Ny leder i nyopprettet stilling i Nordvik
Nyheter
— 19. august 2026
Eli Kristine Årstad er ansatt i en nyopprettet rolle som leder for utvikling og opplæring, og Nordvik styrker dermed satsingen på kompetanse, kvalitet og oppfølging i eiendomsmeglerkjeden.

Eli Kristine Årstad
Kompetent nykommer
Årstad kommer til Nordvik med lang erfaring fra både eiendomsmegling og som leder i bransjen. Hun har blant annet selv vært daglig leder og partner i meglerforetak, og hatt sentrale roller inne salg, ledelse og franchiseutvikling. Nå får hun ansvar for å bygge videre på Nordviks opplærings- og utviklingstilbud for fullmektiger, erfarne meglere, ledere og franchisetakere.
– Nordvik har fått til mye på kort tid, og jeg har et veldig godt inntrykk av både menneskene, kulturen og planene selskapet har for videre satsning. Vi skal fortsette å vokse, både med flere kontorer og flere mennesker, men også gjennom organisk vekst og enda sterkere kvalitet i leveransen, sier Eli Kristine Årstad.
Ny, spennende rolle
Den nye rollen skal bidra til mer strukturert og kontinuerlig oppfølging på tvers av kjeden. Målet er å gi meglere og ledere bedre verktøy, flere møteplasser og et opplæringstilbud som oppleves som en tydelig merverdi fra hovedkontoret.
– Vi er svært glade for å få Eli Kristine med på laget. Hun kombinerer solid meglererfaring med et sterkt engasjement for mennesker, læring og utvikling. Jeg gleder meg til å jobbe sammen med henne for å løfte kompetansen i selskapet ytterligere, sier Martin Kiligitto, administrerende direktør i Nordvik.
Eiendomsmeglere står ofte i en krevende og travel hverdag. Da handler det om å sørge for at de har det som skal til for å lykkes, under et solid merkenavn og med høy kvalitet i alle ledd. Det er mange måter å være en god megler på, og det er nettopp derfor opplæring og utvikling er så viktig.
Eli Kristine Årstad
Hun peker på at eiendomsmeglerrollen har blitt stadig mer profesjonalisert, med høyere krav til kompetanse, tilgjengelighet og kundedialog. For Nordvik blir utviklingsarbeidet særlig viktig i et marked der kundene forventer trygg rådgivning og meglere som kan representere både selger og kjøper på en god måte.
– For meg handler god eiendomsmegling først og fremst om å skape så gode kundeopplevelser at kundene velger deg igjen, og anbefaler deg videre. Da må du være faglig trygg, forstå hva kunden faktisk trenger, være en god selger og samtidig være tilgjengelig og tydelig gjennom hele prosessen. Det er kombinasjonen av salg, fag og god rådgivning vi skal hjelpe meglerne våre å bli best i bransjen på, sier Årstad.