Middelskoleveien 13Tvedestrand
- Tvedestrand
- Middelskoleveien 13
- Priser i prosjektet:
- kr. 5 990 000 - kr. 11 490 000
- Totalpris inkl. omkostninger:
- kr. 6 141 130 - kr. 11 778 630
- BRA-i:
- 70 - 150 m2
Tvedestrand sentrum
Eksklusive leiligheter i historiske Middelskolen - Spektakulær utsikt og solrikt - 73-150 m² - Spa-/ treningsrom - Heis*
Kristoffer Eastwood i Nordvik presenterer Middelskolen 13! Det historiske signalbygget Middelskolen byr på et unikt prosjekt bestående av 7 eksklusive og klassiske selveierleiligheter på et høydedrag over Tvedestrand. Leilighetene kan skilte med god takhøyde opptil 3,5m, balkonger, store vindusflater, brystningspanel og kjøkken/ innredninger av høy kvalitet. Alle leilighetene har 2 soverom, og et av dem har enten et dedikert bad eller toalettrom. Leilighetene får løfteplattform, parkeringsplass like utenfor og de 6 første får båtplass som er betalt 10 år frem i tid bare et steinkast unna. Begge penthouse leilighetene selges med 2 parkeringsplasser hver. Leilighetene er fra 73-150 m², hvorav de største penthouse`ene strekker seg over 2 etasjer. Alle leilighetene har hvert sitt nydelige utsyn mot by, tjenna eller sjøen. I tillegg kan bygget skilte med flott spa-rom, treningsrom, andel av vinkjeller og et flott hotell-/gjesterom som kan bookes for familie og venner. Kvalitetene gjør at leilighetene fungerer utmerket som et sekundær-/ fritidssted, eller som primærbolig. Det er ikke boplikt. Sameiet vil få pent opparbeidede fellesarealer og uteområder med sittegrupper, plen og område for lek. Det er fokus på autentisitet og det brukes kvalitetsmaterialer som skal gi følelsen av at man er i et eldre, klassisk bygg. For å opprettholde den historiske følelsen så blir originale materialer tatt ned til inspirasjon når Gjeving trevarefabrikk høvler og lager nye lister. Middelskolen er et unikt kulturminne med røtter tilbake til 1880-tallet, da den ble etablert som et skoletrinn mellom folkeskole og gymnas og tiltrakk elever fra store deler av regionen. I en tid da utdanning var et luksusgode, var det lokale pådrivere og ordfører Fritz Smith som sørget for at Tvedestrand fikk sin egen middelskole. Skolen startet i leid lokale, men allerede i 1886 stod det nye, solide murbygget ferdig, synlig høyt over byen med storslått utsikt mot havn og Tvedestrand by. Bygningen ble gjennom generasjoner et samlingspunkt for læring, ambisjon og vekst, der både gutter og jenter fikk tilgang til høyere utdanning lenge før det var vanlig. Etter hvert som skoleverket endret seg gjennom 1900-tallet, ble klasserommene byttet ut med nye funksjoner, og bygget har i årtier huset lokale aktiviteter, korps, kulturskole og fellesskap. Nå får dette stolte skolebygget nytt liv som moderne, eksklusive leiligheter – et hjem med en historie som strekker seg over mer enn 140 år, der klassiske detaljer og ekte materialitet møter dagens standard for komfort og design.
Nøkkelinformasjon
- Boligtype:
- Selveierleilighet
- Eieform:
- Eierseksjon
- Priser:
- kr. 5 990 000 - kr. 11 490 000
- Omkostninger:
- kr. 151 130 - kr. 288 630
- BRA-i:
- 70 - 150 m2
- BRA-e:
- 5 - 6 m2
- Totalt BRA:
- 75 - 156 m2
- Tomteareal:
- 580 m2 (eiet)
Visninger
Alle våre visninger har påmelding. Passer ikke tidspunktet, send megler en e-post og avtal tid for privatvisning.
Presenteres av
Har du finanseringsbevis på plass?
I samarbeid med
En personlig rådgiver fra vår samarbeidspartner Storebrand Bank vil hjelpe deg å gjøre deg klar til budrunden.

Boliger
| Bolig | Soverom | Etasje | BRA-i | BRA-e | Totalt BRA | Pris | Omk. | Totalpris |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H0101 | 2 | 1 | 118 m2 | 5 m2 | 123 m2 | 7 990 000,- | 201 130,- | 8 191 130,- |
| H0102 | 2 | 1 | 86 m2 | 5 m2 | 91 m2 | 5 990 000,- | 151 130,- | 6 141 130,- |
| H0201 | 2 | 2 | 70 m2 | 5 m2 | 75 m2 | 6 290 000,- | 158 630,- | 6 448 630,- |
| H0202 | 2 | 2 | 78 m2 | 5 m2 | 83 m2 | 6 490 000,- | 163 630,- | 6 653 630,- |
| H0203 | 2 | 2 | 73 m2 | 5 m2 | 78 m2 | 5 990 000,- | 151 130,- | 6 141 130,- |
| H0301 | 2 | 3 | 134 m2 | 6 m2 | 140 m2 | 9 900 000,- | 248 880,- | 10 148 880,- |
| H0302 | 2 | 3 | 150 m2 | 6 m2 | 156 m2 | 11 490 000,- | 288 630,- | 11 778 630,- |
Prosjektbeskrivelse
Oppdragsnummer
39-5001/26
Adresse og betegnelse
Middelskoleveien 13, 4900 Tvedestrand
Gnr. 74, bnr. 87 (ideell andel 1/1) i Tvedestrand kommune.
Selger(e)
Middelskolen Panorama AS
Beliggenhet
Beliggende på et høydedrag midt i sentrum med gangavstand til alle fasiliteter. Enkel adkomst.
Arealberegninger
Oppgitt areal er hentet fra selger, som er opplyst fra arkitekt. Arealene må anses som et estimat, da boligen ikke er ferdigstilt. Det tas forbehold om mindre avvik. Forklaring av arealbegrep: BRA (bruksareal): Boligens samlede areal innenfor omsluttende vegger (yttervegger/skillevegger). BRA består av: - BRA-i: Boligens interne bruksareal innenfor omsluttende vegger (yttervegger/skillevegger), inkludert innvendige vegger, boder, sjakter etc. - BRA-e: Ekstern bruksareal, for eksempel bod som ikke er direkte tilknyttet boligen (innvendig adkomst). - BRA-b: Areal av innglasset balkong. - TBA: Areal av terrasse og balkonger som er tilknyttet boenheten. Arealet som er oppgitt på det enkelte rom på tegningene, er netto gulvareal uten omsluttende vegger. Sum av oppgitt areal på hvert enkelt rom utgjør derfor ikke bruksarealet for boligen.
Fasiliteter
Parkering
Leilighetene får dedikerte utvendige parkeringsplasser på oppmerket område. Parkeringsplassene er markert gult i situasjonsplan vedlagt i prospektet. Leilighet 301 og 302 har 2 parkeringsplasser hver.
Det er 5 øvrige parkeringsplasser som er tilgjengelige og kan kjøpes for 200.000,- pr plass.
Parkering organiseres gjennom eget sameie med egne vedtekter og plassene vil seksjoneres. Se vedlagt forslag i salgsoppgaven.
Det er muligheter for gjesteparkering på 9 stk offentlige parkeringsplasser like utenfor.
Selger tar forbehold om endringer av struktur og plassering av parkeringsplassene.
Lader
Alle leilighetene vil ha en parkeringsplass som er klargjort for etablering av elbillader ved at det er trekt rør. Etablering vil organiseres gjennom garasjesameiet.
Båtplass
De 6 første leilighetene som omsettes vil få båtplasser tilgjengelig i 10 år kostnadsfritt. Båtplassene er betalt for 10 år frem i tid, og vil ha oppsjon på markedsleie (indeksregulering) på 10 ytterligere år etter dette. Prisen er pr nå 2.500,- pr båtplass, pr år. Båtplassene leies privat, og de første 10 årene direkte fra Middelskolen som leietaker.
Hver seksjon får eksklusiv bruksrett til en nærmere angitt bod i kjeller. Enkel boddør og enkel utførelse med gips uten sparkling på vegger og grov betong på gulv.
Fellesarealer
Spa-avdeling
Spa-avdelingen består av garderobe med dusj og WC, badstue, kaldkulp samt dusjnisje med rainshower. Anlegget er et fellesgode for sameiets seksjonseiere.
Gulv: flislagt 60x60 sorte fliser. Vegger: 10x25 hvite fliser forbant. Mosaikk dusjjone. Badstue, kaldkulp og dusjsone med rainshower. Vil være skiftegarderobe med WC og dusj.
Treningsrom
1stk tredemølle (mulig den må ned i grav, pga høyde), 1stk romaskin, 1 stk sykkel, 1stk stativ for vekter, 1stk stativ for medisinball med mer.
Gipsede veggoverflater, gips himling og heldekkende treningsmatter som gulvdekke.
Vinkjeller
Vegger med original murstein, ingen overflatebehandling. Himling utføres med slett gips, spotter og ledstripe for opplysning. Gulv er betong. Alle får sin egen 1/7 eget vinskap med plass til vinflasker. Hvert skap med egen lås som hver beboer har. Endelig løsninger med høyde/bredde samt antall vinflasker gjøres på et senere tidspunkt.
Gjesterom/ "Hotellrom"
Seksjonseierne har rett til bruk av gjesterom i henhold til sin eierbrøk. Booking og koordinering skal skje via et felles digitalt bookingsystem (Outlook-kalender), hvor alle seksjonseiere har innsyn. Bruken av bookingsystemet og eventuelle utfordringer, herunder i høytidsperioder, skal evalueres og avklares i sameiemøter.
Hall/ Trappeløp
Himling: Slett gips malt bomull / klassisk hvit
Vegger: Slett gips, noen steder med speil og brystningspanel.
Trapp: Vil hovedsaklig prøves bevares, malt opp med originale farger, noe tilpasning for trapp vil forekomme.
Øvrig: Vil være plassert røykluke i topp av trappesjakt. Det vil være plassert ut montre og bilder samt historieinformasjon i øvrige fellesarealer.
Prosjektet Middelskolen vil bli oppført på Gnr. 74 bnr. 87 i Tvedestrand kommune.
Eiendommen er i dag på 2.464 kvm. Historiske Middelskolen er en gammel skole som strekker seg over 3 etasje, kjeller og loft. Det skal etableres 7 leiligheter fra 1.etg til loft, samt diverse fellesarealer og boder i underetasjen. Eiendommen vil bli seksjonert som et boligsameie. Selger forbeholder seg retten til å omdisponere areal, for eks. ved at leiligheter slås sammen eller deles, eller omdisponering av arealer i kjeller.
Tomt er tenkt delt opp i 4 deler, hvor arealet som tilfaller Sameiet Middelskolen panorama er stipulert til ca. 580 kvm, ref. grenser på seksjoneringskart. I tillegg er det en parsell for parkering og 2 mindre på hver side for fremtidig bebyggelse. Ca. 48kvm av uteområdet vil seksjoneres til leilighet H0101, rett foran verandadørene på byggets kortside.
Utvendig parkeringsområde asfalteres. Plenareal/fellesareal planeres og tilsåes. Det samme for dedikert uteareal til leilighet 101. Det leveres noe utvendig møblering og utstyr til lekeplass (huske, bålpanne, smijernsbenker på repo m.m.). Eksisterende, nedgravd renovasjonsløsning. Utvendig repo og trapper blir ferdig støpt dekke med rekkverk, type smijern.
Overtakelse av boligen kan ikke nektes av kjøper selv om utomhusarealer ikke er ferdigstilt. Såfremt deler av utvendige arbeider ikke er ferdigstilt ved overtakelse av boligen, skal manglende ferdigstilte arbeider anmerkes i overtakelsesprotokollen.
Dersom det ved overtagelse er mangler rundt utomhusplanen kan kjøper utøve tilbakehold av nødvendig beløp på meglers klientkonto som sikkerhet for manglene. Tilbakeholdt beløp må stå i samsvar med manglene.
Alternativt kan selger stille garanti for ferdigstillelsen. Ovennevnte oppfordring om tilbakeholdelse gjelder også for de forhold som gjenstår for å få ferdigattest.
Fremdriftplan
Forventet ferdigstillelse er estimert til ca. 12 måneder etter byggestart. Selger fastsetter endelig byggestart ved kontraktssignering av hver enkelt enhet. Når selger har opphevet forbeholdene stilt i avtalen skal selger fastsette en overtakelsesperiode som ikke skal være lenger enn 3 måneder. Selger skal skriftlig varsle kjøper om når overtakelsesperioden begynner og slutter. Senest 10 uker før ferdigstillelse av boligen skal selger gi kjøper skriftlig melding om endelig overtakelsesdato. Den endelige datoen er bindende og dagmulktsutløsende, og skal ligge innenfor overtakelsesperioden. Ved overtakelse skal det dokumenteres at alle innbetalinger, inkludert eventuelle tilleggsleveranser, er betalt før utlevering av nøkkel til enhetene finner sted. Kjøper kan ikke nekte å overta selv om hjemmelsovergang ikke er gjennomført. Før overtakelse vil det bli gjennomført befaring der boligen blir gjennomgått/befart samtidig som boligens driftsinstruks/FDV-mappe blir utlevert/gjennomgått. Påpekte og aksepterte /omforente mangler skal utbedres innen rimelig tid. Eiendommen skal overleveres i ryddet stand og boligen skal være byggerengjort.. Kjøper bør planlegge eventuelt salg av egen bolig med god margin i forhold til stipulert overtakelse, da det kan oppstå forsinkelser i byggeprosessen. Før overtakelse vil det bli gjennomført forbefaring der boligen vil bli gjennomgått/ befart samtidig som boligens driftsinstruks/FDV-mappe blir utlevert/gjennomgått og opplæring gitt. Dersom det ved ferdigbefaringen påpekes mindre mangler ved boligen, eller gjenstår utvendige arbeider som ikke kan utføres grunnet årstid m.m., gir dette ikke grunn for kjøper til å nekte overtakelse. Påpekte og aksepterte/omforente mangler skal utbedres av selger innen rimelig tid. Feil eller mangler som ikke blir påpekt, og som kjøper med vanlig aktsom besiktigelse burde ha sett, kan ikke senere påberopes som mangel. Det må påregnes svinnsprekker/riss mellom ulike materialer og elementer, og i de ulike konstruksjonene og materialene. Selger er ikke forpliktet til utbedring av slike mangler utover normer/krav i Norsk Standard NS 3420 siste utgave iht "normale toleranseklasser". Skader som måtte skyldes kjøpers bruk eller manglende vedlikehold vil heller ikke vedrøre selger. Utvasking av leilighetene skjer som «byggvask».
Utbyggers forbehold
Salgsgrad prosent - 50%
Åpning av byggelån
Annet - Godkjenning av utvendig situasjonplan
Annet - Godkjenning av innvendige endringer utover byggegodkjennelse
Annet - Tomtedeling
Selger har tatt følgende forbehold for gjennomføring av handelen:
- Åpning av byggelån
- Salg av 50% av salgsverdi
- Godkjenning av utvendig situasjonsplan
- Godkjenning av innvendige endringer utover byggegodkjennelse
- Tomtedeling
Forbeholdene gjelder for en periode på inntil 18 måneder fra salgsstart, og selger frist for å gjøre forbeholdene gjeldende er (sett inn dato). Dersom selger ikke har sendt skriftlig melding til kjøper om at forbehold gjøres gjeldende innen fristen, er selger endelig juridisk bundet av kontrakten. Meldingen må angi hvilket forbehold som gjøres gjeldende, og må være kommet frem til kjøper innen den angitte frist per e-post eller rekommandert brev.
Dersom selger gjør forbehold gjeldende, gjelder følgende:
- Denne kjøpekontrakt bortfaller, med den virkning at ingen av partene kan gjøre krav gjeldende mot den annen part på grunnlag av kontraktens bestemmelser
- Ethvert beløp som kjøper har innbetalt skal, inkludert opptjente renter, uten ugrunnet opphold tilbakeføres til kjøper
Forsikring
Det vil tegnes felles bygningsforsikring. Innboforsikring må tegnes av den enkelte beboer.
Leveransebeskrivelse
Kjøkken
Leilighetene er utstyrt med flott Strai kjøkken av modellen Blindleia. Se vedlagt produktark for spesifikasjoner samt tegninger vedlagt prospekt. Benkeplate av Corian i hvit uten mønster. Kjøkkenet er utstyrt med følgende hvitevarer. AEG - Kombiskap – NSC5S181ES AEG – OPPVASKMASKIN, FSK52642Z AEG – STEKOVN, NBU5A10BCK AEG – PLATETOPP NCK84B03CB AEG – MICRO TB6SM261FB
Bad
Badet leveres med følgende spesifikasjon: Vito slim sete og tece sisterne m/sealingbag Det blir synlig kasse på vegghengt toalett Betjeningsplate toalett TECEbase sort plast double flush Servantbatteri FRIGG krom Corian benkeplate Dusjhjørne rett MATS 90x90x195cm sølv/klar Dusjbatteri DIS G1/2 utgang krom Dusjsett justerbart FRIDA max 88cm c/c krom Sluk k-plast 75mm med stålrist, eller tilsvarende i dusjsone Speil PIA 100 x 75cm Overflate vegg: Flis 60x60. Lys grå med 3 mm mørk grå fuger. Overflate gulv: Flis 60x60. Lys grå med 3 mm mørk grå fuger. Mosaikk i dusj i samme fargepalett. Baderomsmøbel til hovedbad Lengde ca. 1800mm Eik finer med fukbestandig MDF kjerne. Kantlist i heltre eik Skuffer i heltre FS eik. Fulluttrekk skinner med demping fra blum. Oveflatebehandling med olje fra Osmo (fargekode avklares). Avsluttet med hardvoksolje Sokkel utført og klargjort for membran og flis Corian glacier white benkeplate med 1 vask. (visualisering viser til 2. Kan fås som tilvalg) VDC 500x370 Corian vask. farge: Glacier white Vegghengte baderomsbenker Bredde ca. 800mm Eik finer med fukbestandig MDF kjerne. Kantlist i heltre eik Skuffer heltre FS eik 1 stk skuff. 1 stk fastfelt til vannlås. Fulluttrekk med demping. Oveflatebehandling med olje fra Osmo (fargekode avklares). Avsluttet med hardvoksolje Corian glacier white benkeplate med 1 vask. (visualisering viser til 2. Kan fås som tilvalg) VDC 450x300 Corian vask. farge: Glacier white
Garderobe
Leveranse av plassbygde garderobeløsninger til 7 stk leiligheter med følgende fordeling: Hovedsoverom: 2 stk garderober Gang: 2 stk garderober Gjesterom: 1 stk garderobe Garderobene leveres med 600mm bredde. Stammer i eik malamin, lys utførelse med kantlist. Skuffer i heltre FS eik. Svalehals-sammenføyning. Blum fulluttrekk med integrert demping. Dører i ramtre av bøk /frest rammedører. Fyllinger med MDF. Dempet hengsler fra Blum. Dekksider: Overflater: alle synlige utvendige flater malt i NCS-farge (avklares). Alle synlige utvendige flater malt i NCS-farge (avklares) Foringer mot vegg Dekksider Inntrukken sokkel Standard høyde: 2400mm
Diverse
Det opplyses om at ingen kan eie mer enn to boligseksjoner i sameiet, jf. eierseksjonsloven § 23. Seksjoner som eies av nærstående eller via firma teller med. Etter lov om eierseksjoner § 31, er sameierne overfor sameiets kreditorer ansvarlige etter sin sameiebrøk. Ved manglende betaling av fellesutgifter har sameiet legalpanterett i den enkelte eierseksjon på inntil 2 ganger folketrygdens grunnbeløp. Kjøper og selger er forpliktet til å undertegne standard kjøpekontrakt utarbeidet av Nordvik i forbindelse med eiendomstransaksjonen. Kjøpekontrakt kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Kontakt eiendomsmegler for spørsmål. Selger leverer eiendommen i ryddig og rengjort stand.
Teknisk beskrivelse
Konstruksjon
Leilighetene bygges så langt det lar seg gjøre etter TEK17. Det tas forbehold om mindre endringer i konstruksjon, materialvalg, tomtetilpasninger, rørføringer og lignende som ikke reduserer eiendommens kvalitet, samt endringer som er nødvendige som følge av offentlige pålegg. Godkjenning/ vedtak med diverse dispensasjoner er nærmere omtalt under pkt. "rammetillatelse" og følger salgsoppgaven. Brann-og lydvegg 1 x 13 mm branngips – 48 x 98 mm reisverk/stålverk – 30 mm luftsjikt – 48 x 98 mm reisverk/stålverk – 1 x 13 mm branngips Etasjeskiller Parkett – parkettunderlag – 13 mm gulvgips – 36 mm Silencio trinnlydplate, avretning av gulv, eks. gulv ca. 48x100mm, eksisterende himling med grove bjelker og stubbeloft, eksisterende himling, 12,5mm gips for brannskille, separat himling (rom i rom)
Fasade
Utvendig: Fjerning av eksisterende puss på plane veggflater, puss fjernes i sin helhet inn til bakenforliggende teglvegg. Utbedring av underlaget/rep av teglvegger før ny puss kan påføres (anslått forbruk timer). Ny tre-lags puss påføres, utsprinningslag, utstokningspuss, avsluttende finpusset overflate. Det benyttes Mapei Kalkpuss system. Puss/maling av smyg mot dører/vinduer etc. Maling av plane pussede flater med 2 strøk Mapei silikatmaling. Div. utbedring og maling av gesimsprofiler. Eksisterende grunnmur på steinblokker vil bli vedlikeholdt med tilført spekking av fuger. Innvendig: Eksisterende mursteinsvegg skal bestå. Slemmes på innsiden for å styrke fuger og stabilitet i vegg. Ny bindingsverk 48x98/stålverk med 50mm trefiberisolasjon, 12,5mm gips. Noen innvendig flater har tapet, slett vegg/malt, brystning med speil, etc.
Yttertak
Yttertak Taket blir bygd opp som nytt; Eksisterende underbord blir bevart, evnt råte blir byttet på stedet. Vindtettduk legges på undertak. Luftesjikt med lekter, sponplate, papp, lekt+sløyfe, takstein. NB: Vi vil ha fokus på å gjenbruke de nesten 150 år gamle takstein, det vil bli supplert med steins om ikke kan gjenbrukes. Svarte glasserte hollandske Takrenner og beslag Beslag, takrenner, rennekroker, gradrenne, mønebeslag, andre beslag, nedløpsrør og bordtaksbeslag leveres i type zink. Nedløpsrør skal prøves å føres ned i overvannsrør
Overflater og kledning
Det er laget et visningsområde i bygget hvor interessenter kan se på forventet leveranse rundt listverk, brystning, stukkatur og rosett. innervegger: Alle innvendig vegger bortsett fra bad vil ha gips. Noen vegger som vil ha brystning med speil samt rom med tapet. Se nærmere beskrivelse. Himling: Alle himlinger vil være 12,5mm gips i NCS klassisk hvit Gulv: Scanfloor klikkvinyl. Type Coretec naturals forest, 1220x182x8mm Belistning Gjeving trevarefabrikk er ansvarlig for belistning i leiligheten. Det er fokus på autentisitet og det brukes kvalitetsmaterialer som skal gi følelsen av at man er i et eldre, klassisk bygg. Det blir bredt profilert listverk, hovedsakelig heltre kvistren tørket furu i alle rom fra 1.etg. Dette gjelder dør-,vindu-, gulv- og taklister. Listverk tilpasses i rom med redusert takhøyde. Gulvlist med profilert kant, høyde ca. 100mm og profilert kant på ca. 10mm. Karmlist så nær original type som mulig. Treverk ca. 120mm. Brystningspanel Det er tenkt brystning på ca. 145cm i høyde i de aktuelle rommene i hard gips med stukkatur list type rund for å forme profilerte speil. Stukkatur, rosett Listverk og rosetter utføres i stukkatur, taklist ca. 8x8cm og rosett polyretan ca. 80cm. Malerarbeider: Lister for gulv og himling sparkles og males over for et helhetlig og pent uttrykk. Synlige spikerhull i lister sparkles og males i klassisk hvit. Generelt Alt gipsarbeid sparkles og males i henhold til NS 3420 – K2 behandling. Leveransen utføres med fokus på høy kvalitet for å unngå reklamasjoner. Det henvises generelt til gjeldende Norsk Standard for utførelse. Himlinger Leiligheter og gjesterom leveres med klassisk hvit himling, K2 behandling. Loft utføres med listefri himling. Underetasje kan leveres med bomull som alternativ. Listefritt rundt dragere. Farge: Jotun Klassisk hvit Vegger Vegger leveres i beige fargetone (endelig farge velges i samråd, basert på fremlagte bilder). Tillegg for fargeavvik fra standardfarger som bomull og klassisk hvit på vegg og himling. Standard farge: Jotun Kalk Standard fordeling av overflater. Soverom: Tapet over brystning Bad: Flis Stue: Malt gipsvegg over brystning Kjøkken: Malt gipsvegg over brystning WC rom: Malt gipsvegg, ingen brystning Takrossett polyretan 80cm For leilighet 301 og 302: Vegger som har dragere ut fra seg, vil ha malt gipsvegg. Vegger som ikke har dragere vil ha brystning. Loft er listefritt i himling. Listefritt i himling ved skråtak. Bad: Flis. Takrossett polyretan 80cm
Dører/vinduer
Innerdører: Iht til dører og vinduliste Ytterdører: Iht til dører og vinduliste Vinduer: Iht til dører og vinduliste. Vinduene blir nyprodusert av Gjeving trevarefabrikk og blir produsert som tilnærmet kopier av de originale. Vinduer og balkongdører leveres med 3 lag glass. Montert med nye foringer og kraftig listverk tilsvarende originalt.
Balkonger/Terrasser/Uteplasser
Alle veggbalkonger: Rekkverk utføres i spiler i smijern, høyde 1m. De to toppleilighetene i 3 etg vil ha høyde 1,2m. Det vil være enkel dørkplate i alu. Det vil være tett balkong. Takterrasse til toppleilighet vil bygges som utvendig terrasse. Tett terasse, med royal imp. terrassebord. Beslag rundt på veggene.
Ventilasjon
Leveres komplett med aggregat, kanaler og ventiler. Ventilasjonssystemet vil også ha varmegjenvinning. Type: Flexit Nordic CLx serien. Aggregat plasseres i nedforet himling i entre. Styringspanel ved entre. Åpne terskler under døråpninger for utluftning, tilluft i alle rom og uttak av luft i wc, bad og kjøkken. Balansert ventilasjon prosjekteres iht tek 17. Uttak og inntak av luft med rister ved fasade. Veggventiler og takventiler, avhenging av hvordan romløsning blir. Noe kanaler(nedforet kasser) kan påregnes.
Sanitær
2 x 300 liter Oso 300 Xpress varmtvannsberedere plassert på teknisk-rom. Inkluderer nødvendig rørmateriell for oppkobling av VVC ledning. Det leveres VV vannmåler som blir plassert i hvert fordelerskap i leiligheter, boareal/hotellrom og sparom, sammen med stengeventil for VV og KV inni fordelerskap. Hver seksjon er utstyrt med egen vannmåler og det vil gjennomføres årlig avregning av forbruk. Samlet energiforbruk fordeles mellom seksjonene basert på vannforbruk pr seksjon.
Trapper
Eksisterende trapperom vil bli bevart, noe tilpasser for nye åpninger, nye overflater, maling med mer. Trapper i 3 etg til loft og gjesterom/ hotellrom vil utføres følgende: trapp spesialtilpasses. Utføres i eiketrinn, trapp utformes iht. TEK17. Fri bredde på min 80cm. Topprekke i eik. Spiler utformes med noe profiler, malt i hvitt. Trapp iht. skisse som på byggetegning. Noe stedstilpasning.
Heiser
Løfteplattform Løfteplattformen er et fellesanlegg tilgjengelig for samtlige seksjonseiere. Kostnader til drift, service og vedlikehold fordeles likt mellom seksjonene. Det er ikke tiltenkt nøkkelløsning for heisen, da adkomst er sikret gjennom låst underetasje og hovedinngang. Det skal inngås serviceavtale med anbefalt leverandør, med minimum to servicebesøk per år. Servicefrekvens kan justeres basert på faktisk bruk og behov. Heisen skal til enhver tid oppfylle krav til toveis kommunikasjon og øvrige gjeldende sikkerhetskrav. Type løfteplattform: Cibes C1 Pure Plattformstørrelse (bredde x dybde) i mm: 1100x1400 Løftekapasitet: 630 kg Antall etasjer: 3 Ca.løftehøyde (gulv-gulv): 8000 mm Overhøyde (krav til høyde over gulv øverste etg): 2500 mm (Min. 2300 mm med tak i vår sjakt.) Drivsystem: Skruedrevet Betjeningssystem: Auto run Hastighet: Maks 0,15 m/s Heisgrop: 100 mm
Postkasser
Vil settes opp smijernstativ med postkasse utvendig
Porttelefon og adgangskontroll
Det leveres porttelefonsystem med toveis kommunikasjon med lyd og bilde fra utvendig hovedinngang. Denne kommer med integrasjon til elektrisk sluttstykke, og kan enten settes opp med adgangskoder eller brikker for beboere. Type: Urmet 2 voice porttelefon.
Kabel-TV/bredbånd/telefon
Det legges røranlegg fra teknisk rom i bygget frem til sikringskapene i hver leilighet. Videre legges det 1 punkt ved TV Stikk i stue. Det vil være ferdig koblet opp klar for Cat 6 tilkobling ved TV uttak. Man må selv ringe og ordne tilkobling med Fiberleverandør. Men det vil ligge trekkerør klar fra utvendig ved bygget, til hovedsikringskap i kjeller og videre til sikringskap i leilighet.
Brannsikring
Brannsikkerhet i henhold til utarbeidet brannteknisk konsept for prosjektet. Brannkonsept kan oversendes interessenter. Ta kontakt med megler.
Energi og oppvarming
Energimerking
Energimerking vil bli utført av selger og energiattest skal foreligge før overtagelse. Dersom selger ikke fremlegger energiattest, kan kjøper få utarbeidet energiattest ved hjelp av ekspert for selgers regning, innen ett år etter at avtale om salg er inngått, jf. forskrift om energimerking av bygninger og tekniske anlegg § 5 (3).
Oppvarming
Det leveres varmekabel på bad. Hver leilighet vil ha 1stk ildsted. Det monteres Aduro 9 peisovn samt glassplate og brannmurvegg i type brannmursplate med sparket slett overflate iht. brannforskrifter.
El-anlegg
Leilighet: Hver leilighet får stikkontakt iht NEK 400. Det er hovedtavle i kjeller, og hver leilighet for eget sikringskap plassert i entre. Det er 2 lyspunkt med hengelamper type kuppel i stue kjøkken. 1 lystpunkt på hvert soverom. 6 stk downlights på bad. 1stk utestikk ved balkong. 1stk stikkontakt ved baderomsmøbel. Alle lyspunkt utføres med dimmer. Ved kjøkken får hvert fast kjøkkenapparat sin egen stikkontakt. Alt av el anlegg utføres skjult. Stikkontakter plasseres i samråd med kunde. Bak TV kommer det "TV Stikk" med min. 6 uttak + data uttak. I bodene blir det 1stk stikkontakt og 1stk lyspunkt type takfondel med bryter, ikke dimbar. Varmekabel entre og varmekabel bad, styres med digital termostat. Fellesareal: Utelys type vegghengt lampe med kuppel, styres med astrour på sameie måler. Lys i underetasje: alt blir downlights, bortsett fra vinrom som har egen spec samt teknisk rom der blir det vanlig bryter og takfondel lampe. Treningsrom, sparom, gang, etc. får downlights, styres på dimmer. Ellers trapperom og øvrig gangareal, har hengelampe med pendel, likt som i leilighetene, 2stk i hvert etasje. Type artikler: Etman design X. Valgfritt farge hvit eller sort.
Økonomi
Fellesutgifter
Se prislisten for stipulerte felleskostnader per leilighet. Fellesutgiftene fordeles etter seksjoneringene og det vil kunne bli avvik. H0101 - 3.444,- H0102 - 2.576,- H0201 - 2.100,- H0202 - 2.324,- H0203 - 2.184,- H0301 - 3.982,- H0302 - 4.312,- Disse inkluderer a-konto varmtvann, driftsutgifter, styrehonorar, forretningsførsel, brøyting, spa avdeling/ treningsrom/ gjesterom, vask av fellesareal, strøm av fellesareal, vaktmestertjenester, service avtaler, felles forsikring, løpende vedlikehold m.m. Kostnadene er beregnet på driftsbudsjett utarbeidet av Bosør 30/01. Det må påregnes en justering av disse ved overtagelse. Felleskostnadene kan også variere som følge av beslutning om innkjøp av tjenester som bestemmes på konstituerende styremøte med kjøperne. Vedlagt salgsoppgaven følger utkast til driftsbudsjett.
Kommunale avgifter
Disse er ikke fastsatt da boligene ikke er ferdigstilt. Tvedestrand kommune fastsetter endelige kommunale avgifter samt eiendomsskatt. Det tas derfor forbehold om dette. Kommunale avgifter og eiendomsskatt faktureres direkte til enhver kjøper fra kommunen. Kommunale avgifter, eiendomsskatt og renovasjon faktureres direkte til eiere.
Eiendomsskatt
Kommunen har vedtatt eiendomsskatt. Eiendomsskatten beregnes ut fra en fastsatt promille av eiendommens verdi. Eiendommens verdi er ikke fastsatt, det tas derfor forbehold om størrelsen på eiendomsskatten.
Formuesverdi
Formuesverdien er ikke beregnet. Skatteetaten vil beregne en boligverdi (beregnet markedsverdi for bolig) basert på SSBs statistiske opplysninger om omsatte boliger. Beregningen vil skje i forbindelse med første skattemelding etter overtakelse. I beregningen tas det hensyn til din boligs beliggenhet, areal, byggeår og type bolig. Formuesverdien er en prosentandel av denne boligverdien og vil variere dersom boligen brukes som primær- eller sekundærbolig. For mer informasjon, se Skatteetatens nettsider.
Sameiet
Organisasjonsform
Leilighetene blir del av et eierseksjonssameie. Sameiets planlagte navn: Sameiet Middelskolen Forretningsfører: Bosør I forbindelse med opprettelse av sameiet vil styret i sameiet bestå av representanter fra selger. Etter innflytting holdes møte hvor det velges styre blant kjøperne.
Vedtekter/husordensregler
Utkast til vedtekter følger vedlagt salgsoppgaven. Vi oppfordrer alle interessenter til å sette seg godt inn i disse, da de sier noe om kjøpers forpliktelser overfor sameiet/borettslaget. Vedtektene vil bli vedtatt i forbindelse med første årsmøte i sameiet/borettslaget, endringer kan dermed forekomme.
Offentlige forhold
Tinglyste heftelser og forpliktelser
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 4213/74/87: 18.11.1988 - Dokumentnr: 4794 - Elektriske kraftlinjer Gjelder denne registerenheten med flere Betyr: Erklæring mht til drift og vedlikehold av kraftlinjer. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. 21.11.2024 - Dokumentnr: 2271444 - Bestemmelse om veg Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:380 Betyr: Gir veirett for gnr. 74, bnr. 380 over eiendom 74/87. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. 20.08.2025 - Dokumentnr: 972664 - Erklæring/avtale Rettighetshaver: Risør Tvedestrand Regionens Avfallsselskap Rta AS Org.nr: 877 540 332 Bestemmelse om renovasjonsanlegg Betyr: Erklæring som gir RTA rett til renovasjonsanlegg, uhindret adgang, vedlikehold, reparasjon, omlegging og kapasitetsøkelse. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. 20.08.2025 - Dokumentnr: 972721 - Bestemmelse om vann/kloakk Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:302 Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:303 Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:306 Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:329 Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:380 Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler Betyr: Erklæring som gir Tvedestrand kommune rett til ha liggende etablerte vann- og avløpsledninger, samt ettersyn, vedlikehold og reparasjon/utskifting og adgang. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. 09.09.2025 - Dokumentnr: 1066073 - Bestemmelse om vann/kloakk Rettighetshaver: Tvedestrand Kommune Org.nr: 964 965 781 Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler Bestemmelse om endring i terrenget i nærheten av anlegg/ledninger/kabler Betyr: Erklæring mht vann og kabler for Tvedestrand kommune, samt begrensing for grunneier mht til oppføring av bygning eller annet anlegg. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. 09.09.2025 - Dokumentnr: 1066086 - Erklæring/avtale Rettighetshaver: Tvedestrand Kommune Org.nr: 964 965 781 Bestemmelse om fordrøyningsanlegg Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger Bestemmelse om adkomstrett Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler Bestemmelse om endring i terrenget i nærheten av anlegg/ledninger/kabler Betyr: Erklæring mht å etablere, tilgang, vedlikehold, reparasjon, modernisering, fornyelse, forandring av fordrøyningsanlegg for Tvedestrand kommune. Se vedlagt servitutt for utfyllende informasjon. Dokumentnr: 900890 - Opprettelse av matrikkelenheten OPPRETTELSE - BESTÅENDE EIENDOM EIENDOMMEN ER OPRETTET FØR 1930 09.03.1973 - Dokumentnr: 740 - Registrering av grunn Utskilt fra denne matrikkelenhet: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:328 26.03.1974 - Dokumentnr: 816 - Registrering av grunn Utskilt fra denne matrikkelenhet: Knr:0914 Gnr:74 Bnr:330 01.01.2020 - Dokumentnr: 1063608 - Omnummerering ved kommuneendring Tidligere: Knr:0914 Gnr:74 Bnr:87 19.11.2024 - Dokumentnr: 2259386 - Registrering av grunn Utskilt fra denne matrikkelenhet: Knr:4213 Gnr:74 Bnr:380 Elektronisk innsendt Fra hovedbølet som eiendommen er fradelt fra, kan det være tinglyst heftelser i form av erklæringer/avtaler som ikke fremgår av grunnboken for denne eiendommen. Det gjøres oppmerksom på at grunnboken er endret, slik at det ikke lenger er mulig for kjøpers bank å forutsette 1. prioritets pant der hvor det er tinglyste heftelser, som ikke skal slettes for selgers regning. Eiendommen blir overdratt fri for rene pengeheftelser med mindre annet er oppgitt.
Midlertidig brukstillatelse og ferdigattest
Selger skal fremskaffe ferdigattest. Boligen kan likevel overtas av kjøper dersom det foreligger midlertidig brukstillatelse. Kjøper har ingen plikt til å innbetale kjøpesummen eller overta boligen før ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse foreligger. Ved overtakelse mot midlertidig brukstillatelse anbefaler eiendomsmegler at kjøper holder tilbake deler av kjøpesummen, tilsvarende forventet kostnad med å ferdigstille eiendommen/fremskaffe ferdigattest. Av den midlertidige brukstillatelsen skal det fremgå hvilke arbeider som gjenstår før ferdigattest kan utstedes. Selger er forpliktet til å fremskaffe ferdigattest innen rimelig tid og senest før den midlertidige brukstillatelsen utløper. Overtagelse kan ikke gjennomføres dersom midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest ikke foreligger. Blir overtakelsen forsinket som følge av manglende ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse kan kjøper ha rett til dagmulkt. Overtakelse uten at det foreligger ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse frarådes, da det ikke er lov å ta boligen i bruk. Velger kjøper likevel å overta boligen, mister kjøper muligheten til å kreve dagmulkt.
Adgang til utleie
Seksjonseierne har full råderett over sine seksjoner og seksjonseierne kan fritt pantsette, selge og leie ut sine seksjoner. Hver av boligene vil bli en boenhet, og man kan også fritt leie ut rom i egen bolig.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Stikkledninger fra eiendommen og ut til kommunalt nett er private, vedlikeholdsansvaret påhviler sameieteierborettslagetboligaksjeselskapet. Adkomst via offentlig vei.
Reguleringsplan og rammetillatelse
Det foreligger byggegodkjenning/vedtak om bruksendring og fasadeendring. Se vedlagt salgsoppgave. Bruksendringen og fasadeendringen har følgende godkjente avvik: TEK17 § 12-2 – Tilgjengelig boenhet TEK17 § 14-2 og § 14-3 – Energitiltak og energieffektivitet TEK17 § 13-6 og § 13-7 – Lydisolasjon og romakustikk Kommuneplan, bestemmelser, plankart m.m.: https://www.tvedestrand.kommune.no/tjenester/plan-miljo-bygg-og-eiendom/reguleringsplaner-planarbeid-og-kommuneplan/kommuneplan-2017-2029/ Ny versjon av kommuneplan er oppe for høring: https://www.tvedestrand.kommune.no/tjenester/plan-miljo-bygg-og-eiendom/reguleringsplaner-planarbeid-og-kommuneplan/kommuneplanens-arealdel-2024-2036/offentlig-ettersyn-og-horing-av-kommuneplanens-arealdel.38311.aspx Ref. situasjonsplan så er det 2 tomteparseller som skal skilles ut som er markert "fremtidig boligbebyggelse" på hver side av parkeringsplassen. Det er ikke planlagt hva som som skal skje her - utbygger opplyser trolig 1-2 boliger pr tomt ihht kommuneplan og reguleringsplan. Tilpasses trehusbebyggelse.
Radonmåling
Selger har ikke utført radonmåling. Det er ikke krav om dette med mindre boligen er helt eller delvis utleid.
Legalpant
Kommunen har legalpant som sikkerhet for riktig betaling av kommunale avgifter og eventuell eiendomsskatt. De øvrige seksjonseierne i sameiet har legalpant på inntil 2G som sikkerhet for krav som følger av sameieforholdet, typisk vil dette gjelde felleskostnader. Legalpant er pant som ikke kommer frem av grunnboksutskriften, og har bedre prioritet enn for eksempel lån til bank som er tinglyst på seksjonen. Legalpant til kommunen har prioritet foran legalpant til sameiet.
Øvrige kjøpsforhold
Garantibeskrivelse
Selger skal straks etter at avtale er inngått, stille garanti etter bustadoppføringslova § 12. Dersom selger har tatt forbehold om åpning av byggelån, salg av et bestemt antall boliger eller igangsettingstillatelse, er det tilstrekkelig at selger stiller garantien straks etter at forbeholdene er oppfylt eller bortfalt. Selger skal uansett stille garanti før byggearbeidene starter. Garantien skal gjelde frem til fem år etter overtakelse. Garantien skal tilsvare minst 3 % av kjøpesummen frem til overtakelse, og minst 5 % etter overtakelse. Tilvalg og endringer som bestilles etter at avtalen er inngått medfører ikke at størrelsen på garantien endres. Kjøper er ikke forpliktet å betale noen del av kjøpesummen før selger har stilt garanti etter bustadoppføringslova §12. Dersom det er avtalt at kjøper skal betale forskudd, skal selger i tillegg stille garanti etter bustadoppføringslova § 47.
Tilvalg og endringer
Kjøper kan kreve at selger utfører endringer og tilleggsarbeider som står i sammenheng med ytelsen som er avtalt og som ikke i omfang eller karakter skiller seg vesentlig fra denne ytelsen, jf. bustadoppføringsloven § 9. Kjøper kan likevel ikke kreve endringer eller tilleggsarbeid som vil endre vederlaget med 15 prosent eller mer. Alle endrings- eller tilleggsarbeider skal avtales skriftlig mellom partene. I avtalen skal det fremgå hva som er avtalt om prisjustering og eventuell fristforlengelse som følge av endrings- eller tilleggsarbeidene. Selger kan kreve vederlag for utarbeidelse av pristilbud, tegninger m.m i forbindelse med endrings- og tilleggsarbeider. Selger kan kreve tilleggsvederlag for nødvendige kostnader som kommer av forhold på kjøpers side. Tilvalg og endringer som avtales etter at kjøpekontrakten er inngått, medfører ikke at beløpet på § 12 garantien skal endres. Betaling for endrings- og tilleggsarbeider innbetales til meglers klientkonto samtidig med sluttoppgjøret, med mindre annet avtales samtidig med bestilling av endringene. Dersom det avtales at endrings- og tilllegsarbeider skal betales før overtagelse, plikter selger å stille garanti etter bustadoppføringslova §47 for forskuddsbetalingen. Tilvalg blir fakturert direkte kjøper fra byggmester etter hjemmel er tinglyst.
Avbestillinger
Kjøper kan avbestille i henhold til reglene i bustadoppføringslova §§ 52 og 53. Selger kan kreve erstatning for økonomisk tap så langt kjøper rimelig kunne regne med som en følge av avbestillingen.
Salg av kontraktsposisjoner
Transport av kontraktsposisjon forutsetter samtykke fra selger. Selger står fritt til å nekte å gi slikt samtykke. Dersom samtykke gis vil ny kjøper tre inn i alle de avtaler som er inngått, herunder endringsavtaler og tilleggsbestillinger. Dersom kjøper ikke har solgt kontraktsposisjonen innen overtakelse plikter kjøper å overta boligen og få den overskjøtet til seg.
Betalingsbetingelser
Dersom kjøper er forbruker: Kjøpesum og omkostninger skal innbetales til meglers klientkonto innen overtakelse. Før noen del av kjøpesum blir utbetalt selger, må hjemmel til eiendommen være overført kjøper eller selger har stilt forskuddsgaranti for hele kjøpesummen, jf. bustadoppføringslova § 47. Rentene av innestående på klientkonto tilfaller kjøper frem til skjøtet er tinglyst, eventuelt selger dersom det er stilt forskuddsgaranti. Renter av omkostninger som er innbetalt tilfaller kjøper. Kjøper og selger godskrives likevel ikke renter når disse utgjør mindre enn et halvt rettsgebyr, jf eiendomsmeglingsforskriften § 3-10 tredje ledd. Dersom selger har tatt forbehold som gir utsatt garantiplikt, blir kjøpers betalingsplikt og selgers plikt til å stille garantier, utsatt inntil forbeholdene er opphevet. Dersom kjøper er et selskap/ juridisk person: Kjøper skal betale et forskudd på 10% av avtalt kjøpesum ved kontraktsinngåelse, når selger har stilt garanti etter bustadoppføringslova §§ 12 og 47. Forskuddet på 10% av avtalt kjøpesum må være fri egenkapital. Det vil si at det ikke kan etableres pant i eiendommen som sikkerhet for kjøpers forskudd. Når det er avtalt at kjøper skal betale forskudd, er forskuddet å anse som selgers penger når lovens vilkår om å sikre kjøper er oppfylt. Når selger har stilt garanti etter bustadoppføringslova §§ 12 og 47 godskrives derfor selger renter av forskuddet. Resterende del av kjøpesum og omkostninger skal innbetales til meglers klientkonto innen overtagelse. Renter av resterende del av kjøpesummen tilfaller kjøper frem til skjøtet er tinglyst, eventuelt selger dersom det er stilt forskuddsgaranti. Renter av omkostninger som er innbetalt tilfaller kjøper. Kjøper og selger godskrives likevel ikke renter når disse for hver av partene utgjør mindre enn et halvt rettsgebyr, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 3-10 tredje ledd. Dersom selger har tatt forbehold som gir utsatt garantiplikt, blir kjøpers betalingsplikt og selgers plikt til å stille garantier, utsatt inntil forbeholdene er opphevet.
Finansieringskontroll
Kjøper må kunne fremlegge godkjent finansiering senest ved avtaleinngåelse/ budaksept.
Tilbud på lånefinansiering
Du kan søke om boliglån hos vår samarbeidspartner Storebrand, og få svar på dagen. Med boliglån i Storebrand kan du være trygg på at du til enhver tid har blant markedets mest konkurransedyktige renter. Du vil bli tatt godt vare på av et av Norges beste servicemiljøer innen bank. Som kunde i Storebrand Bank får du en fast kontaktperson å forholde deg til, som vil gi deg gode råd og god hjelp med kort svartid. Søk om boliglån i Storebrand og få • Enkel søknad - og etableringsprosess • Svar på dagen • Fast kontaktperson å forholde deg til • Trygghet for at du alltid har konkurransedyktige betingelser Ta kontakt på telefon 22 31 22 21 eller nordvik@storebrand.no. Les mer på storebrand.no/nordvik. Meglerforetaket kan motta provisjon ved formidling av finansielle tjenester.
Salgsbetingelser og kjøpetilbud
Boligene selges i utgangspunktet til fastpris og etter første-mann-til-mølla-prinsippet. Selger forbeholder seg likevel retten til fritt å akseptere eller forkaste ethvert bud uten nærmere begrunnelse.
Viktig informasjon
Alle perspektiver, tegninger, illustrasjoner og møblerte planskisser i salgsoppgaven er illustrasjoner og kan inneholde detaljer som eksempelvis innredning, møbler og beplantning som ikke inngår i selgers leveranse. Kjøper kan ikke bygge rettslige krav på bakgrunn av disse. Det kan forekomme avvik mellom materiell i salgsoppgaven og leveransebeskrivelse – i slike tilfeller er det leveransebeskrivelsen som gjelder. Plantegningene i prospektet må ikke benyttes som grunnlag for beregninger og bestillinger ettersom avvik fra endelige bygg kan forekomme. Boligene selges på prosjekteringsstadiet. Selger forbeholder seg retten til å gjøre endringer i materialvalg og konstruksjonsløsninger som er nødvendige i forbindelse med detaljprosjektering uten forutgående varsel, så lenge dette ikke reduserer boligens kvaliteter. Kjøper aksepterer slike endringer uten krav om prisavslag. Dersom det blir nødvendig å gjennomføre vesentlige endringer ut over forannevnte bestemmelser, plikter selger å varsle kjøper om endringene uten ugrunnet opphold. Det gjøres oppmerksom på at sjakter, nedforinger/innkassing og innvendige rørføringefor tekniske installasjoner (VVS, ventilasjon, elektro) ikke nødvendigvis er tegnet inn på plantegninger og illustrasjoner. Installasjoner på bad og kjøkken kan få endret plassering som følge av tilpasning mot sjakter. Ovennevnte gir ikke kjøper grunnlag for prisavslag. Det tas forbehold om justeringer og endringer av utomhusplanen. Selger skal levere arbeidet med normal håndverksmessig kvalitet. I nye bygg vil det oppstå sprekker (svinnriss) ved skjøter og sammenføyinger. Det påpekes spesielt at oppsprekking mellom tak- og veggflater samt dør- og vindusbelistning er normalt. Med dagens krav til tetthet i boliger og i kombinasjon med miljøvennlige malingsprodukter, kan det oppstå «heksesot» (kjemisk sverting) i boligen. Det er derfor viktig med god ventilering og forsiktighet med bruk av gass og levende lys. Det må påregnes at parkettgulv kan gi fra seg lyd/ knirk i løpet av en sesong. Parkett er et «levende» materiale, og det er forutsatt at gulvet skal utvide seg om sommeren og krympe om vinteren. Selge kan ikke garantere at det ikke er skjeggkre eller perlekre i boligen ved overlevering. Det finnes i dag effektiv skadedyrsbekjempelse mot disse. Ovennevnte forhold utgjør ingen mangel med mindre det kan påvises monterings- og/eller produktfeil eller avvik fra normal håndverksmessig kvalitet.
Lovanvendelse
Leilighetene vil bli solgt som eierseksjonsleiligheter og organisert som et sameie og følger Lov om eier- seksjoner av 23. mai 1997 nr. 31. Loven kan i sin helhet fås ved henvendelse til megler. Loven finner du også på www.lovdata.no. Kjøpet følger Bustadoppføringslova av 13. juni 1997 nr. 43. Loven regulerer forhold hvor selger er profesjonell, og kjøper er forbruker. Ihht. loven plikter selger å stille garanti som sikkerhet for oppfyllelse av sine forpliktelser etter kjøpekontrakt. Garantien utgjør 3 % av kjøpesum frem til overtakelse. Beløpet økes deretter til 5 % av kjøpesum og står i 5 -fem-år etter overtakelsen jf. buofl § 12, 3 ledd. Dersom det skal utbetales noe del av kjøpesummen fra Oppgjørsmeglers klientkonto før boligen er overskjøtet til Kjøper, skal Selger stille garanti som dekker det beløp som skal disponeres, jf. punkt 7.8 i kjøpekontrakten og buofl. § 47. Kjøper (og Kjøpers kreditor, dersom innbe- talingen er lånefinansiert) aksepterer ved inngåelsen av kjøpekontrakt utbetaling til Selger med grunnlag i slik garantistillelse. Garantien skal bortfalle når overskjøting har funnet sted. Bustadoppføringsloven kan i sin helhet fås ved henven- delse til Megler. Loven finner du også på www.lovdata.no.
Hvitvaskingsloven
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning. Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Nordvik Eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Vedlegg til kjøpekontrakt
1. Salgsoppgave med vedlegg: - Leveransebeskrivelse - Salgstegninger - Utomhusplan - Utkast til vedtekter - Reguleringsplant, kart og bestemmelser 2. Grunnboksutskrift for eiendommen, datert: DDMMÅÅ 3. Sameiebudsjett
Om oppdraget
Meglers vederlag
Vederlag: Provisjon: 0,85% av salgssum Finn annonse + hjem.no - pris pr måned i salgsperioden ca. kr. 6 000,- Innhenting av tinglyste dokumenter utover Grunnpakke kr. 290,- Oppgjørshonorar prosjekt - pr leilighet kr. 8 500,- Tilrettelegging kr. 16 900,- Tinglysing sikringsobligasjon kr. 545,- Dersom oppdraget utløper eller blir sagt opp, uten at handel er kommet i stand, har megler krav på et rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (tilrettelegging, markedsføring og avholdte visninger) samt eventuelle utlegg. Ved beregningen av vederlaget skal det tas utgangspunkt i timeprisen som er kr. 3 625,-.
Ansvarlig megler
Kristoffer Eastwood, Daglig leder / Eiendomsmegler MNEF / Partner
485 02 050
k.eastwood@nordvikbolig.no
Meglerforetaket
Nordvik Arendal
Kirkegaten 5, 4836 ARENDAL
Juridisk navn: Arendal Eiendomsmegling AS
Org. nr.: 932433192
Samarbeidspartnere og foretak med tilknytning til Nordvik
Meglerforetaket og Nordvik-kjeden samarbeider med en rekke foretak som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med megleroppdraget. - Storebrand leverer boligselgerforsikring, finansieringsløsninger og forsikringer til kjøper - Help forsikring leverer boligkjøperforsikring - Flytte- og lagringstjenester gjennom Loyalty, oppussing gjennom Steddy, brebånd levert av Telenor, alarm levert av Sector alarm, strøm levert av Fjordkraft og Fortum og utleietjenester levert av Utleiemegleren. Hvilke tilbud kjøper og selger får i forbindelse med oppdraget kan variere ut fra hvor i landet eiendommen ligger. Nordvik bolig AS, som er franchisegiver for Nordvik-kjeden, eier aksjer i Bomega AS (Hjem.no). Arendal Eiendomsmegling AS har indirekte eierskap i Bomega AS.
Trygg bolighandel med Nordvik
Forsikringer
Hos oss i Nordvik har vi for gode forsikringer til både deg som skal selge og deg som skal kjøpe.
Boligforsikring
Bilder






Kristoffer Eastwood
Daglig leder / Eiendomsmegler MNEF / Partner
Arendal
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?
























