Idrettsgata 46Lørenskog
- Lørenskog
- Idrettsgata 46
- Prisantydning
- 7 790 000,-
- Totalpris
- 7 831 194,-
- Felleskost/mnd
- 5 114,-
- BRA-i
- 87 m2
LØRENSKOG
Nyere 4-roms topp- og hjørneleilighet! Garasjeplass m/lader - Kun TG1 - 2 herlige balkonger - Vannbåren gulvvarme - Heis
Velkommen til Idrettsgata 46, presentert av Magnus Gjellan i Nordvik! Dette er en lys og flott 4-roms toppleilighet med god standard fra 2024. Leiligheten rommer entré, stue/kjøkken, bad, toalettrom og tre soverom. Det medfølger garasjeplass. I tillegg er det utgang til balkonger fra både stuen og fra soverom. Her bor du sentralt med umiddelbar gangavstand til alle servicetilbud du måtte trenge, bl a kollektivtilbud med hyppige forbindelser til Lillestrøm og Oslo sentrum. Høydepunkter: - Gjennomgående nyere (2024) 4-roms hjørneleilighet i 10. etasje - Kun TG1, gjennomgående god standard fra byggeår - Østvendt og vestvendt balkong, på tot. 22m² - Garasjeplass med lader - Vannbåren gulvvarme - 3 gode soverom - Ubebodd siden ferdigstillelse - Nybyggergaranti til 2029!
Nøkkelinformasjon
- Boligtype:
- Selveierleilighet
- Byggeår:
- 2024
- Etasje:
- 10
- Soverom:
- 3
- Prisantydning:
- 7 790 000,-
- Omkostninger:
- 41 194,-
- Totalpris:
- 7 831 194,-
- Felleskost/mnd:
- 5 114,-
- Totalt BRA:
- 92 m2
- Energimerking:
- C - mørkegrønn
- Garasje:
- Ja
- Heis:
- Ja
- Veranda:
- Ja
Visninger
Meld deg på visning ved å trykke på lenken visningspåmelding.
Presenteres av
Har du finanseringsbevis på plass?
I samarbeid med
En personlig rådgiver fra vår samarbeidspartner Storebrand Bank vil hjelpe deg å gjøre deg klar til budrunden.

Nøkkelinformasjon
Oppdragsnummer
65-0069/26
Boligtype og eieform
Selveierleilighet (Eierseksjon)
Adresse og betegnelse
Idrettsgata 46, 1473 Lørenskog
Gnr. 102, bnr. 477, snr. 95 (ideell andel 1/1) i Lørenskog kommune.
Selger(e)
Rolvsrud Idrettspark AS
Kjøpesum og omkostninger
7 790 000,- (Prisantydning) Omkostninger: 24 472,- (Dokumentavgift) 15 342,- (Oppstartkapital til sameie) 290,- (Pantattest kjøper) 545,- (Tinglyst pantedokument) 545,- (Tinglyst skjøte) 13 000,- (Boligkjøperpakke* (valgfritt)) -------------------------------------------------------- 41 194,- (Omkostninger totalt (uten Boligkjøperpakke)) 54 194,- (Omkostninger totalt (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- 7 831 194,- (Totalpris inkl. omkostninger (uten Boligkjøperpakke)) 7 844 194,- (Totalpris inkl. omkostninger (med Boligkjøperpakke)) -------------------------------------------------------- NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Dokumentavgiften er 2,5% av salgssummen, inkl. evt. fellesgjeld. Det tas forbehold om endringer i offentlige avgifter/gebyrer.
Om boligen
Byggeår
2024
Etasje
10
Arealer
BRA-i: 87 kvm
BRA-e: 5 kvm
Totalt BRA: 92 kvm
TBA: 22 kvm
Beskrivelse:
Underetasje:
BRA-e: 5 kvm. Sportsbod
Totalt BRA: 5 kvm
10. etasje:
BRA-i: 87 kvm. Entré, stue/kjøkken, gang, WC, bad, tre soverom
Totalt BRA: 87 kvm
TBA: 22 kvm. To balkonger
Fellesarealer og rettigheter til bruk:
Det gjøres særskilt oppmerksom på at bod som er medtatt som BRA-e og i totalt BRA ligger på sameiets fellesareal, men disponeres av denne seksjonen. Sameiet kan på et senere tidspunkt omdisponere denne bruken.
Antall soverom
3
Innhold
Boligen har alt på ett plan og inneholder: 10. etasje BRA-i 87 m²: Entré, stue/kjøkken, gang,WC, bad, tre soverom I tillegg disponeres en bod i kjeller på 5 m² og det medfølger en garasjeplass med lader.
Standard
Entré: Velkommen inn! Leiligheten har en romslig og innbydende entré, med plass til å henge fra seg yttertøy og sette fra seg sko. Dørcalling med åpner gjør det enkelt å slippe inn gjester fra bakkeplan, og heisen i bygget tar deg enkelt opp til 10. etasje. I boligen er det vannbåren gulvvarme i alle rom foruten soverommene, samt pen énstavs parkett. Stue: Stuen er i åpen løsning mot kjøkkenet, og byr på mange innredningsmuligheter. Rommet har store vindusflater som slipper inn rikelig med naturlig lys, samt byr på fin utsikt. I stuen er det god plass til sofaseksjon, tv-møbel og spisegruppe. I tillegg er det utgang til en vestvendt balkong. Uteplassen har god plass til utemøbler samt gass-/elektrisk grill. Her ute er det svært fint utsyn - her kan sommerhalvåret nytes! Kjøkken: Kjøkkenet er godt utnyttet, og byr på rikelig med benk- og skapplass. Innredningen har slette mørke fronter, samt en lys benkeplate. Videre er det satt inn integrerte hvitevarer som stekeovn, platetopp, kjøleskap og oppvaskmaskin. Over platetoppen er det i tillegg tilkoblet ventilator. Bad: Boligen har et romslig bad, med inngang fra gangen. Rommet har flislagte overflater, og downlights i himlingen. Videre er det utstyrt med servant med underskuffer, vegghengt speil med belysning, dusjhjørne, vannklosett og opplegg for vaskemaskin. Toalettrom: Vegg i vegg med badet er det etablert et smart gjestetoalett. Rommet har veggmontert vannklosett, samt servant. Tre soverom: Boligen har tre soverom. Hovedsoverommet har plass til dobbeltseng med tilhørende nattbord. Videre er det plass til garderobeløsning. Soverom nr. 2 og 3 fungerer ypperlig som barnerom, gjesterom eller kontor - her er mulighetene mange. Rommene har plass til seng, nattbord, garderobeløsning og evt. skrivebord. Fra det ene rommet er det utgang til leilighetens andre balkong! Her ute er det også god plass til sittegrupper, og uteplassen har utsikt ut mot Rolvsrud Arena.
Parkering
Garasjeplass med EL-billader medfølger. Leiligheten disponerer parkeringsplass i Rolvsrud Arena Garasjesameie (orgnr: 934424069). Dette er et tingsrettslig sameie, som omfatter anleggseiendommen gnr.102, bnr.470 i Lørenskog. Eierandel pr parkeringsplass er 13/6452, og plassen er realkoblet til boligseksjonen. Det påløper felleskostnader for plassen. En parkeringsplassandel eid av seksjonseier kan, med mindre den overdras sammen med boligseksjonen, kun overdras til annen seksjon i det samme eierseksjonssameiet, Styret i Garasjesameiet kan samtykker til annen overdragelse, se Garasjesameiet vedtekter. Etter eierseksjonsloven § 26 kan styret, etter krav fra en seksjonseier med nedsatt funksjonsevne, pålegge en annen seksjonseier uten behov for tilrettelagt plass å bytte parkeringsplass. Dette gjelder kun dersom seksjonseieren med nedsatt funksjonsevne allerede disponerer en parkeringsplass i sameiet. Med samtykke fra styret kan en seksjonseier anlegge ladepunkt for elbil og ladbare hybrider ved parkeringsplassen som seksjonen disponerer, eller andre steder som styret anviser. Styret kan bare nekte å samtykke dersom det foreligger en saklig grunn, jf. eierseksjonsloven § 25.
Byggemåte
Det er blitt utført arealoppmåling, datert 15.10.2025. Selger har ikke innhentet tilstandsrapport som oppfyller kravene i forskrift til avhendingslova. Forskriften stiller minstekrav til hvilke bygningsdeler som skal undersøkes, hvordan disse undersøkelsene skal skje, og hvordan informasjonen skal presenteres i rapporten. Det er ikke lovpålagt å innhente slik tilstandsrapport, men fraværet av en slik rapport innebærer normalt at det er gjort færre undersøkelser av byggesakkyndig og at kjøper får mindre informasjon om eiendommen enn hva kjøper ville fått dersom det var innhentet en tilstandsrapport.
Innbo og løsøre
Integrerte hvitevarer medfølger.
Vedlagt salgsoppgaven følger NEF sin standardliste "Oversikt over løsøre og tilbehør". Med mindre annet fremkommer av salgsoppgaven gjelder denne listen.
Dersom det er noe i overnevnte liste som ikke finnes på eiendommen, vil det heller ikke medfølge. Produkter og installasjoner som medfølger overdras uten noen form for garantier, utover eventuell gjenværende leverandørgaranti. Hull og merker etter feste av innredning og utstyr som ikke følger med, aksepteres av kjøper.
Energi og oppvarming
Energimerking
C - mørkegrønn
Alle eiendommer som selges/leies ut skal ha energiattest. Unntak gjelder blant annet for frittstående bygninger med bruksareal mindre enn 50 m². Det er eier som plikter å fremlegge energiattest og er selv ansvarlig for at opplysningene er riktig.
Dersom eier ikke har lagt frem energiattest, og eier etter skriftlig anmodning fra kjøper ikke har lagt frem energiattest før avtale om salg er inngått, kan kjøper få laget en energiattest ved hjelp av ekspert for selgers regning, innen ett år etter at avtale om salg er inngått. Dette følger av forskrift om energimerking av bygninger og tekniske anlegg § 5 (3).
Energiattest er basert på nåværende eiers/ husstands senere års forbruk og utgifter. Dette vil kunne variere avhengig av antall familiemedlemmer i husstanden, ønsket innetemperatur, egne fordelsavtale mv. Megler har intet ansvar for informasjon som fremgår av energiattesten.
Oppvarming
Boligen har vannbåren gulvvarme i alle gulv foruten soverommene.
Informasjon om strømforbruk
Boligen har ikke vært bebodd, og strømforbruk er dermed ikke kjent. Forbruket vil variere fra husstand til husstand. Det er ikke kjent om boligen er tilknyttet NorgesPris.
Økonomi
Felleskostnader
Kr. 5 114,- pr. mnd
Inkluderer: Grunnpakke internett, renovasjon, vaktmestertjenester og vask av fellesarealer.
Totale felleskostnader pr. månedlig intervall:
Herav:
- Internett: kr. 450,00,-
- Felleskostnader: kr. 3 696,00,-
- A-konto fyring og varmtvann: kr. 968,-
Sameiet har individuell avregning av fjernvarme, samt kommunalt vann og avløp. Avlesning av forbruk og avregning av fjernvarmeforbruk gjøres ved Techem. Fakturering av kostnad til forbruk for Fjernvarme og kommunalt vann og avløp gjøres av Sameiet Rolvsrud Arena Varmesentral.
Obos opplyser at det pt er kr 968,- for akonto forbruk fjernvarme, vann og avløp pr mnd. Akonto innkreving avsluttes 30.06.2026 og vil deretter bli etterfakturert for forbruk. Dette vil ta noe tid å komme i gang med. Ved spørsmål om dette rettes det til rådgiver Kari-Anne Lindland tlf 22865820
I tillegg påløper kvartalsvis innkreving for garasje, kr. 675,-.
Velavgift
Det er ikke kjent at eiendommen er tilknyttet velforening.
Kommunale avgifter
Sameiet har individuell avregning av kommunalt vann og avløp. Fakturering av kostnad for kommunalt vann og avløp gjøres av Sameiet Rolvsrud Arena Varmesentral.
Andre utgifter
Det er opp til kjøper å ev. inngå nye avtaler med ønskede tjenesteytere.
Eiendomsskatt
Fra og med 2026 er det innført eiendomsskatt på boliger i Lørenskog kommune. Eiendomsskatten for 2026 er på 1 promille. Eiendomsskatten kan økes med 1 promille per år, til totalt 4 promille. Eiendomsskatten beregnes av 70% av boligverdien og det blir også fratrukket et bunnfradrag på kr 100.000. Boligverdien som legges til grunn for beregningen er markedsverdi fra Skatteetaten. For mer informasjon rundt beregningsgrunnlaget for eiendommen, se https://www.lorenskog.kommune.no/tjenester/skatt-naring-og-landbruk/eiendomsskatt/beregning-av-eiendomsskatt/
Formuesverdi
Skatteetaten beregner en boligverdi (beregnet markedsverdi for bolig) basert på SSBs statistiske opplysninger om omsatte boliger. I beregningen tas det hensyn til din boligs beliggenhet, areal, byggeår og type bolig. Formuesverdien er en prosentandeldel av denne boligverdien. Megler har forsøkt å innhente formuesverdi, men da boligen sto ny i 2024 er ikke formuesverdi beregnet per april 2026. For mer informasjon om formuesverdi, se Skatteetatens nettsider.
Sameiet
Om sameiet
Diverse opplysninger om sameiet: - Sameiet består av 95 boligseksjoner på eiendommen gnr. 102, bnr. 477 i Lørenskog kommune. - Sameiets navn er «Rolvsrud Arena Sameie 1». - Sameiet er opprettet ved tinglysing av vedtak om seksjonering fra kommunen, tinglyst 11. oktober 2024. - Sameiet har egen hjemmeside https://vibbo.no/rolvsrud-arena-1 Hentet fra innkalling til årsmøte 2026: Årsberetning for 2025 - utdrag Garasjeanlegget: I løpet av året ble leverandøren av ladeanlegget byttet fra Mer til Wattif. Bakgrunnen for byttet var at Mer besluttet å rette sin virksomhet mot bedriftsmarkedet og private enkeltkunder. Overgangen til ny leverandør har etter styrets vurdering gått smertefritt.Når det er feil så er det kun Wattif dere skal kontakte, ikke styret skulle de si noe annet så er det feil har opplevd en del ganger at man sender dere til styre og da blir det bare en ekstra runde. Styret har videre bedt utbygger om å gjennomføre vask av garasjeanlegget. Dette er så langt ikke blitt etterkommet, og saken vil derfor følges opp videre gjennom det etablerte garasjesameiet. Styret vil arbeide for at vask gjennomføres i løpet av våren. Det har også vært betydelige utfordringer med feilparkering i garasjen, herunder parkering på andres plasser. Styret ser alvorlig på dette, da det skaper konflikter og uforutsigbarhet for beboerne. Det forventes at problemstillingen vil bli fulgt opp mer systematisk når garasjesameiet er fullt operativt. Oppfølging av utbygger: Som nytt bygg har sameiet hatt flere forhold å følge opp overfor utbygger. Dette har vært en omfattende prosess for styret. Per nå er de fleste forhold som ble meldt inn ved ettårsbefaring rettet eller under avsluttende behandling. Styret vil fortsette å følge opp eventuelle gjenstående saker. OBOS Felleskostnader, fjernvarme og økonomi: Styret har erfart utfordringer knyttet til fakturering av fjernvarme og varmtvann. Avregningene utføres av Techem og oversendes til OBOS for videre fakturering. Prosessen har tatt lengre tid enn forutsatt, noe som ligger utenfor styrets kontroll. Fjernvarme og varmtvann skal etter planen faktureres månedlig basert på faktisk forbruk. Styret er i dialog med OBOS for å sikre bedre forutsigbarhet fremover. Det presiseres at fjernvarmesystemet ikke eies eller driftes av Rolvsrud Arena Sameie 1, men av Rolvsrud Arena Varmesentral, som er et felles sameie for de fem byggene. Det er opplyst at direktefakturering skal være operativ før sommeren, med et etterslep på en til to måneder. Som nevnt i et nyhetsbrev til beboerne i desember så vil felleskostnaden ikke øke i 2026, så lenge det ikke kommer noen ekstreme prisøkninger i løpet av 2026 som vi ikke har kunnet forutse. Økonomien i sameiet er god og stabil i sameiet og vi har en bra buffer per 31.01.2025 Internett leveranse og stabilitet: Internettleverandøren Global Con neet leverte ikke tre WiFi-rutere per leilighet slik avtalen var ved overtakelse. Flere leiligheter mottok kun en ruter, noe som medførte utilstrekkelig dekning og ustabil forbindelse. Enkelte beboere tok selv kontakt med leverandør og fikk tilsendt manglende utstyr. Styret fulgte også opp saken. Problemstillingen anses nå som løst, og styret har ikke mottatt nye henvendelser om internettproblemer den siste tiden. Gjennomgang av driftsavtaler: Utbygger inngikk en rekke drifts og vedlikeholdsavtaler ved oppstart av sameiet. Styret gjennomgår disse fortløpende med sikte på å redusere unødvendige kostnader og styrke sameiets økonomiske buffer. Noen avtaler vil på sikt bli overført til fellesameier sammen med øvrige bygg i Rolvsrud Idrettspark. Styret vil fortsette å vurdere alle avtaler for å sikre kostnadseffektiv drift. med Lørenskog Idrettsforening i dette forumet også.
Forretningsfører
Obos Eiendomsforvaltning AS
Forkjøpsrett
Det er ikke forkjøpsrett i sameiet.
Styregodkjennelse
Det er ikke krav til styregodkjennelse av kjøper.
Informasjon om fellesgjeld
Sameiet har ingen felles lån.
Sameiet er ikke tilknyttet sikringsordning.
Seksjonen har ingen andel fellesgjeld. Fellesgjelden kan bli besluttet økt etter utarbeidelse av salgsoppgaven.
Regnskap/budsjett/Kostnadsøkninger
Forrige års regnskap viste er overskudd på kroner 1 071 657,-. I inneværende år er det budsjettert med et overskudd på kroner 89 340,-.
Vedtekter og husordensregler
Vedtekter og husordensregler er vedlagt.
Dyrehold
Dyrehold er tillatt så lenge dette ikke på en urimelig eller unødvendig måte er til skade eller ulempe for de øvrige brukerne av eiendommen.
Sameiets forsikring
Gjensidige Forsikring Asa
Polisenr. 93906555
Tomt
Beskrivelse av tomt
Tomtestørrelse: 1 311,6 kvm (eiet)
Sameiet har en pent opparbeidet tomt, med store fellesarealer. Utenfor stuen ligger en lekeplass, med mye boltreplass for de minste!
Tomten er fellesareal. At tomten er fellesareal innebærer at sameiet eier og disponerer over de aktuelle områdene i fellesskap. Dette gir ikke hver enkelt seksjon en eksklusiv rett til bruk eller å disponere arealene, med mindre annet er uttrykkelig avtalt i avtale eller at det følger av vedtektene.
Adkomst
Se vedlagt kartskisse på høyre side i annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra din startdestinasjon til boligen. På visningsdagen vil det bli skiltet med visningsskilter fra Nordvik.
Radonmåling
Selger har ikke utført radonmåling. Det er ikke krav om dette med mindre boligen er helt eller delvis utleid.
Områdebeskrivelse
Beskrivelse av nærområdet
Eiendommen ligger i et attraktivt og sentralt boligområde i nye Skårerbyen, midt mellom Metro senter og Lørenskog Storsenter Triaden. Her har du gangavstand til alle servicetilbud du måtte trenge i hverdagen samt kollektivtilbud med god forbindelse til Lillestrøm og Oslo sentrum. Nærmeste bussholdeplass er Rolvsrud og ligger ca 7 minutter gange fra boligen med hyppige avganger i retning av Oslo, Ahus og Lillestrøm. Ekspressbussen til Helsfyr tar kun 17 minutter og fra t-banestasjonen manøvrer man seg lett gjennom Oslo og omegn. Med bil bruker man ca. 18 minutter inn til Oslo sentrum, ca. 10 minutter til Lillestrøm, ca. 7 minutter til Strømmen og ca. 30 minutter til Gardermoen. Det er et godt utbygd nett av gang- og sykkelveier i Lørenskog, og et aktivt idrettsmiljø med anlegg innen de fleste grener. Det er blant annet flere ballplasser, ishall bak Metro senter, golfbane på Losby, flerbrukshall på Fjellsrud, svømmehall og tennisbane ved Kjenn. Sats, Mudo og Fresh fitness ligger kort gangavstand fra leiligheten. Dagligvarehandelen kan gjøres ved bl.a. Coop Extra, Meny, Bunnpris eller Joker. De to sistnevnte er søndagsåpne! Triaden Lørenskog Storsenter ligger rett over veien. Senteret har vært under omfattende utbygging og inneholder blant annet trampoline- og aktivitetssenter på 2 800 kvadratmeter, flerbrukshall, park, flere serveringsteder og 40 nye butikker. Det er gangavstand til Metro Senter og Lørenskog kulturhus for et utvidet servicetilbud. Strømmen Storsenter, Lillestrøm og Oslo sentrum ligger også godt innen rekkevidde. Fra Røykås kan du ta deg ut i lysløypenett mot Mariholtet og fra Sørlihavna går det lysløype mot Losby. Østmarka byr i tillegg på flere bade-/fiskevann og flott turterreng. Lørenskog kommune driver Losby besøksgård og kafé, hvor de besøkende kan oppleve ulike husdyr på nært hold. Losby Golfklubb har et meget flott golfanlegg med bl.a. 9 og 18-hulls golfbane, driving range, putting green og nærspillsområde.
Offentlige forhold
Ferdigattest / brukstillatelse
Det foreligger midlertidig brukstillatelse for ny boligblokk på eiendommen datert 31.07.2024. Midlertidig brukstillatelse dokumenterer at boligen lovlig kan brukes, men at det gjenstår arbeider før ferdigattest kan utstedes. Det må søkes om ferdigattest når nedenstående arbeid er utført innen 30.08.2025. - Etablering av nytt tribuneanlegg i tråd med reguleringsbestemmelsene - Opparbeidelse av gatetun i tråd med reguleringsbestemmelsene - Etablering av ny 5-erbane i tråd med reguleringsbestemmelsene Det er ikke blitt utstedt ferdigattest i etterkant. Kjøper påtar seg risikoen for fremtidig fortsatt bruk, og eventuelle pålegg fra det offentlige.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Stikkledninger fra eiendommen og ut til kommunalt nett er private, vedlikeholdsansvaret påhviler sameiet. Adkomst via offentlig vei.
Regulerings- og arealplaner
Eiendommen er regulert til bolig/tjenesteyting. Området rundt er regulert til bolig/tjenesteyting, gatetun, veiareal, annen veigrunn, uteoppholdsareal, friområde, felles grøntanlegg mm. Reguleringsplan: Rolvsrud idrettspark - Delareal 1 311 m2. Formål: bolig/tjenesteyting. Feltnavn f_BKB2 Kommuneplan: Kommuneplanens arealdel - Delareal 1 311 m2. Arealbruk: Kombinert bebyggelse og anleggsformål, nåværende Eiendommen ligger ved siden av et aktsomhetsområde for kvikkleire i grunnen, samt i et område med middels til lav aktsomhetsgrad for radon i grunnen. Deler av sameiets tomt er innenfor gul støysone fra veitrafikk. For mer informasjon om reguleringsforhold kontakt megler eller søk på saksnummer/adresse/gnr. bnr på plan- og bygningsetatens hjemmeside.
Tinglyste heftelser og forpliktelser
På eiendommen er det tinglyst følgende servitutter/rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 1870/13-1/8 12.11.1870 UTSKIFTING GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Megler har forsøkt å innhente servitutten med dagboknr. 13 i Digitalarkivets database, men har ikke vært i stand til å finne den. Heftelsen medfølger boligen ved salg, og kjøper overtar risikoen for heftelsens ordlyd. 1916/105-1/8 02.06.1916 BESTEMMELSE OM VEG RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 9 Bestemmelse om vannrett. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Megler har forsøkt å innhente servitutten med dagboknr. 105 i Digitalarkivets database, men har ikke vært i stand til å finne den. Heftelsen medfølger boligen ved salg, og kjøper overtar risikoen for heftelsens ordlyd. 1922/234-1/8 05.07.1922 SKJØNN Elektriske kraftlinjer. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Megler har forsøkt å innhente servitutten med dagboknr. 234 i Digitalarkivets database, men har ikke vært i stand til å finne den. Heftelsen medfølger boligen ved salg, og kjøper overtar risikoen for heftelsens ordlyd. 1922/232-1/8 04.08.1922 BESTEMMELSE OM VEG RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 14 GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Megler har forsøkt å innhente servitutten med dagboknr. 232 i Digitalarkivets database, men har ikke vært i stand til å finne den. Heftelsen medfølger boligen ved salg, og kjøper overtar risikoen for heftelsens ordlyd. 1922/233-1/8 20.09.1922 BESTEMMELSE OM VEG RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 13 GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Megler har forsøkt å innhente servitutten med dagboknr. 233 i Digitalarkivets database, men har ikke vært i stand til å finne den. Heftelsen medfølger boligen ved salg, og kjøper overtar risikoen for heftelsens ordlyd. 1969/1701-1/8 30.04.1969 ERKLÆRING/AVTALE Rettighetshaver: Televerket Bestemmelser om telefonledninger/stolper/kabler/grøfter m.v. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Lørenskog Kommune gir Telegrafverket tillatelse til å plassere kabelgrøft på gnr. 102, bnr. 3. 2007/972491-1/200 27.11.2007 ERKLÆRING/AVTALE Rettighetshaver: ELVIA AS ORG.NR: 980 489 698 Rettigheter og plikter ved bygging, drift og vedlikehold av høyspent kabelanlegg som erstatter eksisterende luftkabling (stedsvarig rett). GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Overenskomsts mellom Hafslund Nett AS og Lørenskog Kommune om rettigheter og plikter ved bygging, drift og vedlikehold av lavspent kabelanlegg og høyspent kabelanlegg som erstatter eksisterende luftkabling. 2010/268952-1/200 15.04.2010 ERKLÆRING/AVTALE Rettighetshaver: ELVIA AS ORG.NR: 980 489 698 Overenskomst om rettigheter og plikter ved bygging, drift og vedlikehold av lavspent kabelanlegg og høyspent kabelanlegg. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Overenskomsts mellom Hafslund Nett AS og Lørenskog Kommune om rettigheter og plikter ved bygging, drift og vedlikehold av lavspent kabelanlegg og høyspent kabelanlegg som erstatter eksisterende luftkabling. 2023/1064712-1/200 29.09.2023 BRUKSRETT Gjensidige rettigheter. Bestemmelse om vedlikehold. Gjelder også senere fradelte parseller. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: De til enhver tid eiere av eiendommen gnr.102 bnr. 399 og eiendommen gnr. 102 bnr. 466 i Lørenskog kommune og senere fradelte parseller fra disse ("Eiendommene"), gir hverandre gjensidig rett til bruk av utomhusarealene på Eiendommene. Bruken må være i samsvar med offentligrettslige bestemmelser og tillatelser, og må ikke være av en art eller et omfang som påfører andre en unødvendig eller urimelig skade eller ulempe. Drift og vedlikehold av utornhusarealene skal fordeles mellom de til enhver tid eiere av Eiendommene og senere fradelte parseller fra disse. 2023/1064715-1/200 29.09.2023 ERKLÆRING/AVTALE Bestemmelse om støyskjerming. Bestemmelse om støttemur. Gjelder også senere fradelte parseller. Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: AKERSHUS FYLKESKOMMUNE ORG.NR: 930 580 783 KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Rolvsrud Idrettspark AS skal etablere en støyskjerm og støttemur langs fv. 1521 Nordliveien som vist på karttegning inntatt som Vedlegg 1 til denne erklæringen. Rolvsrud Idrettspark AS, org.nr. 991 042 032, erklærer som eier og hjemmelshaver til gnr. 102 bnr. 399 og gnr. 102 bnr. 466 i Lørenskog kommune herved som bindende for seg og den til enhver tid eier av gnr. 102 bnr. 399 og gnr. 102 bnr. 466 i Lørenskog kommune og senere fradelte parseller fra disse at: 1. Gnr. 102 bnr. 399 og gnr. 102 bnr. 466 og senere fradelte parseller fra disse er eier av og ansvarlig for drift og vedlikehold av støyskjerm og støttemur langs fv. 1521 Nordliveien, som ligger på eiendom delvis tilhørende Viken fylkeskommune, org.nr. 921 693 230. Ansvaret for støyskjermen og støttemuren gjelder oppføring, vedlikehold og utbedring av eventuelle skader på støyskjermen som følge av nødvendig drift og vedlikehold av veg/gang/sykkelveg fv. 1521 Nordliveien. Viken fylkeskommunen, org.nr. 921 693 230, er ikke økonomisk ansvarlig for skader på skjermen som følge av nødvendig drift- og vedlikehold av fv.1521 med gang/sykkelveg. 2. Gnr. 102 bnr. 399 og gnr. 102 bnr. 466 og senere fradelte parseller fra disse har plikt til å demontere og fjerne støyskjermen og støttemuren på kort varsel når Lørenskog kommunen, org.nr. 843 566 142, eller kommunens representant, har behov for tilkomst til de kommunale vann- og avløpsledningene i Nordliveien. Slikt behov kan oppstå i forbindelse med akutte hendelser eller planlagte arbeider på ledningene. Plikten inkluderer ansvar for å dekke alle kostnader i forbindelse med demontering og fjerning av hele eller deler av støyskjermen og støttemuren. Tilsvarende rett og plikt gjelder for oppsetting/reetablering av støyskjermen og støttemuren. 2024/1949125-1/200 13.09.2024 BESTEMMELSE OM ADKOMSTRETT Gjensidig rett til adkomst. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-2/200 13.09.2024 BRUKSRETT Gjensidig rett til bruk av uteoppholdsarealer. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-4/200 13.09.2024 ERKLÆRING/AVTALE RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 399 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 466 Bestemmelse om fellesareal. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-13/200 13.09.2024 BRUKSRETT RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 470 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 471 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 472 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 473 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 474 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 475 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 476 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 478 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 479 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 480 RETTIGHETSHAVER: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 481 Bestemmelse om bruk av sprinkelrom. Adkomstrett til sprinkelrom. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-14/200 13.09.2024 BESTEMMELSE OM VANN/KLOAKK Gjensidig rett vedrørende vann og avløp. Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-15/200 13.09.2024 ERKLÆRING/AVTALE Gjensidig rett vedrørende teknisk anlegg/føringer. Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 2024/1949125-16/200 13.09.2024 BRUKSRETT Gjensidig rett til bruk av grunn til reparasjon og vedlikehold. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE KAN IKKE SLETTES UTEN SAMTYKKE FRA: LØRENSKOG KOMMUNE ORG.NR: 842 566 142 Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar for 1949125: Rettighetserklæring vedrørende gnr./bnr. i Lørenskog kommune: Grunneiendommene gnr./bnr. 102/477 ("Hus 1"), gnr./bnr. 102/478 ("Hus 2"), gnr./bnr. 102/479 ("Hus 3"), gnr./bnr. 102/490 ("Hus 4"), gnr./bnr. 102/489 ("Hus 5"), samlet omtalt som "Leilighetsbyggene". 1. GJENSIDIG RETT TIL ADKOMST: Leilighetsbyggene, Sokkelen, Næringseiendommene og Utomhusarealene skal ha gjensidig rett til adkomst over hverandres eiendommer . 2. GJENSIDIG RETT TIL BRUK OG OPPHOLD AV UTEOPPHOLDSAREALER: Leilighetsbyggene og Utomhusarealene skal ha gjensidig rett til bruk og opphold på eiendommenes uteoppholdsarealer. 3. ADKOMSTRETT FREM TIL OFFENTLIG VEI: Næringseiendom 4 og Næringseiendom 5 skal ha adkomstrett over Utomhusarealene og Hus 5 for tilkomst til og fra offentlig vei. 4. AREAL UNDER UTGRAGENDE BALKONGER: Areal under utkragede balkonger på Leilighetsbyggene, skal utgjøre fellesareal for Utomhusarealene. 5. BODER: - Hus 1 en skal ha bruksrett til 95 boder i Sokkelen, samt rett til adkomst over Sokkelen for å benytte denne retten. - Hus 2 en skal ha bruksrett til 45 boder i Sokkelen, samt rett til adkomst over Sokkelen for å benytte denne retten. - Hus 3 en skal ha bruksrett til 54 boder i Sokkelen, samt rett til adkomst over Sokkelen for å benytte denne retten. - Hus 4 en skal ha bruksrett til 35 boder i Sokkelen, samt rett til adkomst over Sokkelen for å benytte denne retten. - Hus 5 en skal ha bruksrett til 60 boder i Sokkelen, samt rett til adkomst over Sokkelen for å benytte denne retten. Med flere bestemmelser. 2024/2059613-2/200 07.10.2024 BESTEMMELSE OM ADKOMSTRETT Rettighetshaver: Sameiet Rolvsrud Arena Varmesentral LØPENR: 16172026 Gjelder adkomstrett for drift og vedlikehold. GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE Overført fra: KNR: 3222 GNR: 102 BNR: 477 Kommentar: Sameiet Rolvsrud Arena Varmesentral ("Sameiet") gis med dette vederlagsfri, evigvarende og eksklusiv bruksrett til rom for varmesentral og tilhørende føringer plassert i anleggseiendommen gnr. 102 bnr. 470 i Lørenskog kommune ( "Garasjeeiendommen" ) . Rommets plassering er anvist med rosa farge på tegning inntatt som vedlegg 1 til denne erklæringen. Sameiet skal besørge og bekoste nødvendig vedlikehold, utskiftninger og reparasjoner av rommet, herunder varmesentralen med innretninger og installasjoner. Sameiet gis med dette også vederlagsfri, evigvarende og eksklusiv bruksrett til rom for hovedinntak for vann/sprinkelrom og tilhørende føringer plassert i eiendommen gnr. 102 bnr. 477 i Lørenskog kommune. Plasseringen av rommet er anvist med grønn farge på tegning inntatt som vedlegg 1 til denne erklæringen. Sameiet skal besørge og bekoste nødvendig vedlikehold, utskiftninger og reparasjoner av sprinkelrommet, inkludert innretninger og installasjoner. Sameiet gis også nødvendig adkomstrett over Garasjeeiendommen og gnr. 102 bnr. 4 77 for utøvelse av sine rettigheter etter denne erklæring. Eiere av gnr. 102 bnr. 477, 478, 479, 480, 481, 471, 472, 473, 474, 475 og 476, samt Garasjeeiendommen, gir med dette Sameiet vederlagsfri og evigvarende adkomstrett til sine eiendommer for alle forhold som måtte berøre drift, vedlikehold, påkostninger/oppgraderinger/utskiftninger av henholdsvis varmesentralen og hovedinntak for vann/sprinkelrom med tilhørende føringer. Servituttene ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Legalpant
Kommunen har legalpant som sikkerhet for riktig betaling av kommunale avgifter og eventuell eiendomsskatt. De øvrige seksjonseierne i sameiet har legalpant på inntil 2G som sikkerhet for krav som følger av sameieforholdet, typisk vil dette gjelde felleskostnader. Legalpant er pant som ikke kommer frem av grunnboksutskriften, og har bedre prioritet enn for eksempel lån til bank som er tinglyst på seksjonen. Legalpant til kommunen har prioritet foran legalpant til sameiet.
Øvrige kjøpsforhold
Diverse
Det opplyses om at ingen kan eie mer enn to boligseksjoner i sameiet, jf. eierseksjonsloven § 23. Seksjoner som eies av nærstående eller via firma teller med. Etter lov om eierseksjoner § 31, er sameierne overfor sameiets kreditorer ansvarlige etter sin sameiebrøk. Ved manglende betaling av fellesutgifter har sameiet legalpanterett i den enkelte eierseksjon på inntil 2 ganger folketrygdens grunnbeløp. Kjøper og selger er forpliktet til å undertegne standard kjøpekontrakt utarbeidet av Nordvik i forbindelse med eiendomstransaksjonen. Kjøpekontrakt kan besiktiges hos eiendomsmegler før bud inngis. Kontakt eiendomsmegler for spørsmål. Selger leverer eiendommen i ryddig og rengjort stand.
Overtagelse
Overtakelse skjer etter avtale med selger. Før boligen overleveres kjøper, skal fullt oppgjør og omkostninger være mottatt på meglers klientkonto.
Sentrale lover
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Generelle bestemmelser: Alle innvendige og utvendige arealangivelser, samt beskrivelser av bygningen er hentet fra vedlagte tilstandsrapport/boligsalgsrapport. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakkyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Det kan være avvik fra dagens rombruk/rombenevnelser sammenlignet med det som er byggemeldt/godkjent. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor. På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. Forbrukerkjøp - definisjon: Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Forbruker – avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon: Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. Ikke-forbruker – avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Eiendommen overdras med innredning og utstyr som etter lov, forskrift eller annet offentlig vedtak skal være der, jf. avhendingsloven § 3-4. Varig innredning og utstyr, som enten er fastmontert eller særskilt tilpasset boligen medfølger, med mindre annet er avtalt mellom kjøper og selger, jf. avhendingsloven § 3-5. Tilbehørsliste utarbeidet av Norges Eiendomsmeglerforbund (NEF) er vedlagt salgsoppgaven, og gjelder dersom ikke annet er særskilt avtalt.
Boligkjøperforsikring
I samarbeid med Storebrand og HELP tilbyr Nordvik Boligkjøperpakke til våre boligkjøpere. Boligkjøperpakken er et gunstig forsikringskonsept som inneholder alle de forsikringene du trenger til den nye boligen din. Boligkjøperpakke Leilighet inneholder: Boligkjøperforsikring fra HELP, flytteforsikring og innboforsikring Super. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen. Forsikringen gjelder i 5 år fra overtakelsen. Flytteforsikring dekker skade på eiendeler under flytting ved plutselig og uforutsett hendelse som oppstår under transport eller i forbindelse med bæring mellom bolig, bil eller lagringssted. Forsikringen varer i 1 år fra budaksept. Innboforsikring Super dekker tingene dine ved blant annet tyveri, brann eller vannskader. Vår beste innboforsikring Super inkluderer blant annet uflaksforsikring, bistand ved ID-tyveri og psykologhjelp ved alvorlige hendelser hjemme. Forsikringen gjelder i 3 måneder fra overtakelsesdatoen av ny bolig. Velger du Boligkjøperpakke Leilighet+ får du i tillegg renteforsikring: Renteforsikringen kan hjelpe deg med rentekostnaden og forsikringspremien på din primærbolig som skal selges, hvis salgsprosessen fører til at du må betale rentekostnader på to lån. Forsikringen gjelder i 9 måneder (3 måneder karenstid) og dekker inntil 15 000 kroner i måneden. Boligkjøperforsikring fra HELP kan også kjøpes separat og inkluderer da flytteforsikring fra Storebrand. Boligkjøperpakke/Boligkjøperforsikring må tegnes senest ved kontraktsignering og gjelder fra overtakelsen. Kjøper blir kontaktet av Storebrand med et tilbud på videre forsikring av innbo. Se pris og mer informasjon om forsikringene i produktarket vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Betalingsbetingelser
Oppgjør skal betales i en samlet innbetaling fra norsk bank. Betaling fra utlandet tillates kun i unntakstilfeller og dersom det er avklart med megler i anledning avtaleinngåelse (budaksept).
Viktig informasjon om budgivning
Alle bud skal inngis skriftlig til megler, som formidler disse videre til selger. Kravet til skriftlighet gjelder også budforhøyelser og motbud, aksept eller avslag fra selger. Bud kan legges inn på eiendommens finn-annonse ved å trykke på knappen «gi bud» eller via vår hjemmeside. Bud kan legges inn på eiendommens annonse på hjem.no/finn.no ved å trykke på knappen «gi bud» eller via vår hjemmeside. Ved elektronisk budgivning legges bud inn ved å benytte BankID. Bud kan også inngis på budskjema vedlagt i salgsoppgaven. Før megler formidler bud til selger, skal megler innhente gyldig legitimasjon og signatur fra budgiver. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter e-signatur, eksempelvis BankID eller MinID. Senere bud kan inngis per e-post eller SMS til megler. Dersom budgiver skal by på eiendommen i henhold til kjøpsfullmakt må megler kontaktes i forkant av budgivning. Ved bruk av kjøpsfullmakt, må fullmakten oversendes til megler i forkant av budgivning. Kjøper kan ikke kreve at eiendommen tinglyses på andre enn kjøper. Om kjøper ønsker at noen andre skal stå som hjemmelshaver, må det tas forbehold om dette i budet. Selger kan velge å ikke akseptere dette. Et bud bør inneholde eiendommens adresse (eventuelt gnr/bnr), kjøpesum, budgivers kontaktinformasjon, finansieringsplan, akseptfrist, overtakelsesdato og eventuelle forbehold som for eksempel usikker finansiering, salg av nåværende bolig ol. Normalt vil ikke et bud med forbehold bli akseptert før forbeholdet er avklart. Konferer gjerne med megler før bud avgis. Megler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. I forbrukerforhold (dvs. der selger er forbruker) skal megleren ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Senere bud må ha en tilstrekkelig lang akseptfrist til at megler, så langt det er nødvendig og mulig, kan videreformidle budet og eventuelle forbehold til alle involverte parter og legge til rette for at disse får tid til å områ seg, jf. forskrift om eiendomsmegling § 6-3. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser bør skje senest 10 minutter før fristens utløp. Dersom bud inngis med en frist som åpenbart er for kort til at megleren kan avvikle budrunden på en forsvarlig måte, vil megler fraråde budgiver å stille slik frist. Megleren vil uoppfordret gi sin vurdering av det enkelte bud overfor selgeren, når budet er gitt innenfor akseptfristene ovenfor. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgivere at budene deres er mottatt. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter. Etter at handel har kommet i stand, eller dersom en budrunde avsluttes uten at handel er kommet i stand, kan en budgiver kreve kopi av budjournalen i anonymisert form. Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger uten ugrunnet opphold etter at handel er kommet i stand. Dersom det er viktig for budgiver å bevare sin anonymitet, bør budet fremmes gjennom fullmektig. For mer informasjon om budgivningsprosessen, se «Forbrukerinformasjon om budgivning», som er vedlagt salgsoppgaven, eller ta kontakt med megler.
Tilbud på finansiering
Du kan søke om boliglån hos vår samarbeidspartner Storebrand, og få svar på dagen. Med boliglån i Storebrand kan du være trygg på at du til enhver tid har blant markedets mest konkurransedyktige renter. Du vil bli tatt godt vare på av et av Norges beste servicemiljøer innen bank. Som kunde i Storebrand Bank får du en fast kontaktperson å forholde deg til, som vil gi deg gode råd og god hjelp med kort svartid. Søk om boliglån i Storebrand og få: • Enkel søknad - og etableringsprosess • Svar på dagen • Fast kontaktperson å forholde deg til • Trygghet for at du alltid har konkurransedyktige betingelser Ta kontakt på telefon 22 31 22 21 eller nordvik@storebrand.no. Les mer på storebrand.no/nordvik. Meglerforetaket kan motta provisjon ved formidling av finansielle tjenester.
Hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning. Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Nordvik Eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Personopplysningsloven
Personopplysninger vil bli behandlet i samsvar med personopplysningsloven. Ved å registrere deg som interessent og/eller budgiver eller kjøpe vil vi innhente, behandle og registrere personopplysninger om deg. Eiendomsmeglingsforetak har plikt til å oppbevare kontrakter og dokumenter i 10 år, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 3-7 (3). Denne oppbevaringsplikten begrenser muligheten for å få slettet personopplysninger. Du kan lese mer om Nordviks behandling av personopplysninger i vår personvernerklæring på nordvikbolig.no/personvern.
Om oppdraget
Eiendomsmeglers vederlag
Vederlag: Fast provisjon: kr. 50 000,- Kostnad for utsatt betaling*** kr. 3 500,- Grunnpakke Leilighet/tomt kr. 9 900,- Markedspakke med bolighefte kr. 29 700,- Oppgjørshonorar** kr. 8 500,- Tilrettelegging kr. 16 900,- Visningshonorar/overtagelseshonorar per stk. kr. 3 900,- Utlegg: Eierskiftegebyr(pris avklares med obos) kr. 0,- Infoland - Informasjon forretningsfører ca. kr. 4 375,- Utlegg foto - Interiør og fasade ca. kr. 5 000,- Samlet skal selger betale kr. 131 775,- for vederlag og utlegg ved salg til prisantydning. Dersom oppdraget utløper eller blir sagt opp, uten at handel er kommet i stand, har megler krav på et rimelig vederlag for medgått tid/utført arbeid og avtalte utgifter (tilrettelegging, markedsføring og avholdte visninger) samt eventuelle utlegg. Ved beregningen av vederlaget skal det tas utgangspunkt i timeprisen som er kr. 3 900,-.
Vedlegg til salgsoppgaven
- Selgers egenerklæring, datert - Arealoppmåling, datert 15.10.2025 - Energiattest, datert - Brev fra forretningsfører, datert 30.04.2026 - Innkalling fra årsmøte 2026, datert 29.04.2026 - Vedtekter og husordensregler - Reguleringsplankart, datert 30.04.2026 - Kommuneplankart, datert 30.04.2026 - Midlertidig brukstillatelse, datert 31.07.2024 - Byggemeldte tegninger, datert 25.11.2021 - Servitutter - Seksjonering Vedleggene er en del av den komplette salgsoppgaven. Det er viktig at interessenter setter seg godt inn i vedleggene og kontakter megler med eventuelle spørsmål før bud inngis.
Ansvarlig megler
Magnus Gjellan, Salgsleder / Eiendomsmegler / Partner
924 87 029
m.gjellan@nordvikbolig.no
Megler
Daniel Andersson, Daglig leder / Eiendomsmegler / Partner
995 81 339
d.andersson@nordvikbolig.no
Meglerforetaket
Juridisk navn: BG30 Eiendomsmegling AS
Org. nr.: 919945958
Haneborgveien 103, 1463 FJELLHAMAR
Samarbeidspartnere og foretak med tilknytning til Nordvik
Meglerforetaket og Nordvik-kjeden samarbeider med en rekke foretak som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med megleroppdraget. - Storebrand leverer boligselgerforsikring, finansieringsløsninger og forsikringer til kjøper - Help forsikring leverer boligkjøperforsikring - Flytte- og lagringstjenester gjennom Loyalty, oppussing gjennom Steddy, brebånd levert av Telenor, alarm levert av Sector alarm, strøm levert av Fjordkraft og Fortum og utleietjenester levert av Utleiemegleren. Hvilke tilbud kjøper og selger får i forbindelse med oppdraget kan variere ut fra hvor i landet eiendommen ligger. Nordvik bolig AS, som er franchisegiver for Nordvik-kjeden, eier aksjer i Bomega AS (Hjem.no). BG30 Eiendomsmegling AS har indirekte eierskap i Bomega AS.
Trygg bolighandel med Nordvik
Forsikringer
Hos oss i Nordvik har vi for gode forsikringer til både deg som skal selge og deg som skal kjøpe.
Boligforsikring
Bilder






Ingen kjenner nabolaget bedre!
Hva sier innbyggerne om Lørenskog?
Nordvikundersøkelsen gjør deg litt bedre kjent med området boligen ligger i, og får frem fakta, funn og innsikt som vi tror kan være nyttig ved valg av ny bolig.
Hele undersøkelsen finner du her.
Trivsel
86%Vil bli boende i Lørenskog dersom de skulle flyttet.
Søndagsaktivitet
- Er ute, på tur, ski, trening (37%)
- Venner, familie, besøk, middag (11%)
- Slapper av, ser på TV, leser (42%)
- Jobber i hage/hus (4%)
Hva er innbyggene mest stolt av i nabolaget?
Vennlig og hjelpsomme naboer
70%Av alle innbyggene beskriver naboene sine i positivt ordelag.
Bedre å bo i Lørenskog enn i nabobyen?
- Mye bedre (8%)
- Noe bedre (23%)
- Omtrent det samme (47%)
- Noe dårligere (10%)
- Mye dårligere (5%)
- Vet ikke (6%)
All data er hentet fra Nordvikundersøkelsen gjennomført våren 2026 i samarbeid med Norstat.
Magnus Gjellan
Salgsleder / Eiendomsmegler / Partner
Lørenskog
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?
Hva er din bolig verdt?
Daniel Andersson
Daglig leder / Eiendomsmegler / Partner
Lørenskog
Selge bolig?
Slik hjelper jeg deg til
et godt salg
Er du klar til budrunde?





























