Rødhetteveien 5
- Rødhetteveien 5
- Prisantydning
- 7 190 000,-
- Totalpris
- 7 371 100,-
- Kommunale avg.
- 38 577,- per år
- BRA-i
- 418 m2
Eiktoppen
Innholdsrik enebolig m/utleiedel | 7 soverom, 4 stuer og 4 bad ||dobbel garasje | kort vei til skole, turområder, MENY
Romslig enebolig med utleiedel – ideell som generasjonsbolig! Totalt 7 soverom, 4 stuer og 4 bad gir plass til både storfamilien og egne boenheter. Leiligheten har egen inngang og passer perfekt for voksne barn eller besteforeldre. Beliggende i et rolig og barnevennlig område på Eik, med kort vei til Meny, skole, barnehage, fotballbane og lysløype. Hoveddelen har god kjellerplass og sydvendt terrasse. Dobbel garasje med elbillader og innredet rom (ikke godkjent) bak. Fleksibel bolig med mange muligheter!
Solforhold
Eiendommen ligger på Eiktoppen og har gode solforhold hele dagen på sommerstid. Plattingen ut fra garasjen, har sol det meste av dagen. Plattingen ut fra den ene boenheten har sol fra lunsj tid til sen ettermiddag. Den store balkongen som begge boenheter har tilgang til, har sol fra lunsj tid til sen ettermiddag. Den minste balkongen har sol på ettermiddagen/kvelden.
Nøkkelinformasjon
- Boligtype:
- Tomannsbolig
- Byggeår:
- 1949
- Soverom:
- 7
- Prisantydning:
- 7 190 000,-
- Omkostninger:
- 181 100,-
- Totalpris:
- 7 371 100,-
- Kommunale avgifter:
- 38 577,- per år
- Totalt BRA:
- 418 m2
- Tomteareal:
- 634,5 m2 (eiet)
- Energimerking:
- G - mørkegrønn
- Garasje:
- Ja
- Veranda:
- Ja
Visninger
Presenteres av
Har du finanseringsbevis på plass?
I samarbeid med
En personlig rådgiver fra vår samarbeidspartner Storebrand Bank vil hjelpe deg å gjøre deg klar til budrunden.
Nøkkelinformasjon
Oppdragsnummer
25-0116/25
Boligtype
Tomannsbolig
Adresse og betegnelse
Rødhetteveien 5, 3122 Tønsberg
Gnr. 83, bnr. 108 (ideell andel 1/1) i Tønsberg kommune. Gnr. 83, bnr. 298 (ideell andel 1/1) i Tønsberg kommune. Gnr. 83, bnr. 282 (ideell andel 1/1) i Tønsberg kommune.
Selger(e)
Aja Krøier Solheim
Lars Alexander Solheim
Kjøpesum og omkostninger
7 190 000,- (Prisantydning) Omkostninger: 179 750,- (Dokumentavgift) 260,- (Pantattest kjøper) 545,- (Tinglyst pantedokument) 545,- (Tinglyst skjøte) 19 200,- (Boligkjøperpakke* (valgfritt)) -------------------------------------------------------- 181 100,- (Omkostninger totalt (uten Boligkjøperpakke)) 200 300,- (Omkostninger totalt (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- 7 371 100,- (Totalpris inkl. omkostninger (uten Boligkjøperpakke)) 7 390 300,- (Totalpris inkl. omkostninger (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Dokumentavgiften er 2,5% av salgssummen. Det tas forbehold om endringer i offentlige avgifter/gebyrer.
Om boligen
Byggeår
1949
Arealer
BRA-i: 418 kvm
Totalt BRA: 418 kvm
Beskrivelse:
Hoveddel
Kjeller:
BRA-i: 102 kvm. Gang, Gang 2, Bod, Bod 2, Bod 3, Vaskerom, Bod/Hobbyrom, Soverom,
Bad, Kjellerstue m/kontor
Totalt BRA: 102 kvm
1. etasje:
BRA-i: 130 kvm. Kjøkken, Stue m/trapp, Stue, Entré, Bad, Soverom
Totalt BRA: 130 kvm
2. etasje:
BRA-i: 85 kvm. Stue, Gang, Bod, Bad, Soverom, Soverom 2, Garderobe, Soverom 3
Totalt BRA: 85 kvm
3. etasje:
BRA-i: 16 kvm. Bod
Totalt BRA: 16 kvm
Leilighet
1. etasje:
BRA-i: 30 kvm. Entré, Hall m/trapp 2, Bad, Soverom
Totalt BRA: 30 kvm
2. etasje:
BRA-i: 55 kvm. Stue, Soverom, Soverom 2, Kjøkken
Totalt BRA: 55 kvm
Takstmannens kommentar til arealoppmåling:
Vinduer i kjellerstue tilfredsstiller ikke krav til rømningsvinduer.
Det er ikke foretatt nærmere vurdering av branncellebegrensende konstruksjoner.
Antall soverom
7
Solforhold
Eiendommen ligger på Eiktoppen og har gode solforhold hele dagen på sommerstid. Plattingen ut fra garasjen, har sol det meste av dagen. Plattingen ut fra den ene boenheten har sol fra lunsj tid til sen ettermiddag. Den store balkongen som begge boenheter har tilgang til, har sol fra lunsj tid til sen ettermiddag. Den minste balkongen har sol på ettermiddagen/kvelden.
Innhold
Velkommen til en romslig og innholdsrik enebolig med utleiedel – en eiendom som byr på fleksible bruksmuligheter! Her kan du velge å benytte hele boligen selv, eller leie ut deler for solide leieinntekter. Enten du er på utkikk etter en generasjonsbolig, tomannsbolig eller en bolig med investeringspotensial, gir denne eiendommen en sjelden kombinasjon av plass, standard og potensiale. Bygget består av 1. og 2. etasje, kjeller, samt loft og har følgende rominndeling; Hovedenhet 1. etasje: Entré Kjøkken Stue med trapp Stue Bad Soverom 2. etasje: Stue Gang Bod Bad 3 Soverom Garderobe Kjeller: Gang 3 boder Vaskerom Bod / Hobbyrom Innredet rom (ikke godkjent) Bad Rom innredet som kjellerstue (ikke godkjent) Utleiedel / Leilighet 1. etasje: Entré Hall med trapp Bad Soverom 2. etasje: Stue 2 Soverom Kjøkken
Standard
Romslig enebolig med utleiedel – familievennlig, fleksibel og full av muligheter. Velkommen til en innholdsrik enebolig som kombinerer plass, funksjonalitet og fleksibilitet på en sjelden måte. Her får du en eiendom som passer like godt for storfamilien som for deg som ønsker utleieinntekter, generasjonsbolig eller ekstra plass til hobby og hjemmekontor. Hoveddel – godt planlagt og romslig 1. etasje: Boligen ønsker velkommen med en innbydende entré som gir tilgang til en romslig stue med store vindusflater og god takhøyde. Her er det plass til både sofakrok og spiseavdeling – og det er utgang til en solrik, sydvendt terrasse. I tillegg finner du en ekstra stue med trapp opp til 2. etasje, et separat kjøkken med god skapplass, samt et bad og et soverom som passer perfekt som gjesterom eller kontor. 2. etasje: I denne etasjen ligger boligens mer private sone. Her er det tre gode soverom med plass til både seng, oppbevaring og skrivepult – perfekt for både små og store familiemedlemmer. I tillegg finner du en lys og luftig stue, bad, garderoberom og praktisk bod. Fra denne etasjen er det også utgang til luftige balkonger hvor man kan nyte morgensolen eller stille kvelder. Kjeller: Kjelleren byr på mange bruksmuligheter og har rikelig med oppbevaringsplass. Her finner du vaskerom, flere boder, bad og rom som kan benyttes til hobby, trimrom eller ungdomsrom. Separat leilighet – perfekt for utleie eller generasjonsbolig Boligen har en egen leilighet med separat inngang, fordelt over to plan. Leiligheten har entré, hall, bad og soverom i første etasje, mens andre etasje rommer en trivelig stue, et funksjonelt kjøkken og to soverom. En praktisk planløsning som gjør den attraktiv både for leietakere og familiemedlemmer som ønsker egen boenhet. Uteområde og garasje Tomten er pent opparbeidet med plen, busker og trær, og byr på både solrike og lune soner. Gårdsplassen har god plass til parkering, og det medfølger en romslig garasje med automatisk port, hobbyrom og installert elbillader. Oppsummering: * Stor enebolig med god planløsning *Separat leilighet med flere bruksmuligheter * Solrik terrasse og balkonger * Mange soverom og oppholdsrom * Garasje med elbillader og hobbyrom * Pent opparbeidet tomt med god plass Dette er en bolig med potensial og sjel – her kan du skape et hjem med rom for hele livet. Tilstandsrapport for boligen er vedlagt salgsoppgaven. Se denne for nærmere informasjon om tilstandsgrad.
Parkering
Det medfølger en stor garasje samt biloppstillingsplass på området foran garasje og biloppstillingsplasser foran huset. Det er også montert Easee ladeboks.
Moderniseringer og påkostninger
Følgende moderniseringer og påkostninger er utført i hht. informasjon fra selger:
2013:
- Nytt Sikringsskap i begge boenheter i tillegg lagt inn 3 fas.
- Skiftet oljekjede til en kombikjele.
- Ny varmtvannsbereder 200 L.
2014:
- Ny peis, i både kjeller og første etasje.
2016:
- Skiftet ytterdører, balkongdører og de fleste vinduer.
Sammendrag selgers egenerklæringsskjema
Selgers egenerklæringsskjema følger vedlagt salgsoppgaven. Interessenter oppfordres til å gjennomgå dette nøye. Følgende opplysninger er spesielt viktig å merke seg: - Totalrenoverte et bad i 2021. Arbeidet er utført av Monstad bygg, VVS Senteret Holmestrand & Engers malerfirma AS. - Vestfold peis og pipe i 2014. - Teft elektro, skiftet sikringsskap og la om kurser 2013. Vestfold elektro har byttet diverse kontakter og lagt opp egen kurs samt installert Elbil lader. Vestfold elektro, trakk kurs og satte opp lader i 2022. - Trond Janshaug, Østli Maskin - Skiftet ut rørene fra vegg til kum i 2013, samt ny vannledning til garasje. - Innvendig planløsning er endret av Norgesbygg i 2012. - Septik.Men rørene er klare til å bli koplet på offentlig avløp, så snart Tønsberg kommune er klare for det. - Det er jevnlig kontroll på sentralfyret. - Badet i 1. etasje, leilighet ble totalrenovert i 2021 grunnet vannlekkasje. - Kontrollert av Vestfold interkommunale Brannvesen 10. Juni 2025. Ikke avdekket avvik på peis og fyringsanlegg. - Utleiedelen H0201 endret planløsning, ref. tilstandsrapport.
Bygningssakkyndig
Arealverdi AS
Byggemåte
Byggemåte: Ref. tidligere salgsoppgave er boligen fra 1949. I 1975 ble det etablert et større tilbygg. Bygget består av kjeller, 1- og 2. etasje samt et loft. Det er trebjelkelag mellom etasjene. Boligen er oppført på grunnmur og støpt plate på mark, fundamentert på løsmasser. Bygget er oppført i tradisjonelt bindingsverk. Det er malte vinduer og dører i tre og pvc, med 2-lags glass fra varierende årstall. Yttervegger er kledd med stående trekledning med panelte gesimser. Takkonstruksjon består av sperretak med saltaksform. Det er adkomst til loft via loftsluke i gang i 2 etg. Taket er tekket med glassert takstein. Beslag, renner og nedløp av lakkert stål. Boligen har gode lysforhold med utgang fra stue i 1 etg. til sydvendt terrasse med skifer og tredekke, etablert direkte på mark. Det er utgang til luftebalkonger i 2 etg. med tremmegulv. I leiligheten er det gulv av belegg i entré, bad, og gang med trapp. Laminat på soverom i 1 etg. og kjøkken i 2 etg. Det er parkett i stue og soverom i 2 etg. Veggene har tapet, trepanel og malte plater. Innvendige tak har trepanel og himlingsplater. Boligen har elementpipe, uten tilsluttet ovn. Det er en malt tretrapp mellom etasjene og malte fyllingsdører. I hovedenheten er det gulv av parkett i stue og soverom, laminat på kjøkken og i kjellerstue, fliser på soverom, bad og vaskerom i kjeller. Belegg på øvrige bad og gang i kjeller. Veggene har tapet, mdf-panel og malte plater. Innvendige tak har malte plater, trepanel og himlingsplater. Boligen har elementpipe, tilsluttet 3 stk. peisinnsatser. Trapp til 2 etg. er av stål med beiset trinn. kjellertrapp er teppelagt. Det er i hovedsak malte fyllingsdører i leiligheten. Kjellergulvet består av betong og har laminat og belegg. Veggene har panel og betong/mur. Hulltaking er foretatt i påforet vegg i kjellerstue og det er påvist avvik i konstruksjonen. Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 16,5. Det er ikke foretatt radonmålinger og bygget er heller ikke utført med radonsperre. Ref. NGU`s kart over radonforekomster ligger eiendommen i et område med moderat til lav forekomst av radon. Tilhørende boligen er det en garasje fra 1980-tallet beliggende i gårdsplassen med toalett og hobbyrom. Det er to aluminiumsport m/ automatiske portåpnere. Portåpner på venstre port er koblet fra, da den fungerer dårlig. El- billader ble installert i 2022 av Vestfold Elektro. Hagen er pent opparbeidet med plen busker og trær med skrånende terreng mot syd. Gårdsplassen er flat med gruset dekke. Bygget er oppført iht. gammel byggeskikk og tidligere byggeforskrifter. Boligens standard vil derfor avvike fra dagens krav til brannsikkerhet, isolasjon, tettesjikt, rom, innemiljø, energiøkonomisering, etc. Boligen bærer preg av alder og slitasje. Det er behov for rehabilitering. Se rapportens spesifikke punkter for ytterligere Utvendig: Taktekkingen er av glassert takstein. Taket er besiktiget fra bakkenivå. Siden taket (takkonstruksjon, taktekking og skorstein) kun er observert fra bakkenivå, er vurderingen begrenset av dette. Det er ikke sikkerhetsmessig forsvarlig å bevege seg ut på taket eller observere fra stige. Selv om det ikke er avdekket skader under befaringen, betyr ikke dette at det ikke foreligger skader som en besiktigelse på taket kan avdekke. Vær oppmerksom på denne risikoen. En undersøkelse av taket kan utføres av en fagperson under tilstrekkelige sikkerhetsforhold. Takkonstruksjonen har sperrekonstruksjon med saltaksform. Det er adkomst til loft via loftsluke i gang i 2 etg. Takrenner, beslag og nedløp av lakkert stål. Veggene har bindingsverkskonstruksjon fra byggeår. Fasade/kledning har stående bordkledning. Det er kun foretatt visuell vurdering av fasader. Selve veggkonstruksjonen er lukket og ikke tilgjengelig for nærmere vurdering. Det gjøres oppmerksom på at boligens bærekonstruksjon kan være er sammensatt av ulike byggemåter. Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass og PVC vinduer med 2-lags glass. I leiligheten er det malte trevinduer med 2-lags glass fra 1976 og PVC vinduer med 2-lags glass fra 2016. Et glass er skiftet i 2017. I hovedenheten er vinduer på soverom i 2 etg. Fra 2009. Vinduer på loftstue fra 2023. Pvc-vinduer i stue er fra 2016. Trevinduer er fra 1976. Kjellervinduer er av eldre dato. Bygningen har malt hovedytterdør og PVC balkongdør. Utvendig trapper er skiferbelagt. Innvendig: I leiligheten er det gulv av belegg i entré, bad, og gang med trapp. Laminat på soverom i 1 etg. Og kjøkken i 2 etg. Det er parkett i stue og soverom i 2 etg. Veggene har tapet, trepanel og malte plater. Innvendige tak har trepanel og himlingsplater. Boligen har elementpipe, uten tilsluttet ovn. Det er en malt tretrapp mellom etasjene og malte fyllingsdører. I hovedenheten er det gulv av parkett i stue og soverom, laminat på kjøkken og i kjellerstue, fliser på soverom, bad og vaskerom i kjeller. Belegg på øvrige bad og gang i kjeller. Veggene har tapet, mdf-panel og malte plater. Innvendige tak har malte plater, trepanel og himlingsplater. Boligen har elementpipe, tilsluttet peisinnsatser. Trapp til 2 etg. er av stål med beiset trinn. kjellertrapp er teppelagt. Det er i hovedsak malte fyllingsdører i leiligheten. Kjellergulvet består av betong og har laminat og belegg. Veggene har panel og betong/mur. Hulltaking er foretatt i påforet vegg i kjellerstue og det er påvist avvik i konstruksjonen. Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 16,5. Det er ikke foretatt radonmålinger og bygget er heller ikke utført med radonsperre. Ref. NGU`s kart over radonforekomster ligger eiendommen i et område med moderat til lav forekomst av radon. VÅTROM Leilighet: Bad: Veggene er platet med baderomsplater. Taket har panel og gulvet har vinylbelegg. Rommet har panelovn som varmekilde. Fall mot sluk er målt til 0. Det er plastsluk og synlig vinylbelegg som tettesjikt. Rommet har innredning med nedfelt servant, toalett og dusjvegger/hjørne. Det er elektrisk styrt vifte. Aktuell byggeforskrift er teknisk forskrift 2010. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Hulltaking er foretatt uten å påvise unormale forhold. Hulltaking er foretatt ved/i Vegg mellom soverom og dusjsone . Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 06,0. Hovedleilighet: Vaskerom: Aktuell byggeforskrift er byggeforskrifter fra før 1997. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga. tilliggende konstruksjoner. Bad: Aktuell byggeforskrift er byggeforskrifter fra før 1997. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Hulltaking er foretatt uten å påvise unormale forhold. Hulltaking er foretatt ved/i Vegg mellom soverom og bad . Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 09,1. Bad: Aktuell byggeforskrift er byggeforskrifter fra før 1997. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Hulltaking er foretatt uten å påvise unormale forhold. Hulltaking er foretatt ved/i Vegg mellom stue og bad . Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 07,0. Bad: Aktuell byggeforskrift er byggeforskrifter fra før 1997. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Hulltaking er foretatt uten å påvise unormale forhold. Hulltaking er foretatt ved/i Vegg mellom kneloft og baderom. . Fuktkvotemåling (vekt%) i konstruksjonen ble målt til 08,1. KJØKKEN Hovedleilighet: Kjøkkenet har innredning med profilerte fronter. Benkeplaten er av laminat. Det er kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin, komfyr og platetopp. Det er kjøkkenventilator med avtrekk ut. Hvitevarer er ikke teknisk kontrollert, men er i følge eier intakt og fungerer tilfredsstillende. Leilighet: Kjøkkenet har innredning med profilerte fronter. Benkeplaten er av heltre. Det er kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin og komfyr samt vaskemaskin. Det er kjøkkenventilator med kullfilter. Utstyret er ikke teknisk kontrollert Tekniske installasjoner: Innvendige vannledninger er av kobber. Det er avløpsrør av plast. Boligen har naturlig ventilasjon. Det er installert oljefyr og radiatorer i hele boligen. Varmtvannstanken er på ca. 200 liter plassert på vaskerom. Sikringsskap med automatsikringer plassert i vindfang, totalt 17 kurser i henhold til kursfortegnelse, inkludert hovedsikring og elbillader. Sikringsskap i leilighet har automatsikringer plassert på gang, total 8 kurser. Boligen har røykvarsler og pulverapparat. Det er i forbindelse med salget utarbeidet en tilstandsrapport fra bygningssakkyndig. Tilstandsrapporten er en teknisk gjennomgang av boligen med oppdagede avvik. Vedlagt salgsoppgaven følger tilstandsrapporten og selgers egenerklæring. Disse må leses nøye av interessenter før bud inngis. Opplysninger gitt i tilstandsrapporten anses å være kjent for kjøper, og det kan derfor ikke reklameres på forhold som fremkommer av tilstandsrapporten. Forhold som har fått TG2 og TG3 må gjennomgås spesielt nøye, da disse indikerer avvik fra normal slitasje og/eller høy alder, med mulig behov for utbedring. Bygningsdeler som har fått TGIU er ikke undersøkt av takstmann. Følgende forhold har fått TG3 med større eller mer alvorlige avvik: Innvendig > Etg. Skille mellom 1/2 - Leil Kjøkken > 2 Etasje Leilighet > Kjøkken > Overflater og innredning Våtrom > Kjeller - Hovedenhet > Vaskerom > Generell Våtrom > Kjeller - Hovedenhet > Bad > Generell Våtrom > 1 Etasje - Hovedenhet > Bad > Generell Våtrom > 2 Etasje - Hovedenhet > Bad > Generell Følgende forhold har fått TG2 med avvik som kan kreve tiltak: Utvendig > Taktekking Utvendig > Nedløp og beslag Utvendig > Veggkonstruksjon Utvendig > Takkonstruksjon/Loft Utvendig > Vinduer Utvendig > Vinduer - Leilighet Utvendig > Balkonger - Leilighet Utvendig > Utvendige trapper Innvendig > Overflater Innvendig > Overflater - Hovedenhet Innvendig > Etg. Skille mellom 2/loft Innvendig > Radon Innvendig > Rom Under Terreng Innvendig > Innvendige trapp - Leilighet Innvendig > Innvendige trapper Innvendig > Kjellertrapp Innvendig > Innvendige dører Innvendig > Innvendige dører - Leilighet Tekniske installasjoner > Vannledninger Tekniske installasjoner > Avløpsrør Tekniske installasjoner > Elektrisk anlegg Tekniske installasjoner > Elektrisk anlegg - Leilighet Tomteforhold > Fuktsikring og drenering Tomteforhold > Terrengforhold Våtrom > 1 Etasje Leilighet > Bad > Overflater Gulv Våtrom > 1 Etasje Leilighet > Bad > Sanitærutstyr og innredning Kjøkken > 1 Etasje - Hovedenhet > Kjøkken > Overflater og innredning Tilstandsrapport for boligen er vedlagt salgsoppgaven. Se denne for nærmere informasjon om tilstandsgrad.
Innbo og løsøre
Frittstående komfyr samt frittstående oppvaskmaskin medfølger i handelen.
Dampskap medfølger ikke.
Vedlagt salgsoppgaven følger NEF sin standardliste "Oversikt over løsøre og tilbehør". Med mindre annet fremkommer av salgsoppgaven gjelder denne listen.
Dersom det er noe i overnevnte liste som ikke finnes på eiendommen, vil det heller ikke medfølge. Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti. Hull og merker etter feste av innredning og utstyr som ikke følger med, aksepteres av kjøper.
Ved ønske om at vegglamper, krokhengte lamper, lysekroner, prismelamper eller lignende lamper som er koblet til sukkerbit eller stikkontakt skal følge med i handelen, må det tas forbehold om dette ved inngivelse av bud. Det samme gjelder brunevarer.
Adgang til utleie
Horisontaldelt tomannsbolig med to enheter. Boligen kan leies ut i tråd med gjeldende lovverk. Leiligheten er pt. leid ut til et firma for kr. 18.700,- + strøm pr. mnd. Firmaet leier perioden 1. April til 1. Oktober. I perioden 1. oktober til 1. April har leiligheten vært leid ut via Airbnb til for mellom kr. 22.000 - 30.000 pr. mnd. Det er krav om forsvarlige radonnivåer i utleieboliger. Er det ikke gitt opplysninger om at selger har kunnskap om eiendommens randonnivå, vil kjøper overta risikoen for radonnivået i boligen/utleieenheten. For mer informasjon se https://dsa.no/radon
Energi og oppvarming
Energimerking
G - mørkegrønn
Se fullstendig energiattester for begge etasjer fra selger som vedlegg til salgsoppgave. Megler har intet ansvar for informasjon som følger av energiattesten.
Oppvarming
Boligen har følgende oppvarmingskilder: - Dersom rom mangler fast installert oppvarmingskilde på visning, følger ikke dette med i handelen. Merk: Nedgravd oljetank.
Informasjon om strømforbruk
Selger opplyser om et årlig strømforbruk på hele tomannsboligen for 2024 på 41361,22 kWh. Energiforbruket vil variere fra husstand til husstand.
Økonomi
Kommunale avgifter
Kr. 38 577,- pr. 2025
De kommunale avgiftene på boligen er stipulert til kr. 38 576,60 kvm og inneholder:
Vann- og avløpsgebyr (fastledd x2 og forbruk x2), tilsyn og feiegebyr x 2, standard renovasjon x 2 med rabatt for fellesløsning x 2 samt gebyr for 1 beholder for plastemballasje, 360 liter.
Andre utgifter
Selger opplyser å ha følgende kostnader knyttet til boligen: - Årlig bygningsforsikring hos IF kr 27 473,- pr år. Det er opp til kjøper å ev. inngå nye avtaler med ønskede tjenesteytere.
Formuesverdi
Primærbolig: Kr. 1 747 181,- pr. 2023
Sekundærbolig: Kr. 6 988 723,- pr. 2023
Skatteetaten beregner en boligverdi (beregnet markedsverdi for bolig) basert på SSBs statistiske opplysninger om omsatte boliger. I beregningen tas det hensyn til din boligs beliggenhet, areal, byggeår og type bolig. Formuesverdien er en prosentandeldel av denne boligverdien.
For mer informasjon om formuesverdi, se Skatteetatens nettsider.
Forsikring
IF
Polisenr. 7882022
Tomt
Beskrivelse av tomt
Tomtestørrelse: 634,5 kvm (eiet)
Pent opparbeidet selveiertomt på drøye 600 kvm fint beliggende i flatt terreng. Her får du en tomt med gjennomført og frodig hage, innrammet av velstelt hekk og vakker, variert beplantning som skaper en lun og hyggelig atmosfære gjennom hele sesongen.
Tomten har flere solrike uteplasser – perfekt for både morgenkaffen, sosiale sammenkomster og rolige kvelder i solnedgangen. Her er det lett å trives! I tillegg er det svært gode parkeringsmuligheter i en romslig dobbelgarasje.
Merk:
Garasjen står på eget G/bnr. og har et areal på 198,1 kvm.
Tilleggsarealet mellom hus og garasje har også eget g/bnr. 83/282 og er på 138,9 kvm.
Matrikkelbrev fra Tønsberg er vedlagt salgsoppgaven. Eiendomskartet viser eiendommen med noe usikre eiendomsgrenser mot garasjen og Rødhetteveien. Dette er kjøpers ansvar og det anbefales en ny oppmåling av tomten.
Adkomst
Se vedlagt kartskisse i annonsen, eller benytt deg av google maps. Det vil bli skiltet med Nordvik visningsskilt på fellesvisning.
Radonmåling
Selger har ikke utført radonmåling. Det er ikke krav om dette med mindre boligen er helt eller delvis utleid.
Områdebeskrivelse
Beskrivelse av nærområdet
Eiendommen er beliggende på populære Eik - et attraktivt og etablert boligområde med en barnevennlig og hyggelig atmosfære. Fra boligen er det kort vei til skoler, barnehager, shoppingmuligheter og idrettsanlegg. I tillegg finnes det flotte tur- og friluftsområder i nærheten, samt god busskommunikasjon. Butikker og shopping: Det er 2 minutter til Meny Dagligvare hvor det også er apotek i senteret samt nærhet til restaurant. Rema 1000 ligger også i nærområde som kan skilte med søndagsåpent. Tønsberg er et shoppingparadis for de som liker å handle. Byen har et stort utvalg av butikker, fra små spesialbutikker til store kjedebutikker. Det er også flere kjøpesentre, inkludert Alti / Farmandstredet og Tønsberg torv, som tilbyr alt fra mote og sko til mat og dagligvarer. Alti / Farmandstredet er et av Norges største kjøpesentre, med over 70 butikker og restauranter. Her finner du alt fra butikker som H&M, Bogart og Sprell til sportsbutikken Intersport. Senteret har også flere koselige kafeer og restauranter, hvor du kan ta en pause fra shoppingen og nyte en kopp kaffe eller et godt måltid. Tønsberg en moderne by med et variert næringsliv og et rikt kulturliv. Det er ca. 5 minutter til Tønsberg sentrum. Byen ligger vakkert til ved Oslofjorden og har flere flotte strender og badeområder. Midt i sentrum ligger Tønsberg torg, et livlig møtested med butikker, kafeer og restauranter. En liten spasertur unna finner du også Tønsbergs landemerke, Slottsfjellet. Fjellet har en rik historie og er nå et populært turmål med fantastisk utsikt over byen og fjorden. Tønsberg torv ligger midt i sentrum og har også et stort utvalg av butikker og spisesteder. Her finner du blant annet lokale butikker som selger alt fra håndverk og interiør til klær og smykker. Byen også en rekke spesialbutikker som er verdt å utforske. I idylliske og sjarmerende sentrumgater finner du alt fra antikviteter og vintageklær til kunst og design. Byen har også flere matbutikker som spesialiserer seg på lokale delikatesser og økologisk mat. Kultur og konserter. For kulturinteresserte har byen flere museer, inkludert Slottsfjellsmuseet og ikke minst Haugar kunstmuseum. I tillegg arrangeres det flere festivaler i løpet av året, med Slottsfjellfestivalen som den mest kjente. Foynhagen på brygga arrangerer en rekke konserter igjennom vår- og sommerhalvåret. Reise- og pendlerhverdag. Med toget er du i Oslo på ca. 1 time og ellers har Tønsberg god tilgang til offentlig transport, med både buss- og togstasjon i sentrum. Her er det hyppige bussavganger til alle deler av byen og det er enkelt å komme seg til Torp lufthavn med buss. Vestfoldbanen går gjennom Tønsberg og gir enkel tilgang til resten av regionen og landet for øvrig. I Horten kan man ta fergen over til Moss, I Sandefjord er det ferge over til Strømstad.
Offentlig kommunikasjon
Nærmeste bussholdeplass ligger på Eiktoppen i umiddelbar nærhet. Det er ca. 5 minutter med bil til Tønsberg stasjon samt drøye 20 minutter til Sandefjord lufthavn Torp. Det er også tilgjengelig Surf el sparkesykler i område.
Skoler og barnehager
Skolekrets: Boligen sogner til Eik skolekrets. Det er kort gåavstand til både barneskole, ungdomsskole og Greveskogen videregående skole. I tillegg har man WANG ungdoms - og videregående skole i kort gåavstand fra eiendommen. Det er flere barnehager innen gangavstand fra boligen samt skoler i alle trinn. Se for øvrig vedlagt nabolagsprofil bak i salgsoppgaven. Ta ellers kontakt med Tønsberg kommune for info vedrørende ledige plasser.
Offentlige forhold
Ferdigattest / brukstillatelse
Det foreligger verken ferdigattest, ekspedisjonsdokument eller midlertidig brukstillatelse for eiendommen i kommunens arkiv. Det betyr at det ikke foreligger dokumentasjon på boligen lovlig kan tas i bruk. Boligen er oppført før 1998, det gjøres oppmerksom på at det ikke utstedes ferdigattest for ikke-avsluttede byggesaker/byggemeldinger som er fra før 1998. Manglende ferdigattest er trolig grunnet boligens alder. I matrikkelen hos kommunen er eiendommen oppført som en horisontaldelt tomannsbolig og er byggemeldt i 1949 og tilbygget samt ombygd til tomannsbolig i 1974. Det foreligger byggemeldte og godkjente tegninger fra da boligen ble ombygd til tomannsbolig i 1974, men det er avvik fra disse i forhold til dagens rom- og planinndeling: Kjeller: Kjelleretasjen er i dag innredet med blant annet treningsrom, kontor og bad. Disse rommene er på godkjente tegninger benevnt som bodareal / tilleggsareal. Omgjøring av rom fra tilleggsareal til hoveddel er et søknadspliktig tiltak hos kommunen, og det foreligger ingen dokumentasjon på at dette er omsøkt og godkjent. Det kan også se ut som at kjeller i dag er utgravd mer enn på tegningene fra 1974 med ytterligere bodareal. 1.etasje: Opprinnelig bad, garderobe og toalettrom er omgjort til et stort baderom. 2.etasje: Opprinnelig vaskerom er i dag kjøkken. Deler av stuen og opprinnelig kjøkken er omgjort til to soverom. Peisstuen er i dag gang og det er satt opp en vegg mellom stue og gang. Garasje er fra 1979 og denne ble tilbygget med bod i 1999. Det foreligger byggemeldte og godkjente tegninger fra både 1979 og tilbygg i 1999.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilkoblet offentlig vann og avløp til septiktank som deles sammen med naboen i nr.3. Nåværende eier har i 2013 gjort klart med tilkopling til det kommunale anlegget når det kommer pålegg om påkobling til det offentlige. Det betales i dag for tømming av septiktanken annethvert år. Siste tømming var sommeren 2024 og kostet kr. 4500,- som deles med Rødhetteveien 3. Eiendommen har adkomst via kommunal vei.
Regulerings- og arealplaner
Eiendommen ligger i et regulert område og følger reguleringsplan gbnr. 82/95, 295, 298 datert 06.09.2006 med planid: 3905 311016. I gjeldende kommuneplan 2023-2035 datert 03.04.2024 er eiendommen avsatt til boligbebyggelse - nåværende, hensynssone for byggegrenser, utbyggingsvolum og funksjonskrav samt ras- og skredfare. Fra kommuneplanen vedrørende ras- og skredfare: Det er ikke tillatt med tiltak innenfor områder angitt som faresone H310 uten at den aktuelle faren er vurdert og sikkerheten ivaretatt. Ved arealplanlegging og søknad om tiltak innenfor områder angitt som faresoner skal det foretas undersøkelse av den aktuelle faren og redegjøres for nødvendige sikringstiltak. Ved utarbeiding av reguleringsplan og byggesak innenfor hensynssonen må det dokumenteres tilstrekkelig sikkerhet mot områdeskred, jf. krav i TEK17 § 7-3 med veiledning. Sikkerhet mot områdeskred utredes i samsvar med NVEs veileder 1/2019. Retningslinje: Sonene er basert på ett eller flere av følgende farekart: Mulighet for marin leire,faresone kvikkleire samt aktsomhetskartene steinsprang, snøskred og jord- og flomskred. Framtidige endringer i kunnskapsgrunnlaget kan vektlegges i vurderingene av sikkerhet. For mer informasjon om reguleringsforhold, kontakt megler eller søk på saksnummer/adresse/gnr. bnr på plan- og bygningsetatens hjemmeside.
Bo- og driveplikt
Det er ikke konsesjonsplikt på denne eiendommen.
Det er ikke boplikt på denne eiendommen.
Odel
Det er ikke odelsrett på denne eiendommen.
Konsesjon
Det er ikke konsesjonsplikt på denne eiendommen.
Tinglyste heftelser og forpliktelser
På eiendommen med gnr. 83, bnr. 108, 298 og 282 er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: Eiendommens heftelser: 3905/83/108: 14.03.1961 - Dokumentnr: 500898 - Erklæring/avtale Rettighetshaver: Knr:3905 Gnr:83 Bnr:149 Rett til å bruke fyringsanlegget på d.e. Kan ikke slettes uten samtykke fra Realkreditt så lenge de har sikkerhet i gnr. 83, bnr, 149 Meglers kommentar: Eldre, tinglyst erklæring fra 1961. Eier av gnr. 83, bnr 108 (denne eiendom) og gnr. 83, bnr. 149, erklærer at den til enhver tid værende eier av gnr. 83, bnr. 149 til enhver tid har rett til å bruke fyringsanlegget på gnr. 83, bnr. 108. 21.05.1973 - Dokumentnr: 502550 - Erklæring/avtale Bestemmelser vedr. vedlikehold av Rødhetteveien. Gjelder denne registerenheten med flere Meglers kommentar: Eier av denne eiendom eier og eier av gnr. 83, bnr. 149 er inneforstått med at Rødhetteveien ikke vi bli overtatt til kommunalt vedlikehold før den gang Sem kommune selv bestemmer seg for dette ved at forholdene er lagt tilfredsstillende til rette for en overtagelse. Eiendommens grunndata: 07.10.1948 - Dokumentnr: 3285 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:3905 Gnr:83 Bnr:3 29.08.1973 - Dokumentnr: 504622 - Registrering av grunn Utskilt fra denne matrikkelenhet: Knr:3905 Gnr:83 Bnr:281 01.01.2020 - Dokumentnr: 192482 - Omnummerering ved kommuneendring Tidligere: Knr:0704 Gnr:83 Bnr:108 01.01.2024 - Dokumentnr: 368469 - Omnummerering ved kommuneendring Tidligere: Knr:3803 Gnr:83 Bnr:108 Eiendommens grunndata bnr. 298 (garasje): 1979/507498-1/91 26.10.1979 REGISTRERING AV GRUNN Denne matrikkelenhet utskilt fra: KNR: 3905 GNR: 83 BNR: 149 2020/16369-1/200 01.01.2020 OMNUMMERERING VED KOMMUNEENDRING Tidligere: KNR: 0704 GNR: 83 BNR: 298 2024/370030-1/200 01.01.2024 OMNUMMERERING VED KOMMUNEENDRING Tidligere: KNR: 3803 GNR: 83 BNR: 298 Eiendommens grunndata, bnr. 282 (areal mellom huset og garasjen): 1973/504623-1/91 29.08.1973 REGISTRERING AV GRUNN Denne matrikkelenhet utskilt fra: KNR: 3905 GNR: 83 BNR: 149 2020/820951-1/200 01.01.2020 OMNUMMERERING VED KOMMUNEENDRING Tidligere: KNR: 0704 GNR: 83 BNR: 282 2024/371761-1/200 01.01.2024 OMNUMMERERING VED KOMMUNEENDRING Tidligere: KNR: 3803 GNR: 83 BNR: 282 Det er per 13.06.2025 ingen tinglyste rettigheter på eiendommen. Denne eiendommen er tidligere utskilt fra eiendommen med gnr. 83, bnr. 3 i Tønsberg kommune («hovedbølet»). På hovedbølet kan det være tinglyst erklæringer/avtaler som også gjelder for denne eiendommen. Dette kan for eksempel være rett for kommunen til å anlegge og reparere vann- og kloakkledninger, bestemmelser om bebyggelse, gjerder, vei og adkomstrettigheter. Disse erklæringene/avtalene er tinglyst som heftelser på den utskilte eiendommen og vil følge eiendommen ved salg. Heftelsene kan ikke slettes. Vennligst ta kontakt med megler for nærmere spesifikasjon av rettighetene.
Legalpant
Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter og eventuell eiendomsskatt. Legalpant er pant som ikke kommer frem av grunnboksutskriften, og har bedre prioritet enn for eksempel lån til bank som er tinglyst på eiendommen.
Øvrige kjøpsforhold
Diverse
Kjøper og selger er forpliktet til å undertegne standard kjøpekontrakt utarbeidet av Nordvik i forbindelse med eiendomstransaksjonen. Kjøpekontrakt kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Kontakt eiendomsmegler for spørsmål. Selger leverer eiendommen i ryddig og rengjort stand.
Overtagelse
Overtakelse skjer etter avtale med selger. Før boligen overleveres kjøper, skal fullt oppgjør og omkostninger være mottatt på meglers klientkonto.
Sentrale lover
Generelle bestemmelser Alle innvendige og utvendige arealangivelser, samt beskrivelser av bygningen er hentet fra vedlagte tilstandsrapport/boligsalgsrapport. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakkyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelser sammenlignet med det som er byggemeldt/godkjent. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor. På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. Forbrukerkjøp - definisjon Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. Ikke-forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Eiendommen overdras med innredning og utstyr som etter lov, forskrift eller annet offentlig vedtak skal være der, jf. avhendingsloven § 3-4. Varig innredning og utstyr, som enten er fastmontert eller særskilt tilpasset boligen medfølger, med mindre annet er avtalt mellom kjøper og selger, jf. avhendingsloven § 3-5. Tilbehørsliste utarbeidet av Norges Eiendomsmeglerforbund (NEF) er vedlagt salgsoppgaven, og gjelder dersom ikke annet er særskilt avtalt.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring. Se selgers egenerklæringsskjema vedlagt salgsoppgaven.
Trygghetspakke kjøper
I samarbeid med Storebrand og HELP tilbyr Nordvik Boligkjøperpakke til våre boligkjøpere. Boligkjøperpakken er et gunstig forsikringskonsept som inneholder alle de forsikringene du trenger til den nye boligen din. Boligkjøperpakke Hus inneholder: Boligkjøperforsikring fra HELP, flytteforsikring, innboforsikring Super og husforsikring Super fra Storebrand. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen. Forsikringen gjelder i 5 år fra overtakelsen. Flytteforsikring dekker skade på eiendeler under flytting ved plutselig og uforutsett hendelse som oppstår under transport eller i forbindelse med bæring mellom bolig, bil eller lagringssted. Forsikringen varer i 1 år fra overtakelsen. Innboforsikring Super dekker tingene dine ved blant annet tyveri, brann eller vannskader. Vår beste innboforsikring Super inkluderer blant annet uflaksforsikring, bistand ved ID-tyveri og psykologhjelp ved alvorlige hendelser hjemme. Forsikringen gjelder i 3 måneder fra overtakelsesdatoen av ny bolig. Husforsikring Super dekker alt fra brann og vannskader til naturskader og bekjempelse av rotter og mus. I tillegg inkluderer Super-dekningen vannskader fra våtrom, sopp- og råteskader, og følgeskader på bygningen som skyldes håndverkerfeil. Forsikringen gjelder i 3 måneder fra overtakelsesdatoen av ny bolig. Velger du Boligkjøperpakke Hus+ får du i tillegg renteforsikring: Renteforsikringen kan hjelpe deg med rentekostnaden og forsikringspremien på din primærbolig som skal selges, hvis salgsprosessen fører til at du må betale rentekostnader på to lån. Forsikringen gjelder i 9 måneder (3 måneder karenstid) og dekker inntil 15 000 kroner i måneden. Boligkjøperforsikring fra HELP kan også kjøpes separat og inkluderer da flytteforsikring fra Storebrand. Boligkjøperpakke/Boligkjøperforsikring må tegnes senest ved kontraktsignering og gjelder fra overtakelsen. Kjøper blir kontaktet av Storebrand med et tilbud på videre forsikring av hus og innbo. Se pris og mer informasjon om forsikringene i produktarket vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Betalingsbetingelser
Oppgjør skal betales i en samlet innbetaling fra norsk bank. Betaling fra utlandet tillates kun i unntakstilfeller og dersom det er avklart med megler i anledning avtaleinngåelse (budaksept).
Viktig informasjon om budgivning
Alle bud skal inngis skriftlig til megler, som formidler disse videre til selger. Kravet til skriftlighet gjelder også budforhøyelser og motbud, aksept eller avslag fra selger. Bud kan legges inn på eiendommens finn-annonse ved å trykke på knappen «gi bud» eller via vår hjemmeside. Ved elektronisk budgivning legges bud inn ved å benytte BankID. Bud kan også inngis på budskjema vedlagt i salgsoppgaven. Før megler formidler bud til selger, skal megler innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter e-signatur, eksempelvis BankID eller MinID. Senere bud kan inngis per e-post eller SMS til megler. Dersom budgiver skal by på eiendommen i henhold til kjøpsfullmakt må megler kontaktes i forkant av budgivning. Ved bruk av kjøpsfullmakt, må fullmakten oversendes til megler i forkant av budgivning. Et bud bør inneholde eiendommens adresse (eventuelt gnr/bnr), kjøpesum, budgivers kontaktinformasjon, finansieringsplan, akseptfrist, overtakelsesdato og eventuelle forbehold som for eksempel usikker finansiering, salg av nåværende bolig ol. Normalt vil ikke et bud med forbehold bli akseptert før forbeholdet er avklart. Konferer gjerne med megler før bud avgis. Megler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. I forbrukerforhold (dvs. der selger er forbruker) skal megleren ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Senere bud må ha en tilstrekkelig lang akseptfrist til at megler, så langt det er nødvendig og mulig, kan videreformidle budet og eventuelle forbehold til alle involverte parter og legge til rette for at disse får tid til å områ seg, jf. forskrift om eiendomsmegling § 6-3. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser bør skje senest 10 minutter før fristens utløp. Dersom bud inngis med en frist som åpenbart er for kort til at megleren kan avvikle budrunden på en forsvarlig måte, vil megler fraråde budgiver å stille slik frist. Megleren vil uoppfordret gi sin vurdering av det enkelte bud overfor selgeren, når budet er gitt innenfor akseptfristene ovenfor. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgivere at budene deres er mottatt. Etter at handel har kommet i stand, eller dersom en budrunde avsluttes uten at handel er kommet i stand, kan en budgiver kreve kopi av budjournalen i anonymisert form. Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger uten ugrunnet opphold etter at handel er kommet i stand. Dersom det er viktig for budgiver å bevare sin anonymitet, bør budet fremmes gjennom fullmektig. For mer informasjon om budgivningsprosessen, se «Forbrukerinformasjon om budgivning», som er vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Tilbud på finansiering
Du kan søke om boliglån hos vår samarbeidspartner Storebrand, og få svar på dagen. Med boliglån i Storebrand kan du være trygg på at du til enhver tid har blant markedets mest konkurransedyktige renter. Du vil bli tatt godt vare på av et av Norges beste servicemiljøer innen bank. Som kunde i Storebrand Bank får du en fast kontaktperson å forholde deg til, som vil gi deg gode råd og god hjelp med kort svartid. Søk om boliglån i Storebrand og få • Enkel søknad - og etableringsprosess • Svar på dagen • Fast kontaktperson å forholde deg til • Trygghet for at du alltid har konkurransedyktige betingelser Ta kontakt på telefon 22 31 22 21 eller nordvik@storebrand.no. Les mer på storebrand.no/nordvik. Meglerforetaket kan motta provisjon ved formidling av finansielle tjenester.
Offentligrettslig pålegg
Det ble utført tilsyn med fyringsanlegget 10.06.2025. Siste feiebesøk ble utført 23.01.2018. Det ble ikke avdekket avvik på fyringsanlegget. Rapporten er likevel ikke noen garanti for at avvik på fyringsanlegget ikke finnes.
Hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning. Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Nordvik Eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Personopplysningsloven
Personopplysninger blir behandlet i samsvar med personopplysningsloven.
Om oppdraget
Eiendomsmeglers vederlag
Vederlag: Fast provisjon: kr. 45 000,- Gebyr utlegg faktura kr. 650,- Grunnpakke Hus kr. 13 900,- Markedspakke inkl. trykket salgsoppgave kr. 26 900,- Oppgjørshonorar** kr. 7 990,- Tilrettelegging kr. 16 900,- Visningspakke (alt av visninger er inkludert) kr. 3 900,- Utlegg: Selger skal betale utlegg i samsvar med oppdragsavtalen, stipulert til ca. 5 000,- Samlet skal selger betale kr. 120 240,- for vederlag og utlegg ved salg til prisantydning. Dersom oppdraget utløper eller blir sagt opp, uten at handel er kommet i stand, har megler krav på et rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (tilrettelegging, markedsføring og avholdte visninger) samt eventuelle utlegg. Ved beregningen av vederlaget skal det tas utgangspunkt i timeprisen som er kr. 3 900,-.
Vedlegg til salgsoppgaven
Vedleggene er en del av den komplette salgsoppgaven. Det er viktig at interessenter setter seg godt inn i vedleggene og kontakter megler med eventuelle spørsmål før bud inngis.
Ansvarlig megler
Jørgen Nyhus, Eiendomsmegler MNEF / Partner
970 17 151
j.nyhus@nordvikbolig.no
Megler
Jørgen Nyhus, Eiendomsmegler MNEF / Partner
970 17 151
j.nyhus@nordvikbolig.no
Meglerforetaket
Juridisk navn: Tønsberg & Færder Eiendomsmegling AS
Org. nr.: 925591270
Jernbanegaten 3 (Egenesgården), 3111 TØNSBERG
Samarbeidspartnere og foretak med tilknytning til Nordvik
Meglerforetaket og Nordvik-kjeden samarbeider med en rekke foretak som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med megleroppdraget. - Storebrand leverer boligselgerforsikring, finansieringsløsninger og forsikringer til kjøper - Help forsikring leverer boligkjøperforsikring - Flytte- og lagringstjenester gjennom Loyalty, oppussing gjennom Steddy, brebånd levert av Telenor, alarm levert av Sector alarm, strøm levert av Fjordkraft og Fortum og utleietjenester levert av Utleiemegleren. Hvilke tilbud kjøper og selger får i forbindelse med oppdraget kan variere ut fra hvor i landet eiendommen ligger. Nordvik Bolig AS, som er franchisegiver for Nordvik-kjeden, og enkelte av meglerkontorene i Nordvik-kjeden eier aksjer i Bomega AS (Hjem.no).
Bilder
Jørgen Nyhus
Eiendomsmegler MNEF / Partner
Tønsberg
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?