tilpasset evt senere jordvarme. Full oppgrad Fyrhus i Ø66 og GK 5. 2007: Drenering uteområder 2017-2018: Installasjon jordvarme 2017-2018: Rehabilitering samtlige baderom 2020: Rehabilitering utetrapp GK 11 2022: Rehabilitering utetrapper GK 5 2023: Nytt låssystem i alle byggene 2023: Rehabilitering avløpsrør Vanninntrengning: Det har i løpet av året trengt inn mye vann i kjelleren i Øvn 66. Dette skyldes delvis manglende drenering under asfalten (gangveien foran blokken) og delvis at overflate vann renner inn mot veggen og trekker inn i kjellermuren. Det ble gjort noen enkle tiltak for å avlede vannet fra å renne inn mot veggen, noe som har gitt positive resultater. Men dette problemet vil ikke opphøre før det blir lagt drenering rundt grunnmuren. I Øvn 55 trengte det inn mye vann under et stort regnvær i august. Dette vannet ble fjernet manuelt. Det ble kjøpt inn avfukter som har hittil har trukket ut flere hundre liter vann fra vegg og golv. Avfukteren ble/blir også benyttet i Øvn 66 med godt resultat. Også her vil vann fortsette å trenge inn gjennom muren inntil drenering blir lagt. Per samtale med styreleder er det planlagt drenering rundt bygget. Kostnaden beløper seg til ca. 1.000.000kr. Dersom det skal utføres drenering må det eventuelt graves på to sider. Fremtidige vedlikeholdsbehov: Det er noen vedlikeholdsoppgaver som venter. Det kan anbefales å innhente pristilbud og lage en prioriteringsplan, slik at de mest presserende oppgavene gjøres først. - Skifte ut gammelt ledningsnett og lamper i alle fellesområder. I følge styreleder er dette arbeidet langt frem i tid og prioriteres ikke p.t. - Drenering rundt grunnmuren i Østerliveien 55 og 66. - Utskifting av avløpsrør utenfor GK 3. - Vurdere tiltak i forbindelse med sprekker avdekket i tak/gulv på verandaer.
Forretningsfører
Boligbyggelaget Usbl
Forkjøpsrett
Det er ikke forkjøpsrett i aksjelaget.
Styregodkjennelse
Overdragelsen krever godkjennelse fra styret ihht. aksjeloven. Styret har 30 dagers frist for godkjennelse av kjøper som ny aksjonær. Eiendomsmegler bistår med innsending av styregodkjennelse, men det er kjøper som bærer risikoen for at overdragelsen godkjennes. Godkjenning kan kun nektes dersom det foreligger saklig grunn. Eventuelle merkostnader som pådras i forbindelse med styregodkjennelsen er kjøpers ansvar. Ta kontakt med eiendomsmegler for mer informasjon.
Informasjon om fellesgjeld
Andel fellesgjeld: Kr. 350 777,- pr. 09.12.2025
Lånenummer: 83987213003, Handelsbanken
Annuitetslån, 12 terminer per år.
Rentesats per 09.12.2025: 5.2% pa.
Antall terminer til innfrielse: 203
Saldo per 09.12.2025: 22 717 675
Andel av saldo: 170 919
Første termin/første avdrag: 01.01.2024 (siste termin 01.11.2042)
Felleslån vedlikehold
Lånenummer: 83987223106, Handelsbanken
Annuitetslån, 12 terminer per år.
Rentesats per 09.12.2025: 5.2% pa.
Antall terminer til innfrielse: 258
Saldo per 09.12.2025: 23 905 714
Andel av saldo: 179 858
Første termin/første avdrag: 01.01.2024 (siste termin 01.06.2047)
Lån til vedlikehold
Fellesgjelden kan bli besluttet økt etter utarbeidelse av salgsoppgaven.
Fellesformue
Kr. 19 886,- pr. 31.12.2024
Regnskap/budsjett/Kostnadsøkninger
Regnskap for 2024 viste et overskudd på kr. 1 665 386,-. I 2025 er det budsjettert med et overskudd på kr. 1 340 584,-.
Vedtekter og husordensregler
Boligselskspets vedtekter og husordensregler er vedlagt. Bare fysiske personer, ikke firma, kan være aksjeeiere i selskapet. Bare personer som bor eller skal bo i boligen kan bli sameiere i aksjer.
Beboernes forpliktelser og dugnader
Dugnad må påregnes.
Dyrehold
Dyr må ikke holdes uten styrets samtykke. Eieren må passe på at hunden/katten ikke tilgriser foran innganger og oppganger, og ikke gjør fra seg i sandkassene der barn leker. Eier plikter å ta opp avføring etter sin hund/katt. Det er en forutsetning at naboer ikke sjeneres av dyreholdet. I følge husordenreglene §9.
Aksjeselskapets forsikringsselskap
Protector Forsikring
Polisenr. 1452461
Tomt
Beskrivelse av tomt
Tomtestørrelse: 4 996 kvm (festet)
Tomten er fellesareal. At tomten er fellesareal innebærer at aksjeselskapet eier og disponerer over de aktuelle områdene i fellesskap. Dette gir ikke hver enkelt leilighet en eksklusiv rett til bruk eller å disponere arealene, med mindre annet er uttrykkelig avtalt i avtale eller at det følger av vedtektene.
Tomten er festet. Bortfester er Oslo kommune.
Festetiden er 90 år regnet fra 1953.
Årlig festeavgift for aksjelaget utgjør per i dag kroner 259 454,- og betjenes via fellesutgiftene.
Interessenter oppfordres til å sette seg inn i festeavtalen som følger vedlagt salgsoppgaven.
Adkomst
Fra Østerliveien.
Radonmåling
Selger har ikke utført radonmåling. Det er ikke krav om dette med mindre boligen er helt eller delvis utleid.
Områdebeskrivelse
Beskrivelse av nærområdet
Boligen ligger i et meget sentralt og attraktivt boligområde på Karlsrud/Lambertseter i bydel Nordstrand bestående av leiligheter i lavblokkbebyggelse. Fra boligen er det kort vei til flere lekeplasser, barnehager og skoler i alle klassetrinn. Området er populært for folk i alle aldre med nærhet til flere dagligvareforretninger som Rema 1000 og Kiwi, treningssentre, frisør og spisesteder. I tillegg er det kun få minutters gange til Lambertseter senter med et bredt servicetilbud som bl.a. Symra kino, bibliotek, Meny, sportsbutikker, vinmonopol, klesbutikker og kaféer. Det er også kort avstand til Sæter og Holtet, samt Manglerudsenteret og Bryn senter. Det finnes etablerte idrettsforeninger i bydelen innen fotball, håndball, friidrett, bryting og svømming. For den aktive ligger flere treningssentre i området, bl.a. SATS Karlsrud og SATS Lambertseter. Fra eiendommen er det kort vei til fjorden med flere populære badeplasser langs Bunnefjorden, inkludert lokale Nordstrand Bad, Sydstranda på Ulvøya og Hvervenbukta. Det er også store friområder på Ekeberg/Brannfjell, Lambertseterskogen og i Østmarka med flotte turmuligheter sommer som vinter. For koselige søndagsturer anbefales Østensjøvannet som ligger i nærområdet, med et unikt fugleliv med over 200 forskjellige fuglearter. Området gir gode mulighet for offentlig kommunikasjon via buss og T-bane. Bussholdeplass i Lambertseterveien, T-bane på Lambertseter og Karlsrud. T-banen fra Karlsrud bruker ca. 16 min. til sentrum.
Bebyggelse
Området består hovedsakelig av lavblokk- og villabebyggelse.
Offentlige forhold
Ferdigattest / brukstillatelse
Det foreligger ikke ferdigattest for eiendommen. Det foreligger arkivkort for oppføring av bygget fra 1955, samt meldinger om rettede mangler fra 1956. Videre foreligger det ferdigattest for balkonger og rehabilitering av våtrom fra 2019. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelser sammenlignet med det som er byggemeldt/godkjent.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Stikkledninger fra eiendommen og ut til kommunalt nett er private, vedlikeholdsansvaret påhviler aksjeselskapet. Adkomst via offentlig vei.
Regulerings- og arealplaner
Eiendommen er regulert til bolig etter S-457 - Regulering av del av gnr. 159, bnr. 1 ved veg 3677, Lambertseter. S-457 har ikke egne skrevne reguleringsbestemmelser. For mer informasjon om reguleringsforhold kontakt megler eller søk på saksnummer/adresse/gnr. bnr på plan- og bygningsetatens hjemmeside. Området rundt Lambertseter og Karlsrud er under utvikling og planlagt utviklet trinnvis i årene som kommer. Se mer på kommunens sine sider Cecilie Thoresens vei 13 - 15 - Planforslag til offentlig ettersyn - Boliger, saksnummer 202450794 - Reguleringssak. Fra Oslo kommunes sider: Vi foreslår å sikre en stor bypark, flere torg, og en bedre og mer trafikksikker utforming av gater. Publikumsrettede funksjoner som butikker og møtesteder på gateplan skal bidra til attraktive byrom. Deler av industribebyggelsen fra etterkrigstiden bevares. Planforslaget legger til rette for ca. 650-990 nye boliger, og byggehøydene er begrenset til 3-7 etasjer på Lambertseter og 3-6 etasjer på Karlsrud. Se også mer på https://www.oslo.kommune.no/slik-bygger-vi-oslo/lambertseter-karlsrud-planarbeid/
Odel
Det hviler ikke odelsrett på eiendommen.
Konsesjon
Kjøp av eiendommen er ikke konsesjonspliktig. Dersom eiendommen er større enn 2 mål plikter kjøper å undertegne dokumenter i forbindelse med søknad om konsesjonsfrihet.
Tinglyste heftelser og forpliktelser
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 301/159/112: 25.08.1952 - Dokumentnr: 10100 - Festekontrakt - vilkår Gjelder feste Festetid: 90 år ÅRLIG AVGIFT NOK 1,620 BESTEMMELSER OM REGULERING AV LEIEN BESTEMMELSER OM OVERDRAGELSE AV KONTRAKTEN BESTEMMELSER OM FORKJØPSRETT PANT FOR FORFALT FESTEAVGIFT 25.08.1952 - Dokumentnr: 10100 - Bestemmelse om bebyggelse Bestemmelse om benyttelse Bestemmelse om vann/kloakkledning 3estemmelse om anlegg og vedlikehold av ledninger m.v. Bestemmelse om adkomstrett Bestemmelse om gjerde Med flere bestemmelser Gjelder denne registerenheten med flere 25.08.1952 - Dokumentnr: 10100 - Festekontrakt - vilkår Festetid: 90 år ÅRLIG AVGIFT NOK 1,620 BESTEMMELSER OM REGULERING AV LEIEN BESTEMMELSER OM OVERDRAGELSE AV KONTRAKTEN BESTEMMELSER OM FORKJØPSRETT PANT FOR FORFALT FESTEAVGIFT 07.07.1952 - Dokumentnr: 8167 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:0301 Gnr:159 Bnr:1
Legalpant
Aksjelaget har legalpant på inntil 2G som sikkerhet for betaling av felleskostnader. Legalpant er pant som ikke kommer frem av grunnboksutskriften, og har bedre prioritet enn for eksempel lån til bank som er tinglyst.
Øvrige kjøpsforhold
Diverse
Aksjeboligmodellen innebærer at aksjeselskapet eier eiendommen, mens aksjeeierne eier aksjer i aksjeselskapet som gir aksjeeier leierett til en bestemt bolig. Aksjeeierne har ikke personlig ansvar for selskapets fellesgjeld, men boligselskapets løpende utgifter må dekkes av aksjeeierne. Manglende innbetaling av fellesutgiftene som følge av andre aksjeeieres mislighold, eller der boligaksjeselskapet sitter på fraflyttede og/eller usolgte andeler, må dekkes av de øvrige andelseierne. Aksjeboligselskapet har legalpanterett i andelen for krav på dekning av felleskostnader og andre krav fra selskapet på inntil 2 ganger folketrygdens grunnbeløp. Legalpanteretten følger av borettslagsloven § 5-20, da denne gjelder tilsvarende for boligaksjeselskaper, jf borettslagsloven §1-4. Kjøper og selger er forpliktet til å undertegne standard kjøpekontrakt utarbeidet av Nordvik i forbindelse med eiendomstransaksjonen. Kjøpekontrakt kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Kontakt eiendomsmegler for spørsmål. Selger leverer eiendommen i ryddig og rengjort stand.
Overtagelse
Overtakelse skjer etter avtale med selger. Før boligen overleveres kjøper, skal fullt oppgjør og omkostninger være mottatt på meglers klientkonto.
Sentrale lover
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Generelle bestemmelser: Alle innvendige og utvendige arealangivelser, samt beskrivelser av bygningen er hentet fra vedlagte tilstandsrapport/boligsalgsrapport. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakkyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelser sammenlignet med det som er byggemeldt/godkjent. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor. På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. Forbrukerkjøp - definisjon: Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Forbruker – avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon: Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. Ikke-forbruker – avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring. Se selgers egenerklæringsskjema vedlagt salgsoppgaven.
Boligkjøperforsikring
I samarbeid med Storebrand og HELP tilbyr Nordvik Boligkjøperpakke til våre boligkjøpere. Boligkjøperpakken er et gunstig forsikringskonsept som inneholder alle de forsikringene du trenger til den nye boligen din. Boligkjøperpakke Leilighet inneholder: Boligkjøperforsikring fra HELP, flytteforsikring og innboforsikring Super. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen. Forsikringen gjelder i 5 år fra overtakelsen. Flytteforsikring dekker skade på eiendeler under flytting ved plutselig og uforutsett hendelse som oppstår under transport eller i forbindelse med bæring mellom bolig, bil eller lagringssted. Forsikringen varer i 1 år fra budaksept. Innboforsikring Super dekker tingene dine ved blant annet tyveri, brann eller vannskader. Vår beste innboforsikring Super inkluderer blant annet uflaksforsikring, bistand ved ID-tyveri og psykologhjelp ved alvorlige hendelser hjemme. Forsikringen gjelder i 3 måneder fra overtakelsesdatoen av ny bolig. Velger du Boligkjøperpakke Leilighet+ får du i tillegg renteforsikring: Renteforsikringen kan hjelpe deg med rentekostnaden og forsikringspremien på din primærbolig som skal selges, hvis salgsprosessen fører til at du må betale rentekostnader på to lån. Forsikringen gjelder i 9 måneder (3 måneder karenstid) og dekker inntil 15 000 kroner i måneden. Boligkjøperforsikring fra HELP kan også kjøpes separat og inkluderer da flytteforsikring fra Storebrand. Boligkjøperpakke/Boligkjøperforsikring må tegnes senest ved kontraktsignering og gjelder fra overtakelsen. Kjøper blir kontaktet av Storebrand med et tilbud på videre forsikring av innbo. Se pris og mer informasjon om forsikringene i produktarket vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Betalingsbetingelser
Oppgjør skal betales i en samlet innbetaling fra norsk bank. Betaling fra utlandet tillates kun i unntakstilfeller og dersom det er avklart med megler i anledning avtaleinngåelse (budaksept).
Viktig informasjon om budgivning
Alle bud skal inngis skriftlig til megler, som formidler disse videre til selger. Kravet til skriftlighet gjelder også budforhøyelser og motbud, aksept eller avslag fra selger. Bud kan legges inn på eiendommens finn-annonse ved å trykke på knappen «gi bud» eller via vår hjemmeside. Bud kan legges inn på eiendommens annonse på hjem.no/finn.no ved å trykke på knappen «gi bud» eller via vår hjemmeside. Ved elektronisk budgivning legges bud inn ved å benytte BankID. Bud kan også inngis på budskjema vedlagt i salgsoppgaven. Før megler formidler bud til selger, skal megler innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter e-signatur, eksempelvis BankID eller MinID. Senere bud kan inngis per e-post eller SMS til megler. Dersom budgiver skal by på eiendommen i henhold til kjøpsfullmakt må megler kontaktes i forkant av budgivning. Ved bruk av kjøpsfullmakt, må fullmakten oversendes til megler i forkant av budgivning. Kjøper kan ikke kreve at eiendommen tinglyses på andre enn kjøper. Om kjøper ønsker at noen andre skal stå som hjemmelshaver, må det tas forbehold om dette i budet. Selger kan velge å ikke akseptere dette. Et bud bør inneholde eiendommens adresse (eventuelt gnr/bnr), kjøpesum, budgivers kontaktinformasjon, finansieringsplan, akseptfrist, overtakelsesdato og eventuelle forbehold som for eksempel usikker finansiering, salg av nåværende bolig ol. Normalt vil ikke et bud med forbehold bli akseptert før forbeholdet er avklart. Konferer gjerne med megler før bud avgis. Megler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. I forbrukerforhold (dvs. der selger er forbruker) skal megleren ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Senere bud må ha en tilstrekkelig lang akseptfrist til at megler, så langt det er nødvendig og mulig, kan videreformidle budet og eventuelle forbehold til alle involverte parter og legge til rette for at disse får tid til å områ seg, jf. forskrift om eiendomsmegling § 6-3. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser bør skje senest 10 minutter før fristens utløp. Dersom bud inngis med en frist som åpenbart er for kort til at megleren kan avvikle budrunden på en forsvarlig måte, vil megler fraråde budgiver å stille slik frist. Megleren vil uoppfordret gi sin vurdering av det enkelte bud overfor selgeren, når budet er gitt innenfor akseptfristene ovenfor. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgivere at budene deres er mottatt. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter. Etter at handel har kommet i stand, eller dersom en budrunde avsluttes uten at handel er kommet i stand, kan en budgiver kreve kopi av budjournalen i anonymisert form. Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger uten ugrunnet opphold etter at handel er kommet i stand. Dersom det er viktig for budgiver å bevare sin anonymitet, bør budet fremmes gjennom fullmektig. For mer informasjon om budgivningsprosessen, se «Forbrukerinformasjon om budgivning», som er vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Tilbud på finansiering
Du kan søke om boliglån hos vår samarbeidspartner Storebrand, og få svar på dagen. Med boliglån i Storebrand kan du være trygg på at du til enhver tid har blant markedets mest konkurransedyktige renter. Du vil bli tatt godt vare på av et av Norges beste servicemiljøer innen bank. Som kunde i Storebrand Bank får du en fast kontaktperson å forholde deg til, som vil gi deg gode råd og god hjelp med kort svartid. Søk om boliglån i Storebrand og få • Enkel søknad - og etableringsprosess • Svar på dagen • Fast kontaktperson å forholde deg til • Trygghet for at du alltid har konkurransedyktige betingelser Ta kontakt på telefon 22 31 22 21 eller nordvik@storebrand.no. Les mer på storebrand.no/nordvik. Meglerforetaket kan motta provisjon ved formidling av finansielle tjenester.
Hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning. Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Nordvik Eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Personopplysningsloven
Personopplysninger vil bli behandlet i samsvar med personopplysningsloven. Ved å registrere deg som interessent og/eller budgiver eller kjøpe vil vi innhente, behandle og registrere personopplysninger om deg. Eiendomsmeglingsforetak har plikt til å oppbevare kontrakter og dokumenter i 10 år, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 3-7 (3). Denne oppbevaringsplikten begrenser muligheten for å få slettet personopplysninger. Du kan lese mer om Nordviks behandling av personopplysninger i vår personvernerklæring på nordvikbolig.no/personvern.
Om oppdraget
Eiendomsmeglers vederlag
Vederlag: Provisjon: 0,70% av salgssum (min. kr. 45 000,-) – estimert til kr. 45 000,- Gebyr utlegg faktura foto kr. 650,- Gebyr utlegg faktura takstmann kr. 650,- Grunnpakke Leilighet/tomt kr. 12 500,- Markedspakke inkl. trykket salgsoppgave kr. 24 900,- Oppgjørshonorar** kr. 8 500,- Tilrettelegging kr. 6 900,- Visningshonorar/overtagelseshonorar per stk. kr. 3 000,- Utlegg: Infoland - Informasjon forretningsfører ca. kr. 3 630,- Pantesperre m/urådighet aksje kr. 3 217,- Utlegg foto - Interiør og fasade ca. kr. 5 000,- Utlegg tilstandsrapport kr. 11 350,- Samlet skal selger betale kr. 125 297,- for vederlag og utlegg ved salg til prisantydning. Dersom oppdraget utløper eller blir sagt opp, uten at handel er kommet i stand, har megler krav på et rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (tilrettelegging, markedsføring og avholdte visninger) samt eventuelle utlegg. Ved beregningen av vederlaget skal det tas utgangspunkt i timeprisen som er kr. 3 900,-.
Vedlegg til salgsoppgaven
Vedleggene er en del av den komplette salgsoppgaven. Det er viktig at interessenter setter seg godt inn i vedleggene og kontakter megler med eventuelle spørsmål før bud inngis.
Ansvarlig megler
Hanne Eika Klempe, Salgsleder / Eiendomsmegler / Partner
959 24 589
h.klempe@nordvikbolig.no
Megler
Kristoffer J.S Johannessen, Eiendomsmegler
951 27 617
k.johannessen@nordvikbolig.no
Meglerforetaket
Juridisk navn: Meglerhuset Nordstrand AS
Org. nr.: 833671642
Ekebergveien 233, 1162 OSLO
Samarbeidspartnere og foretak med tilknytning til Nordvik
Meglerforetaket og Nordvik-kjeden samarbeider med en rekke foretak som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med megleroppdraget. - Storebrand leverer boligselgerforsikring, finansieringsløsninger og forsikringer til kjøper - Help forsikring leverer boligkjøperforsikring - Flytte- og lagringstjenester gjennom Loyalty, oppussing gjennom Steddy, brebånd levert av Telenor, alarm levert av Sector alarm, strøm levert av Fjordkraft og Fortum og utleietjenester levert av Utleiemegleren. Hvilke tilbud kjøper og selger får i forbindelse med oppdraget kan variere ut fra hvor i landet eiendommen ligger. Nordvik bolig AS, som er franchisegiver for Nordvik-kjeden, eier aksjer i Bomega AS (Hjem.no).
Trygg bolighandel med Nordvik
Forsikringer
Hos oss i Nordvik har vi for gode forsikringer til både deg som skal selge og deg som skal kjøpe.
Boligforsikring
Bilder






Ingen kjenner nabolaget bedre!
Hva sier innbyggerne om Nordstrand?
Nordvikundersøkelsen gjør deg litt bedre kjent med området boligen ligger i, og får frem fakta, funn og innsikt som vi tror kan være nyttig ved valg av ny bolig.
Hele undersøkelsen finner du her.
Trivsel
86%Vil bli boende i bydelen dersom de skulle flyttet i dag.
Søndagsaktivitet
- Er ute, på tur, ski, trening (68%)
- Venner, familie, besøk, middag (8%)
- Slapper av, ser på TV, leser (25%)
- Jobber i hage/hus (10%)
Hva er innbyggene mest stolt av i nabolaget?
Vennlig og hjelpsomme naboer
74%Av alle innbyggene beskriver naboene sine som vennlige og hjelpsomme.
All data er hentet fra Nordvikundersøkelsen gjennomført våren 2025 i samarbeid med Norstat.
Hanne Eika Klempe
Salgsleder / Eiendomsmegler / Partner
Nordstrand
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?
Hva er din bolig verdt?
Kristoffer J.S Johannessen
Eiendomsmegler
Nordstrand
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?























