KlavenesgrendaSandefjord
- Sandefjord
- Klavenesgrenda
- Priser i prosjektet:
- kr. 2 650 000 - kr. 2 900 000
- Totalpris inkl. omkostninger:
- kr. 2 659 700 - kr. 2 909 700
- BRA-i:
- 42 - 42 m2
Runar og Haukerød
12 nye leiligheter fra 2.5-2.9 mill. 44 kvm og 2 soverom og balkong/terrasse. Kan også leveres med 1 sov og stor stue
Her bygges 12 nye leiligheter som skal være arealeffektive og gode i pris. Alle enhetene er like i utformingen foruten at noen av endeleilighetene har en ekstra dør/balkong/fransk balkong. Alle enhetene leveres med utvendig sportsbod og merket biloppstillingsplass med ferdig trekt rør for montering av lader til el-bil. Fordelt på to 6-mannsboliger, blir det totalt 12 leiligheter så du kan velge mellom 1 eller 2 etg. Byggene leveres nøkkelferdig og med 2 soverom. Kommer du tidlig inn i prosessen kan man også bygge dette som 1 soverom, og med tilsvarende større stue. Leilighetene i 1 etg får en liten hageflekk på utsiden av terrassen, og det vil være noe mer grøntområder rundt på eiendommen, til fri benyttelse for de som ønsker det. Disse leilighetene passer for deg som bare vil flytte inn og ikke løfte en finger de kommende årene, og de er beregnet på alle aldergrupper.
Nøkkelinformasjon
- Boligtype:
- Selveierleilighet
- Eieform:
- Eierseksjon
- Priser:
- kr. 2 650 000 - kr. 2 900 000
- Omkostninger:
- kr. 9 700 - kr. 9 700
- BRA-i:
- 42 - 42 m2
- BRA-e:
- 2.5 - 2.5 m2
- Totalt BRA:
- 44.5 - 44.5 m2
- Tomteareal:
- 1 640 m2 (eiet)
Visninger
Presenteres av
Har du finanseringsbevis på plass?
I samarbeid med
En personlig rådgiver fra vår samarbeidspartner Storebrand Bank vil hjelpe deg å gjøre deg klar til budrunden.
Boliger
Bolig | Soverom | Etasje | BRA-i | BRA-e | Totalt BRA | Pris | Omk. | Totalpris |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klavenesveien 59 a (h101) | 2 | 1 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 850 000,- | 9 700,- | 2 859 700,- |
Klavenesveien 59 b (h102) | 2 | 1 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 850 000,- | 9 700,- | 2 859 700,- |
Klavenesveien 59 c (h103) | 2 | 1 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 900 000,- | 9 700,- | 2 909 700,- |
Klavenesveien 59 d (h202) | 2 | 2 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 800 000,- | 9 700,- | 2 809 700,- |
Klavenesveien 61 b (h102) | 2 | 1 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 650 000,- | 9 700,- | 2 659 700,- |
Klavenesveien 61 c (h103) | 2 | 1 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 700 000,- | 9 700,- | 2 709 700,- |
Klavenesveien 61 d (h202) | 2 | 2 | 42 m2 | 2.5 m2 | 44.5 m2 | 2 650 000,- | 9 700,- | 2 659 700,- |
Prosjektbeskrivelse
Oppdragsnummer
40-5006/25
Adresse og betegnelse
Klavenesveien 61, 3220 Sandefjord
Gnr. 11, bnr. 43 (ideell andel 1/1) i Sandefjord kommune.
Selger(e)
Kv61 Utvikling AS
Beliggenhet
Solrik og flott beliggenhet på Runar og Haukerød, kort vei til E-18, Torp flyplass, Pindsle og snaue 4 km til sentrum. Godt offentlig kommunikasjontilbud få hundremeter fra huset. Her går bussene både til Larvik, Tønsberg og sentrum, samt de lokale rutene. Med en beliggenhet så sentralt som dette, er det lett å glemme at Runar Idrettsplass er din nabo med sine flotte sportslige tilbud og nesten uendelige av turmuligheter i skogene rundt, samt gåavstand til Goksjø med badeplass og fiskemuligheter. Haukerød barneskole ligger rett på andre siden av Runar, så du nesten hører klokka ringe. Med kort skolevei, barnehage i nærheten samt at idrettsplassen er nesten hagen din, er dette er et mekka for deg som har småunger og som søker en enkel mulighet for å unngå tidsklemma. Her klarer man seg selv uten kjøring, bringing og henting. Skileikanlegget og Runarskogen ligger rett og slett døra di, så her er det bare å snøre på seg skoa, enten du skal jobbe deg en tur, tusle med bikkja, eller bare vil ut å plukke en blomst. Passer også for deg som bare vil ha det enkelt og ha kort vei til flott turområder.
Arealberegninger
Arealene i salgsoppgaven, prislisten og annet markedsføringsmateriell er angitt hhv. som bruksareal (BRA) som er samlet areal, arealet innenfor boligens yttervegger samt eventuelle boder. BRA samlet består av: • Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entre, bad, innvendig bod og rom for kommunikasjon mellom disse. • Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. • Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som tilhører boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. På tegningene kan det også være angitt et romareal som er nettoarealet innenfor omsluttende vegger. Det tas forbehold om mindre avvik for de oppgitte arealer, da beregningene er foretatt på tegninger. Arealberegningene er angitt i henhold til målereglene i Norsk Standard «Veiledning til NS 3940» og «Takstbransjens retningslinjer ved arealmåling». Arealer fremgår av prosjektets tegninger i denne salgsoppgaven, og er fremlagt/ beregnet av selger/ arkitekt, og er oppmålt etter tegninger Arealene i salgsoppgaven og annet markedsmateriell er oppgitt i bruksareal (BRA) og primærareal (P-rom). Bruksarealet er arealet innenfor boligenhetens omsluttende vegger og inklusive delevegger, sjakter og faste innredninger/ installasjoner. Medregnet i oppgitt bruksareal er også eventuell innvendig bod. Primærrom tilsvarer bruksareal fratrukket eventuelle innvendige boder. I tillegg til bruksarealet kommer ev. bod utenfor leiligheten, ev. parkeringsplass og ev. balkong/ markterrasse. Arealene er å betrakte som omtrentlig areal, og kan være avrundet til nærmeste hele kvadratmeter. Som følge av eventuell gjenstående detaljprosjektering, vil det kunne forekomme arealavvik. Da de oppgitte arealer i markedsføringen er å betrakte som et cirka-areal, har partene ingen krav mot hverandre dersom arealet skulle vise seg å være 5 % mindre/ større enn markedsført areal.
Fasiliteter
Det vil bli etablert en parkeringsplass per leilighet. Gjesteparkering vil bli på oppmerket område.
Parkering:
Asfalt med oppmerkede parkeringsplasser. Det vil bli lagt trekkerør mellom leilighetens strømmåler og parkeringsplass legges klart for EL-Bil lader
Det vil bli en sportsbod tilhørende hver av leilighetene. Se leilighets oversikten for ytterligere informasjon.
Sportsbod:
Gulv: Gulv: Betonggulv.
Vegger: Synlig bindingsverk / Bakside av kledning
Tak: Synlig bindingsverk
EL:Taklampe. Bryter for taklampe. 1 stk stikkontakt. Nødvendig belysning utvendig.
Diverse: Det monteres utelamper på sportsbodbygg. Det monteres og utelampe på fasade motgangvei fra parkeringsplass for lys på gangvei mot inngangsparti.
Fellesarealer
Tomten er fellesareal. At tomten er fellesareal innebærer at sameiet eier og disponerer over de aktuelle områdene i fellesskap. Dette gir ikke hver enkelt seksjon en eksklusiv rett til bruk eller å disponere arealene, med mindre annet er uttrykkelig avtalt i avtale eller at det følger av vedtektene. Endelig utomhusplan er ikke ferdig utarbeidet. En foreløpig plan for utomhusarealer vises i prospektet. Planen viser hvordan det er tenkt beplantning, interne veier/stier, parkering, med mer. Øvrige utearealer er også vist hvordan det er tenkt disponert, men er ikke å anse som bindende for selger, hva utforming, detaljering og materialbruk angår. Utomhusanlegget skal være tiltalende og av alminnelig god kvalitet. Utomhusarealer blir ferdigstilt så snart årstid og fremdrift tillater. Det vil dermed kunne være noe utomhusarbeider som kan gjenstå etter at boligene er innflyttet.
Fremdriftplan
Fremdriftsplanen for prosjektet er at byggestart vil skje i august og første innflytning vil kunne skje i Q4/2025 til Q1/2026. Utbygger tar forbehold om at ferdigstillelse kan endres om noe uventet eller det kan bli utsettelse grunnet tredjepart/ leverandører ikke leverer innenfor tidsskjemaet.
Forsikring
Frem til overtagelse vil eiendommen være forsikret av Selger. Etter overtakelse vil eiendommen forsikres gjennom sameiets fellesforsikring. Kjøper må selv besørge innboforsikring og forsikring av eventuelle særskilte påkostninger.
Leveransebeskrivelse
Kjøkken
Gulv: Laminatgulv 1-Stav XXl Skjærgård - Cello Vegger: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Vegger males i Hvit Te, 1 kontrakstvegg per rom kan velges med følgende farger (Iron blue, Antique Green, Savanna Sunset). Ved kontrakstfarger utover dette tilkommer det tilegg på 3.000Nok per farge og 3.000Nok per vegg. Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: 2 stk stikkontakter på kjøkkenbenk. Komfyrvakt. Nødvendige elektriske tilbkoblinger for hvitevarer. Kjøkkenet blir levert av HTH med Gorjene hvitevarer.
Bad
Gulv: GLADE 60x60 CINZA MATT RECT Vegger: Baderomspanel 0145 S Soft Cement - Fibo Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: 2 stk downlights. Dimmer for downlights. 1 stk dobbel stikkontakt ved servant. 1 stk stikkontakt til vaskemaskin / tørketrommel. Stikkontakt og bryter til ventilasjon og varmtvannsbereder. Varmekabler i gulv Sanitær/ innredning/ diverse: Toalett med integrert sisterne og Soft Close toalettsete. Dusjbatteri med garnetyr (Krom). Dusjdører 90x90 (Krom). Servant 60cm med tilhørende speilskap. Blandebatteri (Krom). Ventilasjonsaggregat - Ensy Inovent 200 BV/BH. Varmtvannsbereder 200L
Andre oppholdsrom
Entrè: Gulv:GLADE 60x60 CINZA MATT RECT / Laminatgulv 1-Stav XXl Skjærgård - Cello Vegger: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Vegger males i Hvit Te, 1 kontrakstvegg per rom kan velges med følgende farger (Iron blue, Antique Green, Savanna Sunset). Ved kontrakstfarger utover dette tilkommer det tilegg på 3.000Nok per farge og 3.000Nok per vegg. Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: Takpunkt klart for taklampe. Bryter for takpunkt. 1 stk dobbel stikkontakt. Varmekabler i gulv. Soverom 1: Gulv: Gulv: Laminatgulv 1-Stav XXl Skjærgård - Cello Vegger: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Vegger males i Hvit Te, 1 kontrakstvegg per rom kan velges med følgende farger (Iron blue, Antique Green, Savanna Sunset). Ved kontrakstfarger utover dette tilkommer det tilegg på 3.000Nok per farge og 3.000Nok per vegg. Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: Takpunkt klart for taklampe. Bryter for takpunkt. 3 stk doble stikkontakter. Utføres i henhold til NEK 400. Soverom 2: Gulv: Gulv: Laminatgulv 1-Stav XXl Skjærgård - Cello Vegger: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Vegger males i Hvit Te, 1 kontrakstvegg per rom kan velges med følgende farger (Iron blue, Antique Green, Savanna Sunset). Ved kontrakstfarger utover dette tilkommer det tilegg på 3.000Nok per farge og 3.000Nok per vegg. Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: Takpunkt klart for taklampe. Bryter for takpunkt. 2 stk doble stikkontakter. Utføres i henhold til NEK 400. Stue: Gulv: Gulv: Laminatgulv 1-Stav XXl Skjærgård - Cello Vegger: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Vegger males i Hvit Te, 1 kontrakstvegg per rom kan velges med følgende farger (Iron blue, Antique Green, Savanna Sunset). Ved kontrakstfarger utover dette tilkommer det tilegg på 3.000Nok per farge og 3.000Nok per vegg. Tak: Gips 12,5mm sparklet og malt. Finish er Klasse K2. Males i klassisk Hvit. EL: 2 stk stikkontakt mot tak for muligheter for taklamper. 2 stk brytere for stikkontakter til taklamper. Totalt 6 stikkontakter (3 stk bak TV). Balkong: Gulv: Gulv: Utføres i henold til tegning, det benyttes standard imperingnert trevirke. Tak: Det monteres vannavstøtende sjikt mellom balkongene i første og andre etasje. EL:1 stk Utelampe. 1 stk Stikkontakt. Trekkerør mellom tavle og balkong. Klart for montering av varmepumpe. Svalegang/ inngangsparti: Gulv: Gulv: Utføres i henold til tegning, det benyttes standard imperingnert trevirke. Tak: Det monteres vannavstøtende sjikt i svalgangen over inngangspartiene til leilighetene i 1.etg. EL:1 stk utelampe ved inngangsdør. 2 stk utelamper i trapp.
Garderobe
Leiligheten blir levert uten noe garderobe innredning. Om man ønsker dette kan man henvende seg til selger for forespørsel om dette.
Diverse
Det opplyses om at ingen kan eie mer enn to boligseksjoner i sameiet, jf. eierseksjonsloven § 23. Seksjoner som eies av nærstående eller via firma teller med. Etter lov om eierseksjoner § 31, er sameierne overfor sameiets kreditorer ansvarlige etter sin sameiebrøk. Ved manglende betaling av fellesutgifter har sameiet legalpanterett i den enkelte eierseksjon på inntil 2 ganger folketrygdens grunnbeløp. Kjøper og selger er forpliktet til å undertegne standard kjøpekontrakt utarbeidet av Nordvik i forbindelse med eiendomstransaksjonen. Kjøpekontrakt kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Kontakt eiendomsmegler for spørsmål. Rengjøring av leiligheten etter ferdigstillelse vil det kun bli utført byggevask (Lett vask)
Teknisk beskrivelse
Konstruksjon
Bærende konstruksjoner levers i all hovedsak i tre. Innslag av ståldragere og søyler kan forekomme. Boligen leveres som elementer, med ferdigstillelse av leilighetene innvendig på plass. Utvendig kledning og belistning må beises innen 5 år.
Fasade
Sameie har felles avfallsbeholdere på egnet plass iht. kommunale krav. Boligen levers med husnummerskilt i enkel utførelse.
Yttertak
Saltak tekket med takstein, nedløp med utkast til terreng.
Overflater og kledning
Kledning: Bergene Holm 19x148mm 60 grader grunnet og med mellomstrøk I bomull (Må males over innen 5 år) Utomhus: Leveres ferdig asfalt og sådd plen Boddør: TUN 108 HVIT sporfrest, eller tilsvarende. Håndtak inner- og ytterdører: DØRVRIDER PORTO Børstet Alu Fotlister: Fotlist 12x58mm - Fabrikkmalt Bomull med synlig spikerhull Avslutning innerdører og inngangsdør: Gerikt 12x58mm - Fabrikkmalt Bomull med synlig spikerhull Avslutning balkongdør & vinduer: Listfritt med gipsforing Avslutning tak/vegg: Listfritt For mer informasjon se gjeldene romskjema.
Dører/vinduer
Innedører: Slett hvit, DØRBL EASY GW 9X21 eller tilsvardene. Ytterdør: Slett hvit ytterdør, TUN 100 HVIT GLATT eller tilsvarende. Vinduer: 3 lags hvitmalte trevinduer levert av Fjerringstad eller tilsvarende. Balkongdør: 3 lags hvitmalte balkongdører levert av Fjerringstad eller tilsvarende. Kledning: Bergene Holm 19x148mm 60 grader grunnet og med mellomstrøk I bomull Utomhus: Leveres ferdig asfalt og sådd plen Boddør: TUN 108 HVIT sporfrest, eller tilsvarende. Håndtak inner- og ytterdører: DØRVRIDER PORTO Børstet Alu Ytterdører og vinduer leveres i moderne stil og farger som er godt tilpasset boligen. Hvite innerdører som standard. Alle vinduer og balkongdør leveres med 3-lags isolerglass.
Balkonger/Terrasser/Uteplasser
Balkonger, terrasser, plattinger og utvendige trapper levers i impregnert materiale. Det samme gjelder utvendige bærende søyler/dragere.
Ventilasjon
Det leveres balansert ventilasjonsanlegg.
Sanitær
Se gjeldene romskjema.
Bodløsninger
Det vil bli en sportsbod tilhørende hver av leilighetene. Se leilighets oversikten for ytterligere informasjon. Sportsbod: Gulv: Gulv: Betonggulv. Vegger: Synlig bindingsverk / Bakside av kledning Tak: Synlig bindingsverk EL:Taklampe. Bryter for taklampe. 1 stk stikkontakt. Nødvendig belysning utvendig. Diverse: Det monteres utelamper på sportsbodbygg. Det monteres og utelampe på fasade motgangvei fra parkeringsplass for lys på gangvei mot inngangsparti.
Postkasser
Det monteres postkassestativ eller legges til rette for plass til postkasser samlet for sameie.
Kabel-TV/bredbånd/telefon
Det vil bli klargjort for Sandefjord Bredband til leiligheten. Hver enkelt kjøper må tegne og etablere TV/ internett.
Brannsikring
Brannslokkingsutstyr og røykvarslere leveres i henhold til forskriftskrav.
Energi og oppvarming
Energimerking
Alle eiendommer som selges/leies ut skal ha energiattest. Unntak gjelder blant annet for frittstående bygninger med bruksareal mindre enn 50 m². Det er eier som plikter å fremlegge energiattest og er selv ansvarlig for at opplysningene er riktig. Dersom eier ikke har lagt frem energiattest, og eier etter skriftlig anmodning fra kjøper ikke har lagt frem energiattest før avtale om salg er inngått, kan kjøper få laget en energiattest ved hjelp av ekspert for selgers regning, innen ett år etter at avtale om salg er inngått. Dette følger av forskrift om energimerking av bygninger og tekniske anlegg § 5 (3). Energiattest er basert på nåværende eiers/ husstands senere års forbruk og utgifter. Dette vil kunne variere avhengig av antall familiemedlemmer i husstanden, ønsket innetemperatur, egne fordelsavtale mv. Megler har intet ansvar for informasjon som fremgår av energiattesten.
Oppvarming
Boligene leveres med varmekabel i inngangsparti og bad. Det legges til rette for å enkelt kunne montere varmepumpe i etterkant.
El-anlegg
Elektriske installasjoner/ Elektrisk anlegg ligger generelt skjult i boligen, bortsett fra eventuelle enkelte fremføringer til lys og stikk under overskap på kjøkken og i boder, samt eventuelt andre nødvendige synlige kabelføringer langs lydvegger. Det tas forbehold om endelig plassering og størrelse av sjakter, da alle detaljer ikke er ferdig prosjektert. Det kan derfor forekomme endringer av plassering av teknisk utstyr, blant annet rørføringer og kontakter. Det vil bli montert fordelerskap for rør-i-rør-system på bad, eventuelt i bod, tilstøtende rom eller i gang. Plassering vil være lett tilgjengelig for avstegning av vann dersom en lekkasje skulle oppstå.
Økonomi
Fellesutgifter
Fellesutgifter vil avhenge av hvilke tjenester sameiet ønsker utført i felles regi, og fordeles iht. vedtektene. Det er også andre faktorer som påvirker størrelsen på driftskostnadene slik som endringer i lønns- og prisnivå på de tjenester og produktene sameiet har. Sameiet vil også kunne velge andre tjenester enn det som er lagt til grunn i budsjettet. Endelig budsjett fastsettes på årsmøte. Selger har stipulert en felleskostnad per måned til 1 000,- per leilighet. I stipuleringen inneholder: - Forsikring på bygget - Brøyting - Regnskapsfører - 300Nok per leil per måned til fremtidig vedlikehold Det tas forehold om at dette kun er en stipulering og endringer kan forekomme. Kjøper aksepterer ending i de stipulerte felleskostnadene.
Kommunale avgifter
Kommunale avgifter beregnes og fastsettes av kommunen etter ferdigstillelse. Snitt pris på boliger i Sandefjord kommune ligger på kr. 12 000,- til 14.000,- pr. år. pr. husstand. Avvik kan forekomme når Sandefjord Kommune fastsetter denne per leilighet.
Eiendomsskatt
Ingen eiendomsskatt i Sandefjord pr. 2025.
Formuesverdi
Formuesverdi fastsettes av Skatteetaten etter ferdigstillelse. Formuesverdien vil avhenge av bruken av boligen etter beregningsmodell som skiller mellom "primærbolig" (der boligeieren er folkeregisteret bosatt) og "sekundærbolig". Når boligen er overtatt, kan man gå inn på Skatteetaten sin boligkalkulator å få beregnet formuesverdien. Ta kontakt med Skatteetaten ved spørsmål vedrørende dette.
Vannavgift
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann- og avløpsnett. Sandefjord kommune vil fastsette avgiften når boligen er etablert.
Sameiet
Organisasjonsform
Selger etablerer ett sameiet for Klavenesveien 59 og 61.
Vedtekter/husordensregler
Selger har utarbeidet ett utkast til sameievedtekter for Klavenesveien 59 og 61.
Offentlige forhold
Midlertidig brukstillatelse og ferdigattest
Ferdigattest vil normalt ikke foreligge ved overtakelse. Selger skal fremskaffe midlertidig brukstillatelse for Eiendommen før overlevering til Kjøper. Dersom midlertidig brukstillatelse ikke foreligger ved overlevering vil megler anbefale at overtakelse utsettes og at Kjøper ikke overtar. Ved overtakelse mot midlertidig brukstillatelse, er eiendomsmegler forpliktet til å gjøre Kjøper oppmerksom på at det bør etableres tilstrekkelig sikkerhet for Kjøpers krav. Eiendomsmegler skal deretter bistå partene med å etablere tilfredsstillende sikkerhet som ivaretar Kjøpers interesser. Dersom arbeidene forsinkes av forhold utenfor Selgers kontroll har Selger krav på fristforlengelse, jf. Buofl § 11. Selger plikter i så fall å varsle Kjøper skriftlig så snart Selger blir oppmerksom på at dette kan skje. Dersom selgeren er forsinket i henhold til buofl. § 17, kan forbrukeren etter lovens kapittel III kreve dagmulkt, holde igjen vederlag, kreve erstatning eller heve avtalen. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelser sammenlignet med det som er byggemeldt/godkjent.
Adgang til utleie
Utleie av boligene er tillatt, dog skal styret før innflytting underrettes skriftlig om hvem som er leietaker. Boligen kan leies ut i henhold til bestemmelsene i eierseksjonsloven og eventuelt vedtektene, dvs. utleie med varighet på over 30 sammenhengende dager. Kortidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn er ikke tillatt. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Slik beslutning krever et flertall på minst to tredjedeler av de avgitte stemmene på årsmøtet. Merk imidlertid at begrensningen ikke gjelder for sameier hvor alle bruksenhetene brukes som fritidsboliger. Boligen har ingen egen utleieenhet. Det er krav om forsvarlige radonnivåer i utleieboliger. Er det ikke gitt opplysninger om at selger har kunnskap om eiendommens randonnivå, vil kjøper overta risikoen for radonnivået i boligen/utleieenheten. For mer informasjon se https://dsa.no/radon
Vei, vann og avløp
Eiendommen vil bli tilknyttet offentlig ledningsnett for vei, vann og avløp. Vann og avløp vil bli tilknyttet ledningsnettet via felles private stikkledninger som vedlikeholdes for sameiets regning frem til påkoblingspunkt. Eiendommen har direkte adkomst til offentlig vei. På utbyggningseiendommen vil det bli etablert diverse ledningsnett for vann, avløp, overvann, elektrisitet og eventuelt data/tv/telefon og andre ledninger. Disse felles ledningene vil kunne gå over eiendommen i dette byggetrinnet. Kjøper er kjent med og aksepterer ovennevnte og at den enkelte eiendom vil få tinglyst nødvendige rettigheter til å legge, vedlikeholde og skifte ut ledninger ved behov. Kjøper plikter å medvirke til dette i årsmøter for sameiet dersom slike avtaler skal inngå og tinglyses etter at overskjøting har funnet sted.
Reguleringsplan og rammetillatelse
Detaljregulering for Klavenesveien – bestemmelser Dato: 22.9.15 (B16)/29.6.16 Dato for siste revisjon av bestemmelsene: 23.10.2023 Kommunestyrets vedtak: 18.09.2018 Eiendommen er regulert til BEBYGGELSE OG ANLEGG (PBL §12-5 nr.1) Boligbebyggelse – konsentrert småhusbebyggelse/rekkehus (1112) - BKS Boligbebyggelse – frittliggende småhusbebyggelse (1111) – BFS Felles uteopphold/Lek (1600) - UTE Renovasjon – 1550 – BRE SAMFERDSELSANLEGG OG TEKNISK INFRASTRUKTUR (PBL §12-5 nr.2) Gatetun (2014) - GT Veg (2010) - T Annen veggrunn (2019) – grøntareal – SVG GRØNNSTRUKTUR (PBL §12-5 nr. 3) Vegetasjonsskjerm (GV) HENSYNSSONER (PBL § 12-6) Frisiktsone (H-140) Eierform er anvist i plankartet. For mer informasjon om reguleringsforhold kontakt megler eller søk på saksnummer/adresse/gnr. bnr på plan- og bygningsetatens hjemmeside. Plankart med tilhørende reguleringsbestemmelser følger vedlagt i salgsoppgaven. Interessenter oppfordres til å gjøre seg kjent med disse.
Legalpant
Kommunen har legalpant som sikkerhet for riktig betaling av kommunale avgifter og eventuell eiendomsskatt. De øvrige seksjonseierne i sameiet har legalpant på inntil 2G som sikkerhet for krav som følger av sameieforholdet, typisk vil dette gjelde felleskostnader. Legalpant er pant som ikke kommer frem av grunnboksutskriften, og har bedre prioritet enn for eksempel lån til bank som er tinglyst på seksjonen. Legalpant til kommunen har prioritet foran legalpant til sameiet.
Øvrige kjøpsforhold
Garantibeskrivelse
Selger skal stille garanti etter bustadoppføringslova § 12 straks etter avtaleinngåelse eller straks etter at forbehold beskrevet i punkt 17 er bortfalt. Garantien skal gjelde fra tidspunkt for avtaleinngåelse og til fem år etter overtakelse. Garantien skal tilsvare minst 3 % av opprinnelige kjøpesum uten tilleggsarbeider frem til overtakelse og minst 5 % etter overtakelse. Dersom det er avtalt at det skal innbetales forskudd ved avtaleinngåelse må selger stille garanti etter bustadoppføringslova § 47 for å få instruksjonsrett over midlene.
Tilvalg og endringer
Prosjektet og dets priser er basert på at utbyggingen gjennomføres rasjonelt og med delvis serieproduksjon i form av systematisering av tekniske løsninger og valg av materialer. Dette gir begrensninger for hvilke tillegg og endringer som Kjøper kan forvente å få gjennomført og innenfor hvilke tidsrom disse arbeidene kan bestilles. Kjøper har ikke rett til å kreve endringer og tilleggsarbeider som ikke står i sammenheng med ytelser som er avtalt, og som i omfang eller karakter skiller seg vesentlig fra den avtale ytelsen og/ eller er til hinder for rasjonell gjennomføring av byggearbeidene. Selger er heller ikke forpliktet til å utføre endringer eller tilleggsarbeider som vil føre til ulempe for selger som ikke står i forhold til Kjøpers interesse i å kreve endringer eller tilleggsarbeider. Selger har rett til å ta seg betalt for utarbeidelse av pristilbud, tegninger mv. jf. bustadoppføringslova § 44. Selger er uansett ikke forpliktet til å utføre endringer eller tilleggsarbeider som vil endre vederlaget med mer enn 15 % jf. bustadoppføringslova § 9. Etter igangsetting vil det gis frister for tilvalg og endringer. Inngås kjøpsavtale etter igangsetting er Kjøper kjent med at frister for tilvalg og endringer kan være utgått. Kjøper er oppfordret til å ta forbehold i kjøpetilbudet dersom prosjektet er igangsatt, og Kjøper har krav til tilvalg/endring som Kjøper forutsetter skal være mulig å få levert av utbygger/Selger. Ved ønske om endringer kontakt eiendomsmegler eller utbygger direkte for å se nærmere på mulighetene og kostnaden tilknyttet ditt ønske. Dersom det er ønskelig å utarbeide et endringstilbud tilkommer en kalkulasjonskostnad på 10.000,- ink mva, denne kostnaden belastet uavhengig om endringen gjennomføres elle ikke.
Avbestillinger
Kjøpers adgang til å avbestille følger av bustadoppføringslova §§ 52-54. Ved avbestilling før igangsettingstillatelse er innvilget påløper et avbestillingsgebyr på kr 50.000,- inkludert merverdiavgift. Ved avbestilling etter innvilgelse av igangsettingstillatelse påløper et avbestillingsgebyr på 10 % av total kontraktssum inkludert merverdi. Kjøpers adgang til å avbestille følger av bustadoppføringslova §§ 52 - 54. Ved avbestilling før igangsettingstillatelse er innvilget påløper et avbestillingsgebyr, jf. bustadoppføringslova § 54. Avbestillingsgebyret fastsettes til 50,000,- (eksempelvis 5 eller 10 %) av total kontraktssum inkludert merverdiavgift. Dersom kjøper avbestiller etter at igangsettingstillatelse er gitt, fastsettes selgers krav på vederlag og erstatning i samsvar med bustadoppføringslova §§ 52 og 53.
Salg av kontraktsposisjoner
Kontraktsposisjonen kan selges under forutsetning av at selger får en tilfredsstillende dokumentasjon på at ny kjøper trer inn med de samme rettigheter og forpliktelser som opprinnelig kjøper. Transport før selgers forbehold er frafalt vil ikke bli akseptert. Selger forbeholder seg retten til i samtykket å fastsette nærmere vilkår for gjennomføring av transporten og oppgjøret for dette. Det vil påløpe et administrasjonsgebyr pålydende kr 50.000 inkludert mva. Det gjøres oppmerksom på at kostnader til meglerforetaket knyttet til salg av kontraktsposisjon kommer i tillegg til dette. Selger/meglerforetaket påberoper seg opphavsrettighetene til alt markedsmateriell for boligprosjektet, herunder bilder og illustrasjoner. Kjøper kan ikke benytte boligprosjektets markedsmateriell i sin markedsføring for transport av kjøpekontrakt uten selgers/ meglerforetakets samtykke.
Betalingsbetingelser
10% av kjøpesummen skal betales ved kontraktinngåelse. Hele kjøpesummen sammen med omkostninger skal innbetales til meglers klientkonto ved overtakelse, forutsatt at selger har stilt lovpålagt garanti etter bustadoppføringslova § 12. I henhold til bustadoppføringslova vil kjøpers innbetaling være å anse som forskudd inntil eiendommen er overtatt og skjøtet er tinglyst. Selger kan velge å stille garanti etter bustadoppføringslova § 47 som sikkerhet for forskuddsinnbetalingen. Dette innebærer at utbygger kan disponere forskuddsinnbetalingen fra kjøper fra det tidspunkt garantien foreligger. Eventuelle renter av forskuddsbeløpet tilfaller kjøper frem til garanti er stilt og til selger etter at garantien er stilt. Dersom selger ikke velger å stille garanti vil forskuddsbetalingen bero på meglers klientkonto inntil skjøte er tinglyst på kjøper.
Finansieringskontroll
Alle kjøpere må ha bekreftet finansiering eller egenkapital. Ved innlevering av kjøpetilbud så skal navn på Bank og bankkontrakt oppgis med kontaktdata.
Tilbud på lånefinansiering
Du kan søke om boliglån hos vår samarbeidspartner Storebrand, og få svar på dagen. Med boliglån i Storebrand kan du være trygg på at du til enhver tid har blant markedets mest konkurransedyktige renter. Du vil bli tatt godt vare på av et av Norges beste servicemiljøer innen bank. Som kunde i Storebrand Bank får du en fast kontaktperson å forholde deg til, som vil gi deg gode råd og god hjelp med kort svartid. Søk om boliglån i Storebrand og få • Enkel søknad - og etableringsprosess • Svar på dagen • Fast kontaktperson å forholde deg til • Trygghet for at du alltid har konkurransedyktige betingelser Ta kontakt på telefon 22 31 22 21 eller nordvik@storebrand.no. Les mer på storebrand.no/nordvik. Meglerforetaket kan motta provisjon ved formidling av finansielle tjenester.
Salgsbetingelser og kjøpetilbud
Avtale anses inngått når kjøper har levert meglerforetaket bud/skriftlig bindende bekreftelse på kjøp, og aksept er meddelt. Selger står fritt til å godta eller forkaste ethvert bud. Kjøper har selv ansvaret for å sette seg inn i salgsoppgaven med vedlegg og annen dokumentasjon som kjøper har fått tilgang til. Dersom utfyllende/ supplerende opplysninger er ønskelig eller noe er uklart, bes kjøper henvende seg til meglerforetaket før bindende avtale inngås. Kjøper har ingen rett til å reklamere på grunnlag av forhold som kjøper har blitt gjort oppmerksom på, eller som kjøper på tross av oppfordring har unnlatt å sette seg inn i. Inneholder salgsoppgaven og kontraktsdokumentene bestemmelser som strider mot hverandre, gjelder yngre bestemmelser foran eldre, spesielle foran generelle, og bestemmelser utarbeidet særskilt for handelen, foran standardiserte bestemmelser. Det gjøres oppmerksom på at illustrasjoner i salgsoppgaven og på nett ikke er bindende for boligens detaljutforming slik som farger, materialer, innredninger mv. Opplysninger gitt i salgsoppgaven kan fravikes dersom selger anser det nødvendig eller ønskelig, dog slik at endringene ikke skal ha innvirkning på den angitte standard. Det samme gjelder i forhold til situasjonsplanens og utomhusplanens angivelse av detaljer. Alle illustrasjoner, skisser, ”møblerte” plantegninger m.m. er ment å danne et inntrykk av den ferdige boligen, og kan inneholde materiell og vise detaljer som ikke medfølger i handelen. Slike avvik kan ikke påberopes som mangel fra kjøpers side. Videre kan illustrasjonene være en kombinasjon av 3D-illustrasjoner og fotomontasje, hvor utsikt/ beliggenhet etc. ikke nødvendigvis stemmer. Det gjøres derfor oppmerksom på at bebyggelse og trær på naboeiendommer ikke nødvendigvis er korrekt illustrert. Dersom det er avvik mellom tegninger i salgs- og nettpresentasjon og leveransebeskrivelse og romskjema, er det leveransebeskrivelse og romskjema som gjelder og omfanget av leveransen er begrenset til denne. Prosjektets standard fremkommer av leveransebeskrivelsen, dette uavhengig av ev. uttrykk i prospekt og annonsering som “god standard” etc.
Viktig informasjon
Dersom oppgitt byggetid (inkludert ev. tidsforlengelse) overskrides, vil forsinkelse være å regne fra dette tidspunkt, med unntak som nevnt under. Selger skal overholde frister som er avtalte for overtakelse, og skal legge opp til en fremdrift som er tilpasset kjøpers forventninger. (jf. buofl. § 10). Selger forplikter seg til å informere om eventuelle forsinkelser som avviker fra ovennevnte tidsplan, så snart han er kjent med at det kan oppstå forsinkelser. Selger har rett til tilleggsfrist uten kompensasjon til kjøper etter reglene i bustadoppføringslova § 11. Forhold som gjelder her er: • Dersom kjøper krever endringer eller tilleggsarbeid som forsinker arbeidet/ overtakelse. • Dersom kjøper, eller noen kjøper svarer for, ikke overholder kontraktsavtale, eller at arbeidet blir forsinket pga. noe kjøperen er ansvarlig for. • Dersom det oppstår forsinkelser som er utenfor selger/ entreprenørs kontroll, og at det ikke var rimelig å forvente at selger/ entreprenør kunne ha regnet med denne forsinkelsen på avtaletidspunktet, eller at selger/ entreprenør ikke har mulighet til å unngå forsinkelsen (f.eks. force majeure, streik, ekstreme klimatiske forhold o.l.). Overtakelsen er å regne som forsinket, dersom overtakelsen ikke kan gjennomføres til den tid kjøperen har rett til å kreve etter buofl. § 10 og § 11 som nevnt over. Det samme gjelder dersom arbeidet, eller deler av arbeidet ikke er fullført eller hjemmelsoverføring ikke skjer til den tid kjøperen har rett til å kreve. Dersom overtakelsen er forsinket, kan kjøperen kreve: 1. dagmulkt 2. kreve erstatning 3. tilbakeholde deler av kjøpesum Vilkår for de ulike alternativene fremgår av buofl. §§ 18, 19, 20 og 22. Kjøper anmodes til å sette seg inn i disse bestemmelsene, og rådføre seg med megler dersom noe skulle være uklart. Kjøper oppfordres spesielt om å tilpasse dette forhold ved ev. salg av nåværende bolig, da bygningsforsikringen til selger ikke dekker eventuell erstatningsbolig for kjøper ved slik forsinkelse.
Kjøpekontrakt
Etter avtaleinngåelse vil kjøper få tilsendt akseptbrev med utkast til kjøpekontrakt. Avtalen inngås på bakgrunn av opplysninger i salgsoppgaven med vedlegg og eventuelle forbehold i bud og salgsbetingelser fra selger. Salgsoppgaven med tilhørende vedlegg forutsettes lest og akseptert av kjøper. Kjøper og selger vil senere inngå fullstendig kjøpekontrakt med endelige vedlegg. Kjøper aksepterer at detaljbestemmelser først kan bli avklart i kjøpekontrakt.
Lovanvendelse
Boligene selges etter bestemmelsene i bustadoppføringslova (lov av 13. juni 1997 nr. 43 med endring av 16. desember 2016), loven sikrer kjøper rettigheter som ikke kan innskrenkes i kjøpekontrakt, jfr.§ 3. Bustadoppføringslova kommer ikke til anvendelse når kjøper er juridisk person, profesjonell eller investor, eller etter at prosjektet er ferdigstilt. Boligen vil da selges etter bestemmelsene i Lov om avhending av fast eiendom av 3. juli 1992 nr. 93. Selger står likevel fritt til å selge etter bustadsoppføringslova så lenge boligene er under oppføring. For eierseksjoner gjelder lov om eierseksjoner av 16.06.2017 nr. 65. Lovens § 23: Ingen kan erverve mer enn to boligseksjoner i sameiet. Loven kan i sin helhet fås ved henvendelse til megler. Loven finner du også på www.lovdata.no.
Hvitvaskingsloven
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning. Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Nordvik Eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Vedlegg til kjøpekontrakt
1. Salgsoppgave med vedlegg: - Leveransebeskrivelse - Salgstegninger - Utomhusplan - Utkast til vedtekter - Reguleringsplant, kart og bestemmelser 2. Grunnboksutskrift for eiendommen
Om oppdraget
Meglers vederlag
Vederlag: Fast provisjon: kr. 100 000,- per enhet. Anonnse SB: Eiendomsbasen, banner og eiendomskarusell kr. 2 000,-per enhet. Innhenting av kommunal informasjon kr. 500,- per enhet. Markedspakke Basis kr. 23 900,-per enhet. Oppgjørshonorar prosjekt kr. 7 900,-per enhet. Tilrettelegging kr. 16 900,-per enhet. Tinglysing sikringsobligasjon kr. 545,- Visningshonorar/overtagelseshonorar per stk. kr. 3 900, Utlegg: Selger skal betale utlegg i samsvar med oppdragsavtalen, stipulert til ca. 10 000,- Samlet skal selger betale kr. 1 980 845,- for vederlag og utlegg ved salg til prisantydning. Dersom oppdraget utløper eller blir sagt opp, uten at handel er kommet i stand, har megler krav på et rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (tilrettelegging, markedsføring og avholdte visninger) samt eventuelle utlegg. Ved beregningen av vederlaget skal det tas utgangspunkt i timeprisen som er kr. 3 000,-.
Ansvarlig megler
Simen Smith Ringdal, Daglig leder / Salgsleder / Eiendomsmegler MNEF
920 12 680
Megler
Bjørn Tomas Windal, Fagansvarlig / Eiendomsmegler MNEF
911 17 081
Meglerforetaket
Nordvik Sandefjord
Jernbanealleen 13, 3210 SANDEFJORD
Juridisk navn: Meglerhuset Sandefjord AS
Org. nr.: 932434504
Bilder
Simen Smith Ringdal
Daglig leder / Salgsleder / Eiendomsmegler MNEF
Sandefjord
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?
Hva er din bolig verdt?
Bjørn Tomas Windal
Fagansvarlig / Eiendomsmegler MNEF
Sandefjord
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?